ناشر منبع

null رونمایی از پروژه بازیابی اطلاعات متنی اسناد آرشیوی و استاندارد ALTO با حضور رییس صندوق نوآوری
10:30
همزمان با سی‌و‌یکمین دوره هفته کتاب صورت گرفت؛ 

رونمایی از پروژه بازیابی اطلاعات متنی اسناد آرشیوی و استاندارد ALTO با حضور رییس صندوق نوآوری

صبح امروز 27 آبان ماه و با حضور رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، از پروژه بازیابی اطلاعات متنی اسناد آرشیوی و استاندارد ALTO رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، سال 1399 و در قالب یک رویداد رقابتی، تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان در برخی فعالیت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران حضور پیدا کرده و در نهایت، شرکت دانش‌بنیان راهکار پردازش ژرف (به عنوان برگزیده نهایی) پذیرفته شده و پروژه‌هایی را با سازمان در حوزه هوش مصنوعی انجام داد.  

پروژه بازیابی اطلاعات متنی اسناد آرشیوی و استاندارد ALTO به همت این شرکت دانش‌بنیان انجام شده است. 

این محصول دانش‌بنیان، در کتابخانه دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مورد استفاده پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، اساتید و دانشجویان قرار خواهد گرفت و از ابتدای آذر ماه سال جاری، تمامی مراجعه‌کنندگان به کتابخانه دیجیتال قادر خواهند بود متن اسناد را با استفاده از به‌روزترین استاندارد که استاندارد ALTO است، جستجو کرده و محتوای اطلاعات مورد نیاز برای پژوهش‌های خود را در اختیار داشته باشند.

رفع محدودیت در بازیابی اطلاعات محتوای اسناد آرشیوی حروف‌چینی‌شده، تسریع در یافتن اطلاعات برای پژوهشگران، آماده‌سازی متن اسناد آرشیوی برای استخراج هوشمند اطلاعات کلیدی و تحلیل داده کاوی، از ویژگی‌های مهم این پروژه است. 

شایان ذکر است، استاندارد ALTO، استاندارد فنی برای کدگذاری اجزای صفحه و متون است.
 

ارسال ایمیل