ناشر منبع

null کدام شرکت‌های دانش بنیان در پاویون نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه کیش حضور دارند؟
10:00

کدام شرکت‌های دانش بنیان در پاویون نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه کیش حضور دارند؟

نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه کیش (Kish Invex 2023) از امروز 15 آبان در جزیره کیش آغاز به کار کرد و شرکت‌های دانش‌بنیان در یک پاویون اختصاصی که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برپا شده است، به معرفی دستاوردها و توانمندی‌های خود می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه، خصوصی‌سازی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور از 15 تا 18 آبان ماه 1402 در مرکز نمایشگاه بین‌المللی کیش برگزار می‌شود.

در قالب یک پاویون اختصاصی که در این نمایشگاه برپا شده است، 12 شرکت‌ دانش‌بنیان، محصولات، دستاوردها و توانمندی‌های خود را در حوزه بورس، بانک و بیمه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده‌اند. 

اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان و محصولات فناورانه‌ای که در این نمایشگاه معرفی شده است، به این شرح است:

توسعه تجارت هوشمند ماد

این شرکت دانش‌بنیان در حوزه حمل و نقل پستی و خدمات لجستیک فعالیت می‌کند. سامانه «تاپین» زیرمجموعه این شرکت و ارائه دهنده خدمات مجازی شرکت‌های لجستیکی جهت توزیع مرسولات پستی و تایید هویت مکانی و فردی به صورت کاملا مجازی است.

محصول: پیشخوان مجازی پست «تاپین»، یک راهکار توزیع هوشمند مرسولات از طریق شرکت ملی پست، تیپاکس و سایر شرکت‌های لجستیکی و همچنین تایید هویت فردی و مکانی به صورت آنلاین و با استفاده از سرویس شرکت ملی پست است.

فن‌آوران ارتباطات پالیز

این شرکت در سال ١٣٨١ تأسیس شد و هم‌اکنون یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید محصولات نرم‌افزاری تحت وب، اپ موبایل و راهکارهای اختصاصی فناوری اطلاعات و ارتباطات برای کسب و کار مبتنی است.

محصول: پرتال سازمانی پالیز، بستری برای طراحی و پیاده سازی نرم‌افزار مبتنی بر وب و موبایل است که از سال ١٣٨٣ تولید آن آغاز و تاکنون با پیشرفت فناوری، همگام با دانش روز دنیا ارتقاء داده شده است. پورتال پالیز ایجاد، توسعه، یکپارچه سازی و مدیریت برنامه‌های کاربردی را بسیار آسان می‌سازد.

امن سرزمین سلام

این شرکت دانش‌بنیان از سال ١٣٩٧ با هدف ارایه خدمات امنیت سایبری بر مبنای مشارکت جمعی فعالیت در این حوزه را آغاز و مجوز برگزاری مسابقات کشف نقص امنیتی از مرکز مدیریت راهبردی افتا و مجوز ارزیابی امنیتی از سازمان پدافند غیر عامل را دریافت کرد.

محصول: پلتفرم باگ بانتی راورو (Platform BugBounty Ravro) با ایجاد بستری قانونی و شفاف به عنوان پلی میان تخصص متخصصان امنیت و هکرهای قانونی از سویی و همچنین نیاز سازمان‌ها به کشف آسیب پذیری ایجاد شده است. راورو با تمرکز بر ارایه خدمات امنیت سایبری بر مبنای مشارکت جمعی توانسته تاکنون بیش از ٣٠٤٠ آسیب‌پذیری از سامانه‌های داخل کشور را با مشارکت هکرهای کلاه سفید شناسایی و گزارش کند.

راهگزین رایانه

این شرکت از سال ١٣٧٥ در حوزه اتوماسیون بانکی و صنعتی آغاز به فعالیت کرد و محصولات و پروژه‌های متعدد و متنوعی را در این زمینه به سرانجام رسانده است که از آن جمله می توان به «سامانه‌های کنترلی و زیرساخت‌های مرتبط با سامانه‌های پرداخت و اتوماسیون بانکی و انواع سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط» اشاره کرد.

محصول: کُر چیتا (Core Cheetah) تمام خدمات بانکی مبتنی بر برنچلس (بدون شعبه فیزیکی) شامل خدمات احراز هویت، خدمات ترانسفر (کارت به کارت، پایا، ساتنا، انتقال آنی (پل))، ارائه وام‌های خرد، تمامی سرویس‌های مرتبط با کارت (تغيير رمز، سفارش مجدد کارت، ارسال کارت، ارائه برنامه‌های وفاداری، پرداخت قبوض، خرید شارژ موبایل و بسته‌های اینترنت و سرویس‌های برداشت خودکار را ارائه می‌دهد.

