ناشر منبع

null شرکت‌های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری خدمات مشاوره‌ای مدیریت توسعه کسب‌وکار دریافت می‌کنند
10:25

شرکت‌های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری خدمات مشاوره‌ای مدیریت توسعه کسب‌وکار دریافت می‌کنند

یک شرکت دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق ارائه خدمات مشاوره‌ای مدیریت توسعه کسب و کار در کشور شد.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، صنم‌السادات فرنودی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان «رهپویان دانش و فناوری فرا» در فصل سوم برنامه رادیویی «جوان‌آپ» رادیو جوان در مورد فعالیت این شرکت گفت: شرکت ما به عنوان مشاوره مدیریت توسعه کسب و کارهایی که در حوزه فناوری و نوآوری فعالیت دارند، خدمات مشاوره‌ای به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌دهد و بیشترین مخاطبان ما شرکت‌هایی هستند که در حوزه «های‌تک» فعالیت می‌کنند و یا نرخ نوآوری‌شان بالاست.
وی افزود: برای اینکه شرکت‌ها در تصمیمات خود برای توسعه کسب و کارشان از موفقیت بیشتری برخوردار باشند، می‌توانند از خدمات مشاوره‌ای شرکت ما بهره‌مند شوند تا بتوانند دیدگاه صحیح‌تری نسبت به تکنولوژی نوین دنیا داشته باشند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان رهپویان دانش و فناوری فرا، تعداد فعالان شاغل در این شرکت را پس از 11 سال، 33 نفر از نخبگان کشور اعلام کرد.
فرنودی در ادامه با بیان اینکه مدیریت فناوری، مبحث کلیدی و مهمی است و ما توانستیم این شرکت را در این حوزه تشکیل دهیم، بیان‌کرد: اقتصاد امروز شامل ارزش‌افزوده از فناوری‌ها و نوآوری‌ها است و مخاطبان اصلی ما در سطح سیاستگذاری‌های کلان در حوزه علم و فناوری قرار می‌گیرند تا اسناد مرتبط با علم و فناوری تولید کنند. بنابراین صنایع مهم کلیدی کشور برای اینکه بتوانند فناوری‌های خود را به‌روز نگه دارند، باید از بینش تکنولوژی برخوردار باشند.
وی افزود: در حال حاضر شرکت ما به شرکت‌های ‌های‌تک و استارت‌آپ‌هایی که نرخ نوآوری آن‌ها در کشور در حال افزایش است، برای برخورداری از تکنولوژی به‌روز، خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد تا بتوانیم در حوزه تکنولوژی، آینده‌نگری داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان رهپویان دانش و فناوری فرا در مورد فرایند مشاوره به شرکت‌های دانش بنیان برای توسعه کسب و کارشان، گفت: ما خدمات مشاوره‌ای به این شرکت‌ها را از مرحله ایده آغاز کرده و در ابتدا به آنها تحلیل‌های اقتصادی ارائه می‌دهیم و سپس تکنولوژی‌ها را بر مبنای اسناد ملی مورد تحلیل قرار می‌دهیم تا آماده تجاری‌سازی شوند و نمونه محصول خود را در بازار ارائه دهند، چرا که شرکت‌ها باید بدانند که در حال حاضر روندهای تکنولوژی در حال چه تغییراتی است تا بتوانند در بازارهای جهانی و بازار ایران، وارد عرصه رقابت شوند. 
فرنودی ارائه مشاوره و تحول سازمانی را یکی از دپارتمان‌های این شرکت اعلام کرد و افزود: ما خدماتی ارائه می‌کنیم تا بتوانیم بستر لازم را برای فعالیت افرادی که مبتنی بر دانش هستند، فراهم آوریم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان رهپویان دانش و فناوری فرا با اشاره به اینکه امروز برای توسعه کسب و کار نیاز به جذب سرمایه و عرضه سهام است، اظهار کرد: ارزش‌گذاری این کمک را می‌کند که دارایی‌های فیزیکی و دانش فنی که به راحتی قابل سنجش نیست، مورد ارزیابی قرار گیرد و ارزش آن مشخص شود تا شرکت‌ها بتوانند جذب سرمایه بهتری داشته باشند که در این حوزه از شرکت‌ها حمایت می‌کنیم.
فرنودی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سیاستگذاری‌های کلان در شرکت اشاره کرد و گفت: در نگاه کلان لازم است که سیاستگذاران ما از وضعیت فعلی علم و فناوری کشور آگاهی داشته باشند چرا که سیاستگذاران، گاها نیاز به سرمایه‌گذاری و سندنویسی دارند که ما نقشه راه فناوری را برای آن‌ها تعیین می‌کنیم تا وضعیت را واقع بینانه بررسی کرده و بدانند از چه مسیری در این حوزه حرکت کنند. 
وی خدمات مشاوره‌ای به شرکت‌های دانش بنیان و سیاستگذاران را شامل سه حوزه تخصصی صنایع نفت و گاز، خودروهای برقی و دارو و واکسن اعلام کرد و گفت: ما نقش مهمی ‌در نشان دادن نقشه راه فناوری در حوزه خودروهای برقی و سیستم عامل‌های خودرو داریم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان رهپویان دانش و فناوری فرا در ادامه با بیان اینکه واحد R&D این شرکت از بهترین واحدهای این شرکت است، بیان کرد: ما در حوزه تحقیق و توسعه، دو رشته علم مدیریت فناوری و نگاه فنی و تخصصی را همزمان با هم ترکیب می‌کنیم چرا که اگر این دو کنار هم نباشند، به توسعه فناوری نخواهیم رسید.
فرنودی افزود: در واحد R&D ، یک واحد توسعه محصول وجود دارد که به‌طور مستمر دنیا را رصد می‌کند و شرکت‌های مشاور مدیریت برتری نیز در این توسعه داریم که کاملا رصد می‌شوند و با وضعیت خودمان در مقایسه قرار می‌گیرند تا بتوانیم به‌صورت مستمر محصولاتمان را به‌روز کنیم. 
وی در مورد تسهیلاتی دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: ما برای ادامه فعالیت خود از تسهیلات مالی و توانمندسازی صندوق نوآوری بهره‌مند شدیم. 
گفتنی است برنامه «جوان‌آپ» کاری مشترک از صندوق نوآوری و شکوفایی و رادیو جوان است که طی روزهای شنبه تا چهارشنبه با هدف بررسی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها روی آنتن می‌رود.
 

ارسال ایمیل