نمایش اسلایدر

ناشر منبع

null تولید نانو اکسید روی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی
07:19

تولید نانو اکسید روی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

یک شرکت دانش بنیان داخلی با حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته است، نانو اکسید روی را با خاصیت آنتی باکتریال تولید کند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، خلیل بیکی، مدیرعامل شرکت بهین نانو ذرات پارس واقع در پارک علم و فناوری استان یزد، در خصوص کالای تولید شده در این مجموعه گفت: محصول تولید شده در شرکت ما، نانو اکسید روی است.
وی تصریح کرد: از جمله خواص ویژه نانو اکسید روی، می‌توان به پایداری شیمیایی بالا، ثابت دی الکتریک پایین، فعالیت کاتالیزوری بالا، جذب نور فروسرخ  و فرابنفش و از همه مهم¬تر خاصیت ضدباکتری و ضد قارچ آن اشاره کرد که شرکت بهین نانو ذرات پارس قادر است این محصول را بر اساس سفارش مشتری تا اندازه ذرات زیر ۱۰۰ نانومتر و خلوص بالای 99.99 درصد تولید کند.
بیکی، نانو اکسید روی را دارای کاربردهای مختلفی دانست و افزود: برخی از کاربردهای این محصول شامل استفاده در پارچه و البسه به عنوان یک ترکیب ضد قارچ و ضد باکتری، استفاده در صنایع لاستیک، پلاستیک‌سازی و لعاب کاشی و سرامیک، استفاده در صنایع رنگ به عنوان رنگ‌های عایق حرارتی، استفاده در لوازم آرایشی و بهداشتی مانند برخی از پمادها و... است.
مدیرعامل شرکت بهین نانو ذرات پارس، خاطرنشان کرد: با توجه به کاربردهایی که این محصول دارد، می‌توان گفت که بازار هدف آن بیشتر مواردی است که به دنبال دستیابی به خاصیت آنتی باکتریال از نانو اکسید روی هستند، مانند کاغذ آنتی باکتریال، چینی بهداشتی، پوشاک، داروی دام و... .
وی محصول تولید شده در شرکت بهین نانو ذرات پارس را از نظر کیفیتی و قیمتی با نمونه‌های مشابه خارجی قابل رقابت دانست و ادامه داد: نانو اکسید روی تولید شده در این مجموعه با نمونه‌های چینی و آمریکایی موجود در بازار قابل رقابت است. محصول ما بنابر اظهار مشتریان دارای همان کیفیت بوده و نتیجه مورد نظر مشتری را ایجاد می‌کند.
بیکی با اشاره به اینکه نانو اکسید روی تولید شده در شرکت متبوعش، استانداردهای لازم را دارد، گفت: از آنجا که محصول ما قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را دارد، یکی از چشم‌اندازهای این مجموعه صادرات محصول مورد بحث است. از اینرو در حال توسعه کارها برای تولید صنعتی این محصول هستیم تا در مراحل بعدی صادرات آن را آغاز کنیم.
مدیرعامل شرکت بهین نانو ذرات پارس، ضمن اعلام رضایت از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی، عنوان کرد: تسهیلاتی که صندوق ارایه می‌دهد، تسهیلات خوبی است.
وی در پایان اظهار کرد: تسهیلاتی که شرکت ما از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کرده است در خصوص نمونه‌سازی محصول نانو اکسید روی بود که تولید این محصول در مقیاس تولید صنعتی می‌تواند حدود 10 نفر اشتغالزایی داشته باشد.

 

Introducing Fund Services

تسهیلات

خدمات تسهیلات صندوق شامل انواع وام (قرض الحسنه ، ترجیحی یا متعارف) برای انواع کاربردها (سرمایه در گردش ، سرمایه ثابت)، لیزینگ (اجاره به شرط تملیک / فروش اقساطی) می باشد.

مطالب بیشتر

اخبار صندوق

حمایت 1250 میلیارد ریالی از شرکت‌های فعال/ تولید 2 میلیون...

1399/1/6

فراخوان صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از کمبود کشور در...

1399/1/6

طراحی نرم‌افزاری برای شکست زنجیره‌های انتقال ویروس کرونا...

1399/1/5
آرشیو

محلول ضدعفونی کننده گیاهی با استفاده از «زنیان» تولید شد

1399/1/20

لزوم اختصاص الکل به شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده مواد...

1399/1/20

تولید محلول‌های ضدعفونی کننده با خاصیت نرم‌کنندگی پوست

1399/1/19
آرشیو

جزئیات حمایت‌ صندوق نوآوری از شرکت‌های فعال در جبهه...

1399/1/16

تولید کیت ویروس کرونا با حمایت ۱۵ میلیارد ریالی صندوق نوآوری

1399/1/16

افزایش ظرفیت تولید مهمترین دستگاه مقابله با ویروس کرونا

1399/1/16
آرشیو

صندوق نوآوری و شکوفایی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر

1399/1/5

چارچوب سیاست‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه...

1399/1/5

نمایشگاه‌های تخصصی: ابزاری برای توسعه بازار شرکت‌های...

1398/7/3
آرشیو

ناشر منبع

ناشر منبع

رویدادهای فناورانه مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

رویدادهای صندوق نوآوری و شکوفایی

نهاد های همکار

نهادهای همکار صندوق نوآوری و شکوفایی

پیوندها