فناوری اطلاعات بهپایا

این شرکت دانش‌بنیان واقع در ناحیه نوآوری دانشگاه صنعتی شریف، توسعه دهنده راهکارهای نرم افزاری یکپارچه و هوشمند جمع‌آوری، مهندسی و تحلیل داده که به طور تخصصی پلتفرم یکپارچه معین را در حوزه مانیتورینگ زیرساخت و خدمات فناوری اطلاعات و اینترنت اشیا تولید و عرضه کرده است.

محصول: پلتفرم مانیتورینگ معین، سامانه‌ای یکپارچه برای مانیتورینگ هوشمند خدمات و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات آنها در سه سطح است: مانیتورینگ زیرساخت‌های رایانش شامل مانیتورینگ تجهیزات شبکه و امنیت، سرورها و ذخیره سازها، ابزارهای مجازی‌ساز، انواع سیستم عامل‌ها و تجهیزات مراکز داده مانیتورینگ زیرساخت‌های کاربرد شامل مانیتورینگ پایگاه‌های داده، سرورهای وب و کاربردی، سیستم‌های صف و تدارک سرویس، ابزارهای ارکستراسیون و ابزارهای سازمانی مانیتورینگ کاربردهای کسب وکار شامل مانیتورینگ هوشمند عملیات، شاخص‌های کسب وکاری، تجربه کاربر، کارایی کاربردها و مانیتورینگ یکپارچه خدمات.

اصفهان کفریز

با بیش از ٣٥ سال سابقه ساخت و تولید محصولات فولادی، در زنجیره تامین کشور مشارکت دارد. این شرکت پس از کسب تجربه سه دهه فعالیت حرفه‌ای با بهره‌مندی از دانش درون سازمانی از سال ١٤٠٠ تولید رسمی چرخ منوبلوک را برای اولین بار در ایران آغاز کرد.

محصول: چرخ یکپارچه انواع قطار (منوبلوک)؛ چرخ‌های بانداژدار به صورت دو تکه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما این چرخ کاملا یکپارچه بوده و این به این مفهوم است که چرخ منوبلوک، نقش هسته و بانداژ را همزمان ایفا می‌کند. ایمنی سیر با این محصول به مراتب از محصول بانداژ واگن بالاتر است، به صورتی که در دهه‌های اخیر و به واسطه افزایش سرعت در ماشین‌های ریلی جدید، جوامع پیشرفته و صاحبان تکنولوژی ریلی عمدتا چرخ منوبلوک قطار را جایگزین چرخ‌های بانداژدار کرده‌اند.

مرکز نوآوری رادیناس

این شرکت دانش‌بنیان در راستای توسعه زیست بوم نـوآوری و همچنـین رسوخ دادن فناوری و دانش شرکت‌های دانش بنیان در حل مسائل و چالش‌های شرکت‌های تولیدی زیرساخت اولیه مرکز به طور رسمی در تیرماه ١٤٠١ با تشکیل تیم ستادی که از متخصصان و فعالان زیست بوم نوآوری که دارای تجارب صنعتی بودند، تشکیل شد.
محصول: خدمات بهم‌سازی با هدف نیازسنجی و رفع نیازهای فناورانه شرکت‌های تولیدی با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور.

ویستا الکترونیک تاو

این شرکت دانش‌بنیان در حوزه تولید و توزیع انواع دستگاه‌های اعلام سرقت تحت وب و انواع منابع تغذیه بدون وقفه (UPS) تک فاز و سه فاز فعالیت می‌کند.

محصول: دستگاه اعلام سرقت هوشمند هوگون دارای حداکثر ١٢ زون باسیم، قابل افزایش تا ٢٤ زون دارای ٤٠ زون بی سیم در فرکانس‌های ٣١٥ یا ٤٣٣ مگاهرتز (حتی به صورت همزمان) دارای ریموت کنترل امنیتی با کد گردشی و غیرقابل کپی امکان تقسیم دستگاه به ٤ بخش مستقل و یک بخش مشترک یا مشاعات قابلیت برنامه‌ریزی زون‌ها و خروجی‌ها به صورت کامل دارای نرم‌افزار تحت وب امکان گزارش‌گیری از دستگاه از طریق اینترنت امکان استفاده از ٤ کی پد، ٤ گیرنده ریموت و ٢ یا یک گیرنده بی سیم است.

