ناشر منبع

null رسالت اصلی شتابدهنده‌ها حمایت از تیم‌های فناوری است که از ظرفیت کارآفرینی بالقوه‌ای برخوردارند
08:52
مدیرعامل شتابدهنده دانش بنیان نیروان در برنامه «جوان آپ»:

رسالت اصلی شتابدهنده‌ها حمایت از تیم‌های فناوری است که از ظرفیت کارآفرینی بالقوه‌ای برخوردارند

مدیر عامل شتابدهنده دانش بنیان نیروان گفت: رسالت اصلی شتابدهنده‌ها این است که بتوانند از تیم‌های فناور که از ظرفیت کارآفرینی بالقوه‌ای برخوردارند، حمایت کنند.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، علی شفیعی در فصل سوم برنامه رادیویی «جوان‌آپ» رادیو جوان در مورد فعالیت شتابدهنده دانش بنیان نیروان بیان کرد: این شتابدهنده در حوزه هوش مصنوعی و انرژی با هدف فراهم آوردن فضایی پویا و کاربردی برای تیم‌ها فعالیت می‌کند تا استارت‌آپ‌ها بتوانند در فضایی تعاملی به رشد و گسترش فعالیت خود بپردازند و همچنین مردم و صنایعی که مصرف کننده انرژی هستند، بتوانند الگوی مصرف خود را تغییر دهند.
وی صرفه‌جویی که با تغییر الگوی مصرف، احصاء می‌شود را فرصتی برای شکل‌گیری کسب و کارهای نوین اعلام کرد.
مدیر عامل شتابدهنده دانش بنیان نیروان در مورد فرایند شتابدهی این شتابدهنده اظهار کرد: این فرایند برای استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در حوزه انرژی شامل خدمات پیش‌شتابدهی، منتورینگ، فضای کار اشتراکی، اختصاص سرمایه بذری به میزان ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون، معرفی به سرمایه‌گذار و در اختیار گذاشتن شبکه کسب‌وکار و برگزاری کارگاه آموزشی است.
شفیعی در ادامه به رسالت اصلی شتابدهنده‌ها اشاره‌کرد و گفت: رسالت اصلی شتابدهنده‌ها این است که بتوانند از تیم‌‌های فناوری که از ظرفیت کارآفرینی بالقوه‌ای برخوردارند، حمایت کنند و سرمایه، فضای‌ کار، منتورینگ(مشاوره) و شبکه ارتباطی مناسب را در اختیار تیم‌ها قرار دهند تا آنها بتوانند ایده‌های خود را بر اساس نیازهای بازار بپرورانند و آماده ورود به بازار و تبدیل به کسب و کارهای جدید شوند.
وی با اشاره به مراحل پذیرش شتابدهی، اظهار کرد: وقتی تیم‌های استارت‌آپی به شتابدهنده‌ها مراجعه می‌کنند، طرح‌شان در کمیته پذیرش، ارزیابی می‌شود و درصورت موفقیت طرح، وارد مرحله جذب سرمایه خواهند شد که سرمایه اولیه تیم‌ها در مرحله ارزش‌گذاری، رشد می‌کند.
مدیر عامل شتابدهنده دانش بنیان نیروان افزود: معیارهای اولیه جذب تیم‌ها در دوره شتابدهی نیز شامل فعالیت استارت‌آپ موردنظر در حوزه زنجیره ارزش انرژی یا هوشمندسازی، برخورداری از بازار مناسب برای توسعه، ایده نوآورانه، تیم مناسب با نگاه کارآفرینی، عدم رقیب با سایر کسب و کارهای پذیرفته شده، برخورداری از صرفه‌جویی ارزی، عدم تضاد با قوانین کشور و عدم تاثیر مخرب بر محیط زیست است.
شفیعی خاطرنشان کرد: تیم‌هایی که موفق به گذراندن دوره شتابدهی شوند، می‌توانند طرح‌های خود را به صندوق‌های جسورانه ارائه کنند و در صورت جذب سرمایه، موفق به ایجاد کسب و کار شوند و همچنین از حمایت‌های معنوی صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری و سایر صندوق‌های پژوهش و فناوری بهره‌مند شوند.
وی گفت: سرمایه‌گذاری بذری برای تیم‌های استارت‌آپی بر اساس شاخص‌های کلیدی، طی مراحلی انجام و سرمایه موردنیاز به آن‌ها تزریق می‌شود.
گفتنی است برنامه «جوان‌آپ» کاری مشترک از صندوق نوآوری و شکوفایی و رادیو جوان است که طی روزهای شنبه تا چهارشنبه با هدف بررسی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها روی آنتن می‌رود.


 

ارسال ایمیل