نمایش اسلایدر

ناشر منبع

null خودکفایی در تولید دستگاه همودیالیز ایرانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی
10:54

خودکفایی در تولید دستگاه همودیالیز ایرانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

یک شرکت دانش بنیان داخلی با استفاده از «تسهیلات سرمایه در گردش» صندوق نوآوری و شکوفایی قرار است بخش مهمی از نیاز داخل به دستگاه همودیالیز کشور را تامین و در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد و کشور را از واردات این نوع دستگاه‌ها بی‌نیاز کند.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، بهروز سبک‌دست، مدیر عامل شرکت آریا طب فیروز در مورد قرارداد تولید دستگاه‌های همودیالیز و قرارداد منعقده در این رابطه با هیات امنای صرفه جویی ارزی، گفت: برای رفع نیاز وزارت بهداشت به دستگاه همودیالیز، تفاهم نامه‌ای منعقد شده است که به موجب این تفاهم نامه به مدت سه سال، سالانه 1080 دستگاه همودیالیز تولید و در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد. این میزان دستگاه در سال به صورت دو قرارداد 540 دستگاهی تنظیم می‌شود. به عبارت دیگر ذیل تفاهم نامه منعقد شده، شرکت ما موظف است که در قالب 6 قرارداد 540 دستگاهی نیاز وزارت بهداشت را به این دستگاه در مدت زمان سه سال مرتفع کند، بر همین اساس یک محموله 540 دستگاهی پایان آذر ماه سال جاری تحویل شد و در حال تولید برای محموله دوم هستیم.
مدیر عامل شرکت آریا طب فیروز در مورد تسهیلاتی که این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برای تولید دستگاه همودیالیز دریافت کرده است، خاطرنشان کرد: برای تولید محموله اول، تسهیلات سرمایه در گردش به میزان مصوب 11 میلیارد تومان دریافت کردیم که هنوز بخشی از آن را به دلیل کمبود تضامین مورد تقاضا، دریافت نکرده‌ایم اما این تسهیلات بخش مهمی ‌از تولید دستگاه همودیالیز را ممکن ساخته است، به همین دلیل برای دریافت تسهیلات بیشتر سرمایه در گردش به صندوق نوآوری و شکوفایی تقاضا دادیم و موافقت‌های اولیه نیز اخذ شده است.
وی درباره صادرات این محصول دانش بنیان نیز گفت: در نظر داریم که 50 درصد از تولید شرکت را به کشورهای دیگر صادر کنیم، بر همین اساس مذاکراتی با کشورهای عراق و اندونزی انجام شده است. در گذشته نیز به افغانستان صادرات داشتیم و در حال حاضر در مناقصه دیگری در افغانستان شرکت کرده‌ایم. امیدواریم در فرصتی دو ساله صادرات محصولات شرکت به میزان پیش بینی شده یعنی 50 درصد از ظرفیت تولید برسد.
سبک‌دست در مورد ویژگی دستگاه همودیالیز و ظرفیت تولید شرکت آریا طب فیروز نیز گفت: ویژگی متمایز کننده این دستگاه، نرم‌افزار داخلی بسیار پیشرفته آن است که علاوه بر کنترل و ثبت تمامی ‌تغییرات سخت‌افزاری دستگاه، اطلاعات بالینی بیمار و همچنین تنظیمات پرستاری را نیز در طول جلسه همودیالیز بصورت «لاگ فایل» ثبت کرده و در مواقع مورد نیاز ارائه می‌کند. همچنین نزدیک به 80 درصد از قطعات به‌کار رفته در دستگاه همودیالیز، ساخت داخل است و ظرفیت تولید به گونه‌ای است که در یک شیفت کاری با همین میزان نیروهای موجود، امکان تولید 10 دستگاه در روز را داریم. با تولید دستگاه همودیالیز وابستگی کشور به واردات این محصول از بین رفته است.
وی به محصولات دیگر دانش بنیان شرکت آریا طب فیروز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شرکت دو دستگاه آب RO سانترال (مرکزی) و آب RO پورتابل را نیز تولید می‌کند و در حال تحقیق و پژوهش برای تولید محصولات دیگر دانش بنیان نیز هستیم.

Introducing Fund Services

تسهیلات

خدمات تسهیلات صندوق شامل انواع وام (قرض الحسنه ، ترجیحی یا متعارف) برای انواع کاربردها (سرمایه در گردش ، سرمایه ثابت)، لیزینگ (اجاره به شرط تملیک / فروش اقساطی) می باشد.

مطالب بیشتر

اخبار صندوق

حمایت 1250 میلیارد ریالی از شرکت‌های فعال/ تولید 2 میلیون...

1399/1/6

فراخوان صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از کمبود کشور در...

1399/1/6

طراحی نرم‌افزاری برای شکست زنجیره‌های انتقال ویروس کرونا...

1399/1/5
آرشیو

محلول ضدعفونی کننده گیاهی با استفاده از «زنیان» تولید شد

1399/1/20

لزوم اختصاص الکل به شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده مواد...

1399/1/20

تولید محلول‌های ضدعفونی کننده با خاصیت نرم‌کنندگی پوست

1399/1/19
آرشیو

جزئیات حمایت‌ صندوق نوآوری از شرکت‌های فعال در جبهه...

1399/1/16

تولید کیت ویروس کرونا با حمایت ۱۵ میلیارد ریالی صندوق نوآوری

1399/1/16

افزایش ظرفیت تولید مهمترین دستگاه مقابله با ویروس کرونا

1399/1/16
آرشیو

صندوق نوآوری و شکوفایی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر

1399/1/5

چارچوب سیاست‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه...

1399/1/5

نمایشگاه‌های تخصصی: ابزاری برای توسعه بازار شرکت‌های...

1398/7/3
آرشیو

ناشر منبع

ناشر منبع

رویدادهای فناورانه مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

رویدادهای صندوق نوآوری و شکوفایی

نهاد های همکار

نهادهای همکار صندوق نوآوری و شکوفایی

پیوندها