نمایش اسلایدر

ناشر منبع

null آینده کشور در تقویت اکوسیستم نوآوری است
دکتر ستاری در نشست معارفه بنیاد ملی نخبگان ویژه مستعدان برتر نو ورود سال تحصیلی 99-98 10:40

آینده کشور در تقویت اکوسیستم نوآوری است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه آینده کشور در تقویت اکوسیستم نوآوری است، گفت: اقتصاد و درآمد شرکت‌های دانش بنیان بر اساس دانش تعیین می‌شود، لذا نگاه دانشگاه‌ها در تامین مالی از طریق شهریه و وابستگی به پول دولت باید عوض شود و در عوض سطح نوآوری دانشگاه‌ها ارتقاء یابد.

به گزارش روابط عمومی‌ صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر سورنا ستاری در نشست معارفه بنیاد ملی نخبگان ویژه مستعدان برتر نو ورود سال تحصیلی 99-98 که پنجشنبه اول اسفندماه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد به آینده‌سازی دانشجویان تاکید کرد و گفت: در این سن می‌توانید آینده زندگی خود را بسازید و نحوه تفکر و زندگی آینده شما از این سن مشخص می‌شود. دانش آموزان فکر می‌کنند با پشت سر گذاشتن مرحله کنکور کار به پایان رسیده است اما شما بعد از کنکور در ابتدای راه توسعه و پیشرفت قرار دارید. بنیاد ملی نخبگان بخشی از اکوسیستم ایجاد شده در اقتصاد دانش بنیان است و وظیفه ما ایجاد بستری برای تغییر جامعه بر اساس استعداد و خلاقیت شما است.
وی افزود: اقتصاد و درآمد شرکت‌های دانش بنیان بر اساس دانش تعیین می‌شود و معیار قیمت‌گذاری سرمایه آنها تجهیزات و متراژ زمین نیست بلکه دانش، اختراع و پتنت است. بر این اساس نگاه دانشگاه‌ها نیز در تامین مالی از طریق شهریه و وابستگی به پول دولت باید عوض شد و در عوض سطح نوآوری دانشگاه‌ها ارتقاء یابد.
ستاری به عدم وابستگی اقتصاد کشور به پول نفت تاکید کرد و گفت: نمی‌توانیم کشور را با پول نفت اداره کنیم؛ آینده کشور در تقویت اکوسیستم نوآوری است. خام فروشی برای کشوری که چهار میلیون دانشجو دارد، مناسب نیست چرا که بدون وجود دانشگاه و مراکز پژوهشی نیز می‌توانستیم خام فروشی کنیم.
وی ادامه داد: ما امروز نیازمند تبدیل اکوسیستم فناوری به اقتصاد هستیم و این کاری نیست که دولت انجام دهد؛ وظیفه دولت این است که بستر شکوفایی شما را فراهم کند و محیط مناسبی برای بروز خلاقیت‌هایتان به وجود آورد. چند سال گذشته کسی اقتصاد دانش بنیان را نمی‌شناخت اما امروز ۴۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور مشغول به فعالیت هستند که میزان فروش سال گذشته آنها ۹۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به درس خواندن دانشجویان با پول مالیات مردم اشاره کرد و گفت:  مردم باید اثر دانش را در زندگی خود ببینند، زیرا ما با پول بازنشستگان و معلمان و مردم درس خواندیم و آنها پول داده‌اند که بهداشت و زیرساخت‌ها مورد نیاز توسعه یابد که اینها ارمغان اقتصاد دانش بنیان است. باید در تمام طول زندگی به یاد بیاورید که بر شانه چه کسانی به جایگاه‌های مختلف دست یافته‌اید. آدم‌های بی‌هویت کشور خود را فراموش می‌کنند.
همچنین مهندس محسن نوتاش، مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این نشست ضمن تشریح خدمات و تسهیلات این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان، به خدمات بلاعوض گرنت فناوری برای این شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: وظیفه صندوق نوآوری در اکوسیستم نوآوری حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است. بر این اساس ابزارهای مالی صندوق نوآوری در تمام چرخه تولید محصول از ایده تا ورود به بازار در خدمت شرکت‌های دانش بنیان است.  گرنت فناوری در صندوق نوآوری طراحی شده و به زودی اجرایی خواهد شد و در قالب حمایت بلاعوض در اختیار هسته‌های پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان قرار می‌گیرد.

 

Introducing Fund Services

تسهیلات

خدمات تسهیلات صندوق شامل انواع وام (قرض الحسنه ، ترجیحی یا متعارف) برای انواع کاربردها (سرمایه در گردش ، سرمایه ثابت)، لیزینگ (اجاره به شرط تملیک / فروش اقساطی) می باشد.

مطالب بیشتر

اخبار صندوق

حمایت 1250 میلیارد ریالی از شرکت‌های فعال/ تولید 2 میلیون...

1399/1/6

فراخوان صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از کمبود کشور در...

1399/1/6

طراحی نرم‌افزاری برای شکست زنجیره‌های انتقال ویروس کرونا...

1399/1/5
آرشیو

محلول ضدعفونی کننده گیاهی با استفاده از «زنیان» تولید شد

1399/1/20

لزوم اختصاص الکل به شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده مواد...

1399/1/20

تولید محلول‌های ضدعفونی کننده با خاصیت نرم‌کنندگی پوست

1399/1/19
آرشیو

جزئیات حمایت‌ صندوق نوآوری از شرکت‌های فعال در جبهه...

1399/1/16

تولید کیت ویروس کرونا با حمایت ۱۵ میلیارد ریالی صندوق نوآوری

1399/1/16

افزایش ظرفیت تولید مهمترین دستگاه مقابله با ویروس کرونا

1399/1/16
آرشیو

صندوق نوآوری و شکوفایی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر

1399/1/5

چارچوب سیاست‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه...

1399/1/5

نمایشگاه‌های تخصصی: ابزاری برای توسعه بازار شرکت‌های...

1398/7/3
آرشیو

ناشر منبع

ناشر منبع

رویدادهای فناورانه مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

رویدادهای صندوق نوآوری و شکوفایی

نهاد های همکار

نهادهای همکار صندوق نوآوری و شکوفایی

پیوندها