ناشر منبع

null سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی صندوق پژوهش و فناوری البرز روی چهار محصول داروی گیاهی 
09:30

سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی صندوق پژوهش و فناوری البرز روی چهار محصول داروی گیاهی 

صندوق پژوهش و فناوری استان البرز در راستای تولید چهار محصول گیاهان دارویی قرارداد سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی با پژوهشکده گیاهان دارویی کشور منعقد کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، آیین انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری صندوق پژوهش و فناوری استان البرز عصر شنبه 20 آبان ماه 1402 در محل این صندوق در کرج برگزار شد.

حسن محمدعلیزاده، رییس هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز در این مراسم با بیان اینکه صندوق البرز، جریانی خلق کرده است، گفت: برای نخستین در سطح کشور، بخش خصوصی در کنار یک نهاد حاکمیتی غیردولتی قرار می‌گیرد که از توانمندی و ظرفیت یکدیگر به صورت هم‌افزایی استفاده می‌کنند.

وی افزود: اگر این نهال رشد کند و به عرضه ظهور برسد، می‌تواند به عنوان نمونه در جاهای دیگر مطرح شود و فرمایشات رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند «توسعه در کنار بخش خصوصی»، تحقق پیدا کند.

رییس هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز تصریح کرد: در مدت ۲ سالی که در بخش خصوصی حضور داشتیم، یک نوع خلا دیده می‌شود که ما از آنها بی‌خبر بودیم و بخش دولتی هم از ظرفیت بخش خصوصی بی‌خبر بود که خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته این خلا در قرارداد با پژوهشکده گیاهان دارویی رفع شد.

محمدعلیزاده با بیان اینکه اقتدار نظامی ایرن حرف اول را می‌زند، گفت: ولی باید اقتدار اقتصادی نیز داشته باشیم که اگر نداشته باشیم، نمی‌توانیم این مسیر را ادامه دهیم، زیرا دشمنان در کمین هستند و در این مسیر بخش خصوصی برای حفظ کیان مملکت و توسعه اقتصادی فعالیت می‌کند و باید به بخش خصوصی گفت که هر ایده‌ای در بحث سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی داشته باشید، از شما حمایت می‌شود.

سرمایه‌گذاری صندوق البرز روی چهار داروی گیاهی ضروری

رییس هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با اشاره به سرمایه‌گذاری صندوق البرز روی چهار داروی کپسول ملیتروپیک، کپسول ایمپودتوکسین، کپسول لیورسیل و پودر سوپرپلنت لاغری که اهمیت بالایی در سلامت افراد جامعه دارد، گفت: این صندوق مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است و برنامه‌هایی برای صادرات این داروها به خارج از کشور نیز دارد.

وی افزود: آلزایمر یکی از بیماری‌هایی است که به ویژه در افراد مسن، منجر به ایجاد نگرانی در مورد افراد جامعه می‌شود، از این رو صندوق البرز با سرمایه‌گذاری بر روی کپسول ملیتروپیک که برای کنترل آلزایمر و کاهش علائم تحریک‌پذیری به کار می رود سعی در کاهش این نگرانی‌ها در جامعه دارد.

محمدعلیزاده خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اعتیاد نیز یکی دیگر از بیماری‌های رایج در کشور است که به عنوان تهدیدی برای سلامت افراد کشور، خصوصا جوان‌ها به شمار می‌آید که کپسول ایمپودتوکسین با کاهش علائم ترک اعتیاد می‌تواند به افرادی که درگیر این بیماری هستند کمک کند تا ساده‌تر اعتیاد را کنار بگذارند.

رییس هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز در خصوص کپسول لیورسیل نیز توضیح داد: این دارو با بهبود عملکرد کبد در آسیب‌های کبدی و کبد چرب و پودر سوپرپلنت لاغری با خاصیت کاهش وزن، چربی‌سوزی و کاهش اشتها نیز ۲ داروی دیگری هستند که مورد نیاز تعداد زیادی از بیماران در کشور هستند و صندوق البرز با سرمایه‌گذاری روی این داروها در تلاش است تا گامی مهم در بهبود سلامت افراد در کشور بردارد.

ارسال ایمیل