ناشر منبع

null انتشار فراخوان برنامه نوآفرین در راستای حمایت از توسعه علمی و فناوری در موضوع فناوری‌های پیشرفته، نوظهور و اولویت‌دار 
14:00

انتشار فراخوان برنامه نوآفرین در راستای حمایت از توسعه علمی و فناوری در موضوع فناوری‌های پیشرفته، نوظهور و اولویت‌دار 

فراخوان برنامه نوآفرین، برنامه مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در راستای حمایت از توسعه علمی و فناوری در موضوع فناوری‌های پیشرفته، نوظهور و اولویت‌دار منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در راستای سیاست‌های توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه علمی و فناوری در موضوع فناوری‌های پیشرفته و نوظهور و اولویت‌دار با هدف فراهم آوردن همکاری‌های سازنده و حمایت از اعضا هیئت علمی، پژوهشگران و فناوران کشور در تعامل با شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های دانش‌بنیان، مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، برنامه‌ای با عنوان "نوآفرین" را طراحی و اجرایی نموده است.

این طرح به دنبال تجربه موفق صندوق نوآوری و شکوفایی در برگزاری برنامه نوپای مرکز فناوری‌های همگرا ارائه شده است. این برنامه در سال گذشته اجرا و منجر به تشکیل بیش از 75 هسته فناور در حوزه فناوری‌های پیشرفته شده است. در این راستا می‌توان انتظار داشت که این برنامه در سطح بالاتر و گسترده‌تر منجر به توسعه فرهنگ کارآفرینی و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان شود. 

چشم‌انداز این طرح فرآهم‌آوری بستر حمایتی عادلانه برای گروه‌های تحقیقاتی و اعضاء هیئت علمی دارای ایده‌های کاربردی و عملیاتی به منظور توسعه فناوری‌های راهبردی و با هدف تجاری‌سازی محصولات نوآورانه بر پایه آنهاست. حمایت این برنامه به طرح‌هایی تعلق می‌گیرد که در بازه میان ایده کاربردی (سطح آمادگی فناوری 2) و محصول اولیه یا MVP قرار دارند و واجد شرط اکتساب فناوری شناخته می‌شوند. 

در این برنامه صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف 5 میلیارد ریال از تیم‌های فناور حمایت مالی انجام خواهد داد و این حمایت منوط به مشارکت یک شرکت یا شتاب‌دهنده دانش‌بنیان در اکتساب فناوری طرح خواهد بود. انتخاب شرکت و شتاب‌دهنده دانش‌بنیان نیز بعد از تایید طرح و از طریق فراخوان عمومی صورت خواهد پذیرفت. 

حمایت مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در این برنامه شامل حمایت مالی از تیم‌های فناور، برگزاری دوره‌های اعتبارسنجی و جذب مشارکت شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های دانش‌بنیان می‌باشد. 

اعضاء هیئت علمی، مخترعان و فناوران، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان نخبه و همچنین پژوهشگران می‌توانند از طریق وب‌گاه Noafarintech.ir در این فراخوان شرکت کنند.

 همچنین دبیرخانه این فراخوان مستقر در مرکز راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان بوده و شماره تماس ارتباط با دبیرخانه این برنامه 021-88486764 و 09025555439 می‌باشد.
 

ارسال ایمیل