هم سرمایه گذاری با شتابدهنده ها

هم سرمایه گذاری با شتابدهنده

صندوق به‌منظور افزایش انعطاف‌پذیری و حمایت حداکثری از زیست‌بوم نوآوری کشور و ظرفیت ­سازی نهادی در آن، به معرفی مدل هم‌سرمایه‌گذاری با شتاب‌دهنده‌ها پرداخته که ضمن تأمین مالی قابل‌توجه، ورود حداقلی در بنگاه داری و امور اجرایی موضوعات مشارکت را مورد توجه قرار داده است. علاوه بر کسب بازدهي از سرمايه‌گذاري‌هاي بلندمدت در اين زمينه، کمک به رشد اقتصادي، کارآفريني، ايجاد اشتغال و توسعه فن‌آوری در چارچوب آیین‌نامه اجرایي قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، اساسنامه صندوق و دستورالعمل حمایت از سرمایه ‏گذاری و مشارکت از ديگر اهداف این مدل مشارکت و سرمایه­ گذاری به‌حساب مي‌آيد.

در این راستا صندوق با همکاری شتاب‌دهنده‌ها در چارچوب هم­سرمایه­گذاری اقدام به سرمایه ‏گذاری در کسب ‌و‌کارهای مذکور می‌نماید. به ‌طوریکه صندوق از طریق تخصیص ارزش مشارکت و شتاب‌دهنده به‌عنوان متخصص در زمینه شتاب‌دهی و کشف فرصت‌‌های سرمایه‏ گذاری اقدام به سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌ و‌کارهای مبتنی بر فناوری می ‏نماید. در این رابطه مسئولیت صندوق محدود به پرداخت ارزش مشارکت بوده و شتاب‌دهنده مسئولیت سرمایه ‏گذاری، مدیریت و نظارت بر امور موضوع مشارکت را در راستای رشد ارزش آن دارد.

در این مدل مراکز شتاب‌دهی که دارای مجوز دانش بنیان هستند و اعتبار آنها از دیدگاه صندوق مورد تایید باشند، پس از ارائه درخواست خود و تایید درخواست توسط صندوق و مشخص شدن سقف مشارکت با آنها و عقد قرارداد، حد اعتباری در اختیار شتاب‌دهندها به حمایت از کارافرینان و تیم ­هایی که مد نظر آنها هستند قرار خواهد گرفت.
 

 

برای آشنایی بیشتر با خدمت هم‌سرمایه‌گذاری با شتابدهنده ، موشن‌گرافی زیر را مشاهده نمایید.