فراخوان رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» حوزه هوشمندسازی در معدن و صنایع معدنی منتشر شد

11:36

فراخوان رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» حوزه هوشمندسازی در معدن و صنایع معدنی منتشر شد

صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق فراخوان رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» برای شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر حوزه هوشمندسازی در معدن و صنایع معدنی را مختص دانشجویان، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های فعال در این حوزه منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، فراخوان رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» برای دریافت طرح حوزه هوشمندسازی در معدن و صنایع معدنی آغاز شده است. 
رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» یک رویداد هم‌سرمایه‌گذاری است که توسط صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود. در این رویداد تمام کسانی که دارای طرح سرمایه‌پذیر هستند، طرح و مدل کسب و کار خود را به عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌کنند و در صورتی که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق پس از ارزیابی و تأیید طرح و مدل کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری جسورانه روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی تا 80 درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارت‌آپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تأمین می‌کند.
 اما یکی از الزامات اجرای این برنامه، شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر جذاب و توانمند، و معرفی آن‌ها به عاملان سرمایه‌گذاری صندوق (اعم از صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی) و سایر سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی علاقمند است. از این رو، صندوق نوآوری و شکوفایی رویدادهایی با عنوان «دوشنبه‌های استارت‌آپی» را برگزار می‌کند، که هدف آن، شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر جذاب و توانمند، و معرفی آن‌ها به سرمایه‌گذاران علاقمند است.
لازم به ذکر است صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از سال 1398 در راستای مأموریت خود مبنی بر تأمین مالی توسعه فناوری و به ویژه فناوری‌های پیشرفته و اولویت‌دار، در قالب برنامه «هم‌سرمایه‌گذاری» با صندوق‌های پژوهش و فناوری، سرمایه‌گذاری جسورانه در استارت‌‌آپ‌ها و طر‌ح‌های سرمایه‌پذیر را آغاز کرده است.
هر دوشنبه استارت‌آپی، یک موضوع یا محور خاص دارد و تلاش می‌شود که هر دوشنبه، تنها استارت‌آپ‌ها و طرح‌های همان حوزه معرفی شوند.
محورهای این رویداد اکتشاف و استخراج، فرآوری و تولید خورا ک، تعمیر و نگهداری، زنجیره ارزش فولاد و تولید محصولات، مدیریت باطله و پسماند، باز چرخانی آب و تصفیه پساب صنعتی، تامین مالی و بازرگانی خواهد بود.
یک وجه تمایز این رویداد،‌ امکان استفاده از فضای کار اشتراکی در شهر بافق و تهران، دسترسی به امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی، تولیدی، تفریحی و امکان اقامت در شهر بافق، امکان استفاده از امکانات آزمایشگاهی برخی از دانشگاه‌ها، خرید و عقد قرارداد کالا و خدمات است که برگزیدگان می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. همچنین باتوجه به پیچیدگی‌ فرایند سرمایه‌گذاری و حجم سرمایه مورد نیاز طرح‌ها، علاوه بر تامین نیازهای کارگاهی و آزمایشگاهی، منابع مالی مورد نیاز برگزیدگان توسط شرکت سنگ آهن مرکزی ایران تامین می‌گردد. 
متقاضیان برای شرکت در این نوبت از رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی می‌توانند از طریق فرم زیر ثبت‌نام کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تماس 09141970065 تماس حاصل کنند.
لازم به ذکر است تمامی‌ هزینه‌های برگزاری رویداد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین شده و ثبت‌نام برای معرفی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر در این فراخوان برای تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، خلاق، استارت‌آپ‌ها یا پژوهشگران، مخترعان و فناوران، اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان و محققان دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی کشور آزاد و رایگان است.
 

فرم ثبت‌نام