نمایش اسلایدر

ناشر منبع

null داروی تامیفلو تاثیری در پیشگیری و درمان کرونا ندارد
دکتر ملک‌زاده: 11:20

داروی تامیفلو تاثیری در پیشگیری و درمان کرونا ندارد

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: داروی تامی‌فلو برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا هیچ تاثیری ندارد، لذا از مردم می‌خواهیم از ازدحام برای خرید این دارو در داروخانه‌ها اجتناب کنند.

به  گزارش روابط عمومی‌صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در پیامی‌از مردم خواست تا از مصرف داروهای درمان آنفولانزا برای درمان بیماری کرونا خوداری کنند و گفت: برای درمان بیماری آنفولانزا از داروی تامیفلو استفاده می‌شود که تصور می‌شد این دارو برای درمان بیماری کرونا نیز مناسب باشد، به همین دلیل در مرحله اول اپیدمی‌کرونا این دارو در گایدلاین آنفولانزا و کرونا با هم مصرف می‌شد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ادامه داد: اما کمی ‌بعد مشخص شد که این دارو هیچ تاثیری برای درمان بیماری کرونا ندارد به این معنی که نه در پیشگیری و نه در معالجه بیماری اثرگذار نیست و علاوه بر آن عوارض گوارشی نیز به دنبال دارد.
وی با اشاره به صف کشیدن مردم مقابل داروخانه‌ها برای خرید این دارو خاطرنشان کرد: به مردم اطمینان می‌دهم که داروی تامی‌فلو هیچ اثربخشی برای درمان کرونا ندارد و مقدار آن نیز به دلیل استفاده بی‌رویه مردم در داروخانه‌ها کم شده است.
عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی راهکار مراقبت برای مبتلایان کرونا را استراحت در خانه عنوان کرد و گفت: اکثر مبتلایان بیماری کرونا می‌توانند با استراحت در منزل و بدون نیاز به دارو بهبود یابند و تنها کسانی که علائم بیماری مانند سرفه شدید، تنگی نفس و تب دارند باید به بیمارستان مراجعه کنند.
ملک‌زاده داروی درمان کرونا در بیمارستان‌ها را آکتومرال معرفی کرد و گفت: در نظر داریم تا این دارو به صورت رایگان در اختیار بیمارستان‌ها قرار گیرد و امیدواریم که به بهبود بیماران مبتلا به کرونا کمک کند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با رعایت اصول بهداشتی بتوانیم بر گسترش اپیدمی ‌کرونا در کشور فایق آییم. معاون وزیر بهداشت همچنین از مردم خواست از حضور در اجتماعات پرهیز کرده و دست‌هایشان را مرتب بشورند و در منزل بمانند.

Introducing Fund Services

تسهیلات

خدمات تسهیلات صندوق شامل انواع وام (قرض الحسنه ، ترجیحی یا متعارف) برای انواع کاربردها (سرمایه در گردش ، سرمایه ثابت)، لیزینگ (اجاره به شرط تملیک / فروش اقساطی) می باشد.

مطالب بیشتر

اخبار صندوق

حمایت 1250 میلیارد ریالی از شرکت‌های فعال/ تولید 2 میلیون...

1399/1/6

فراخوان صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از کمبود کشور در...

1399/1/6

طراحی نرم‌افزاری برای شکست زنجیره‌های انتقال ویروس کرونا...

1399/1/5
آرشیو

محلول ضدعفونی کننده گیاهی با استفاده از «زنیان» تولید شد

1399/1/20

لزوم اختصاص الکل به شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده مواد...

1399/1/20

تولید محلول‌های ضدعفونی کننده با خاصیت نرم‌کنندگی پوست

1399/1/19
آرشیو

جزئیات حمایت‌ صندوق نوآوری از شرکت‌های فعال در جبهه...

1399/1/16

تولید کیت ویروس کرونا با حمایت ۱۵ میلیارد ریالی صندوق نوآوری

1399/1/16

افزایش ظرفیت تولید مهمترین دستگاه مقابله با ویروس کرونا

1399/1/16
آرشیو

صندوق نوآوری و شکوفایی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر

1399/1/5

چارچوب سیاست‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه...

1399/1/5

نمایشگاه‌های تخصصی: ابزاری برای توسعه بازار شرکت‌های...

1398/7/3
آرشیو

ناشر منبع

ناشر منبع

رویدادهای فناورانه مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

رویدادهای صندوق نوآوری و شکوفایی

نهاد های همکار

نهادهای همکار صندوق نوآوری و شکوفایی

پیوندها