نمایش اسلایدر

ناشر منبع

null حضور ۲۴۲ فناور در رویداد مجازی معرفی نیاز‌های فناورانه کشاورزی/ اعلام آمادگی کمیسیون کشاورزی مجلس برای همکاری با صندوق نوآوری
09:39

حضور ۲۴۲ فناور در رویداد مجازی معرفی نیاز‌های فناورانه کشاورزی/ اعلام آمادگی کمیسیون کشاورزی مجلس برای همکاری با صندوق نوآوری

رویداد مجازی معرفی نیاز‌های فناورانه کشاورزی و صنایع وابسته صبح امروز به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این رویداد مجازی (وبیناری) که از امروز به مدت سه روز آغاز بکار کرده است، ۲۴۲ نفر از شرکت‌های دانش بنیان و غیر دانش بنیان حضور دارند و ۹ نیاز فناورانه در حوزه کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی ارائه و ۳ کارگاه آموزشی نیز برپا خواهد شد.
در ابتدای این رویداد، دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در سخنانی به میزان مشارکت فعالان در اکوسیستم نوآوری در این رویداد مجازی اشاره کرد و گفت: ابزار‌های تامین مالی صندوق نوآوری و شکوفایی متنوع است و از وام کم‌بهره تا کمک‌های بلاعوض برای توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان را شامل می‌شود. رویداد‌های ارائه نیاز‌های فناورانه نیز که ۱۴ رویداد حضوری آن در سال گذشته برگزار شد یکی از اقدامات صندوق نوآوری برای بهم‌رسانی واحد‌های صنعتی و شرکت‌های دانش بنیان است. در رویداد امروز نیز ۲۴۲ نفر برای حضور ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۳۷ نفر از ۱۲۴ شرکت دانش بنیان، ۳۵ نفر از ۳۳ شرکت در فرایند دانش بنیان شدن و ۷۰ نفر از شرکت‌های غیر دانش بنیان هستند.
وی در مورد برنامه‌های دیگر صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه کشاورزی خاطرنشان کرد: موضوع رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» بعدی که ۲۰ مرداد ماه برگزار خواهد شد حوزه کشاورزی است و در آن برنامه، ۶ استارت‌آپ مدل تجاری‌سازی و دستاورد‌های خود را ارائه می‌کنند. صندوق‌های جسورانه بورسی، صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی نیز برای سرمایه‌گذاری در این استارت‌آپ‌ها حضور خواهند داشت. همچنین علاوه بر این رویداد، ۸ نمایشگاه خارجی حوزه کشاورزی نیز در لیست حمایت‌های بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی قرار دارد.
ملکی‌فر در پایان اهداف اصلی برگزاری رویداد‌های ارائه نیاز‌های فناورانه را تشریح کرد و گفت: تزریق فناوری پیشرفته به صنایع متعارف و تقویت رقابت‌پذیری، تامین نیاز‌های فناورانه صنایع بزرگ در شرایط تحریم، توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان و خلق درآمد‌های پایدار، کاهش خروج ارز، تقویت روحیه خودباوری و ایجاد اشتغال پایدار برای دانش آموختگان جوان دانشگاه‌ها از اهداف برگزاری این رویداد است.
برای بازارسازی شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی نیازمند حمایت صندوق نوآوری هستیم
در ادامه این رویداد، دکتر جانعلی بهزاد نسب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در مورد مزایای تمرکز در این حوزه گفت: کشاورزی در تعادل‌بخشی به توسعه کشور حائز اهمیت است و نقش زیادی در عرصه رشد اقتصادی کشور دارد. یکی از سیاست‌های اصولی ما نیز حمایت از تکمیل زنجیره تولید است که شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های خود موجب نوآوری و خلاقیت برای ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره شوند. همچنین ما به رسوخ دانش تخصصی و فناورانه به تولید، مصرف و تبدیل در کشاورزی اعتقاد داریم و در شرایط کنونی تحریم‌ها، بدون گسترش دانش، امکان تاب‌آوری در کشور وجود نخواهد داشت.
بهزادنسب به تعاملات صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و گفت: برای بازارسازی شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی نیازمند حمایت صندوق نوآوری هستیم که امیدواریم تعاملات کنونی، تقویت و اثربخشی در این حوزه افزایش یابد. بر این اساس ۱۵۴ صندوق توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی قرار دارند که می‌توانند به عنوان عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی در خدمت شرکت‌های دانش بنیان باشند.
وی در پایان نیاز‌های اصلی کشاورزی را حوزه ماشین آلات، تجهیزات، ادوات، انواع بذر و سموم، روش بیولوژیک مبارزه با آفات و روش‌هایی برای بالا بردن راندمان حوزه کشاورزی عنوان کرد.
کمیسیون کشاورزی مجلس آماده همکاری با صندوق نوآوری است
همچنین سیدجواد ساداتی نژاد، رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در این رویداد بر حمایت کامل مجلس برای استفاده از دانش بومی برای توسعه کشاورزی و تامین اقلام غذایی تاکید کرد و گفت: آمار‌ها نشان دهنده وابستگی ما به واردات محصولات غذایی، نهاده‌ها، مکمل‌ها و سم و کود از خارج کشور است. این در حالی است که حجم زیادی محقق و فارغ‌التحصیل دانشگاهی با ایده‌های خلاقانه حوزه کشاورزی در اکوسیستم نوآوری کشور حضور دارند که می‌توانند ما را در این عرصه کمک کنند.
وی در پایان تاکید کرد: کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی و محیط زیست آماده همکاری کامل با صندوق نوآوری و شکوفایی است.

Introducing Fund Services

تسهیلات

این خدمت شامل انواع تسهیلات قرض‌الحسنه (نمونه‌سازی، اشتغال‌زایی و ...) و کم‌بهره (تولید صنعتی، لیزینگ و فروش اقساطی، سرمایه در گردش، تامین فضای کاری و ... ) است که متناسب با نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان و در مراحل مختلف چرخه عمر محصول و توسعه شرکت قابل استفاده است.

مطالب بیشتر

اخبار صندوق

رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی،...

1399/5/21

اکثر استارتاپ‌های حاضر در "دوشنبه های استارتاپی" سرمایه...

1399/5/21

کدام استارت‌آپ‌ها در پنجمین رویداد جذب سرمایه حوزه...

1399/5/20
آرشیو

حمایت بلاعوض صندوق نوآوری از حضور شرکت‌های دانش بنیان در...

1399/5/21

بازديد نماينده مجلس شورای اسلامي و عضو هيات رئيسه مجلس از...

1399/5/8

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان عنوان بانوی برتر کارآفرین...

1399/5/5
آرشیو

رویداد جذب سرمایه در حوزه کشاورزی

1399/5/20

معرفی شرکت دانش‌بنیان پارت آریا نیرو پانیر در برنامه نوآوران

1399/5/6

معرفی شرکت دانش بنیان مبنا نیرو محرکه در برنامه نوآوران

1399/5/5
آرشیو

جهش نوآوری بر بستر بازار سرمایه

1399/5/7

عملکرد شرکت‌های دانش‌بنیان در جبهه مقابله با کرونا

1399/4/4

تحقق جهش تولید با اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان

1399/1/23
آرشیو

ناشر منبع

ناشر منبع

رویدادهای فناورانه مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

رویدادهای صندوق نوآوری و شکوفایی

نهادهای همکار صندوق نوآوری و شکوفایی

پیوندها