نمایش اسلایدر

ناشر منبع

null شرکت‌های دانش بنیان فعال در جبهه مبارزه با کرونا حمایت می‌شوند
عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد: 10:43

شرکت‌های دانش بنیان فعال در جبهه مبارزه با کرونا حمایت می‌شوند

عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از آمادگی این صندوق برای تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان برای مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: صندوق به همه شرکت‌های دانش بنیان که به دلیل اپیدمی ‌کرونا دچار مشکل شده‌اند کمک خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی‌ صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت و عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به جلسه امروز هیات عامل صندوق اشاره کرد و گفت: در جلسه امروز مصوباتی داشتیم که به موجب آن صندوق برای تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان برای مبارزه با کرونا اعلام آمادگی کرد. در این جلسه همچنین تاکید شد که صندوق به همه شرکت‌های دانش بنیان که به دلیل اپیدمی ‌کرونا دچار مشکل شده‌اند کمک خواهد کرد و امیدوارم که از این اپیدمی ‌با حداقل خسارت خارج شویم.
وی ویروس کرونا را یک موضوع جدی در دنیا دانست و گفت: این بیماری از اپیدمی‌ به یک پندمی ‌تبدیل و در حال حاضر دنیا با این بیماری دچار مشکل شده است؛ اما ایران به دلیل داشتن نیروی انسانی کارآمد در بخش سلامت و درمان، همچنین فناوران مبتکر، نیازهای خود را در بخش‌های مختلف چون تجهیزات پزشکی، کیت‌های‌تشخیصی و داروها مرتفع می‌کند.
عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: با تلاش و کوشش با این ویروس مقابله و به سلامت و با حداقل خسارت از آن عبور می‌کنیم. به فناوران عزیز هم توصیه می‌کنم که امیدوار باشند و تلاش کنند تا بسیاری از نیازهای کشور که به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی امکان واردات آن وجود ندارد با اتکا بر دانش و توان داخلی تامین شود.
ملک‌زاده در مورد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: همانطور که به صورت مداوم در دستورالعمل‌ها ذکر می‌شود باید اقدامات بهداشتی را رعایت کرد. البته یک سایت قابل اعتماد و در دسترس برای راهنمایی مردم در زمینه آشنایی با علائم بیماری و پاسخگویی به سوالات آنها ایجاد شده است. این سایت به آدرس http://corona.research.ac.ir/ قابل دسترس است که مردم برای پیشگیری و خود ارزیابی می‌توانند به آن مراجعه کنند.
وی در مورد مراجعه به مراکز درمانی توصیه کرد که بسیاری از افراد دچار سرماخوردگی ساده هستند و نیازی به مراجعه به مراکز درمانی ندارند و افزود: نزدیک به ۹۰ درصد از مبتلایان نیازمند مراجعه به پزشک و مراکز درمانی نیستند و با استراحت در منزل بهبود می‌یابند. فقط گروه کمی‌ که دچار تنگی نفس می‌شوند باید مراجعه کرده و تحت مراقبت در بیمارستان قرار گیرند، زیرا بیمارستان‌ها نیز به دلیل مراجعه افراد مختلف یا بعضا ناقلان ویروس کرونا، محیط مناسبی برای مراجعان نیست و افراد در معرض خطر ابتلا قرار می‌گیرند.

Introducing Fund Services

تسهیلات

خدمات تسهیلات صندوق شامل انواع وام (قرض الحسنه ، ترجیحی یا متعارف) برای انواع کاربردها (سرمایه در گردش ، سرمایه ثابت)، لیزینگ (اجاره به شرط تملیک / فروش اقساطی) می باشد.

مطالب بیشتر

اخبار صندوق

حمایت 1250 میلیارد ریالی از شرکت‌های فعال/ تولید 2 میلیون...

1399/1/6

فراخوان صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از کمبود کشور در...

1399/1/6

طراحی نرم‌افزاری برای شکست زنجیره‌های انتقال ویروس کرونا...

1399/1/5
آرشیو

محلول ضدعفونی کننده گیاهی با استفاده از «زنیان» تولید شد

1399/1/20

لزوم اختصاص الکل به شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده مواد...

1399/1/20

تولید محلول‌های ضدعفونی کننده با خاصیت نرم‌کنندگی پوست

1399/1/19
آرشیو

جزئیات حمایت‌ صندوق نوآوری از شرکت‌های فعال در جبهه...

1399/1/16

تولید کیت ویروس کرونا با حمایت ۱۵ میلیارد ریالی صندوق نوآوری

1399/1/16

افزایش ظرفیت تولید مهمترین دستگاه مقابله با ویروس کرونا

1399/1/16
آرشیو

صندوق نوآوری و شکوفایی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر

1399/1/5

چارچوب سیاست‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه...

1399/1/5

نمایشگاه‌های تخصصی: ابزاری برای توسعه بازار شرکت‌های...

1398/7/3
آرشیو

ناشر منبع

ناشر منبع

رویدادهای فناورانه مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

رویدادهای صندوق نوآوری و شکوفایی

نهاد های همکار

نهادهای همکار صندوق نوآوری و شکوفایی

پیوندها