پیشگام رایان داده پژوه

این شرکت با بهره‌گیری از دانش روز دنیا و نیروی انسانی جوان و مجرب در حوزه سامانه‌های تحت وب، شبکه و امنیت، تلکام و هوش مصنوعی فعال است. شاخص‌ترین پروژه‌های این شرکت شامل سامانه‌های اختصاصی به سفارش وزارت بهداشت، دانشگاه‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی است.

محصول: پیامک مکان‌محور (LAB) با این روش مخاطب هدف خود را با مواردی مانند محدوده تردد، باشگاه مشتریان، رده سنی، جنسیت، نوع و برند دستگاه، علاقه مندی و پروفایل بانکی و... دسته‌بندی کرده و به صورت کاملا هدفمند برای انها پیامک ارسال می‌کند. به این ترتیب ارتباط پیامکی به ارتباطی زنده با مخاطب تبدیل می‌شود و بازخورد چندین برابری در تبلیغات خواهید داشت؛ چراکه بازده پیامک تبلیغاتی به عوامل متعددی از جمله حجم و نوع محتوا، ساعت و روز ارسال، منطقه ارسال و مخاطب هدف وابسته است.

تحلیل‌گران کسب و کار بهاسنج

این شرکت دانش‌بنیان، ارائه‌دهنده خدمات مشاوره، تامین مالی جمعی و ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش بنیان، دارایی‌های نامشهود و شرکت‌های بالغ است.

محصول: ارزش‌گذاری دارایی نامشهود؛ روش کار در وب سایت بهاسنج بدین صورت است که کاربر پس از وارد کردن اطلاعات کلی، در وب‌سایت ثبت‌نام کرده و سپس درصورت تمایل به ارزش‌گذاری، وارد محیط پاسخگویی به سوال‌های ارزش‌گذاری می‌شود. باتوجه به کیفیت اطلاعات وارد شده و مرحله عمر استارت‌آپ، سامانه به صورت خودکار مدل‌های مناسب ارزش‌گذاری را برای کسب و کار تشخیص داده و یک گزارش ارزش گذاری چند صفحه‌ای برای کاربر تولید می‌کند. در ادامه امکان اصلاح گزارش، تولید نسخه جدید و بارگذاری انواع اسناد و مدارک برای کاربر مهیا است.

سبز سیستم

این شرکت دانش‌بنیان متشکل از گروهی از مهندسین نخبه، تحلیلگرهای نرم افزار، معماران و توسعه دهندگان است که در حوزه ایجاد سیستم‌های نرم‌افزاری با کیفیت در سطح جهانی فعالیت می‌کنند.

محصول: ابر کوبیت (Cloud Kubit) راهکاری جامع مبتنی بر کوبرنتیز برای افزایش پایداری، دسترس پذیری و امنیت سامانه‌های آنلاین به ویژه محیط‌های حساس/مهم، پیچیده و با نرخ تراکنش بالا است. شامل ابزارها، فرایندها و سرویس‌های نرم افزاری مورد نیاز سازمان‌ها و تیم‌های توسعه نرم افزار با هدف پاسخ گویی به نیازهای DevOps و زیرساخت در مقیاس بزرگ است.

بهین‌سازان فرآیند امین

شرکت بهفا (بهین‌سازان فرایند امین) به عنوان یک اسپین آف از دانشگاه علم و صنعت ایران از سال١٣٩٥ به صورت رسمی آغاز به کار کرده و تاکنون در حوزه ارائه خدمات مشاوره در زمینه مدیریت فرایندهای کسب و کار و طراحی ساختارهای سازمانی فرایندگرا با سازمان‌های بزرگی همکاری کرده است.

محصول: بهفالب (BehfaLab)، نخستین سامانه فرایندکاوی مبتنی بر هوش مصنوعی در خاورمیانه است. بهفالب، مبتنی بر داده‌های سازمان به طور خودکار قادر به کشف، تحلیل، عارضه‌یابی و بهینه‌سازی فرایندهای کسب و کار است و مبتنی بر داده و واقعیت، انحرافات و گلوگاه‌های فرایندهای سازمان را شناسایی کرده و تمامی عدم انطباق‌های موجود با قوانین و دستورالعمل‌های کسب و کار را به شما نشان می‌دهد. 
 

ارسال ایمیل