ناشر منبع

null انتشار فراخوان پژوهشی با عنوان «دستیار حقوقی هوشمند» با حمایت صندوق نوآوری
11:15

انتشار فراخوان پژوهشی با عنوان «دستیار حقوقی هوشمند» با حمایت صندوق نوآوری

یکصد و هفتاد و سومین فراخوان پژوهشی با عنوان «دستیار حقوقی هوشمند» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش‌بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وکیل‌یار یک دستیار حقوقی است که می‌تواند به شاکی، وکیل و قاضی در فرآیند حقوقی و کیفری کمک کند. مبنای اپلیکیشن براساس کار سیستم‌های توصیه‌گر است که با پرسش از فرد، می‌تواند به وی در شناسایی مشکل، نگارش لایحه‌های لازم و موفقیت فرد در دعاوی کمک کند. 

این ابزار شامل یک سیستم Q&A (پرسش و پاسخ) است که براساس پردازش داده‌های سامانه ملی آرای قضایی، آموزش داده خواهد شد و توان پاسخگویی به سوال‌های مخاطب را خواهد داشت. 

خروجی این پروژه، ارائه یک مدل زبانی مبتنی بر پایتون است که بتواند با ارائه وب‌سرویس به اپلیکیشن‌های مرتبط متصل شود و باید شاخص‌های مناسب ارزیابی مدل تولیدی نظیر دقت، صحت و ... بالای 80 درصد داشته باشد. در گام اولیه پروژه، تمرکز بر داده‌های حوزه چک مدنظر قرار گرفته است.

شرکت در این فراخوان پژوهشی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است. پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز پژوهشی داشته باشد، انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش‌بنیان معرفی خواهد شد.

گروه‌های پژوهشی تا روز سه‌شنبه 30 آبان ماه 1402 فرصت دارند پروپوزال‌های خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی به نشانی ghazal.inif.ir ارسال کنند و جهت ارتباط با کارگزاری دانا شریف با شماره تلفن 02188486852 تماس بگیرند.

 

ارسال ایمیل