ناشر منبع

null طراحی اپلیکیشن تعیین موقعیت‌یابی دقیق و عادی با حمایت صندوق نوآوری
09:57

طراحی اپلیکیشن تعیین موقعیت‌یابی دقیق و عادی با حمایت صندوق نوآوری

یک شرکت دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به طراحی اپلیکیشن تعیین موقعیت‌یابی دقیق و عادی در کشور شد.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوی و شکوفایی، میثم غنی‌زاده، مدیرعامل شرکت دانش بنیان «هیرنگار» در فصل سوم برنامه رادیویی «جوان‌آپ» رادیو جوان در مورد محصولات این شرکت گفت: محصولات شرکت ما به دو دسته تعیین موقعیت‌ دقیق و حوزه تعیین موقعیت‌ عادی تقسیم می‌شود که موضوع فعالیت این دو حوزه متفاوت است.
وی افزود: تعیین موقعیت‌ عادی مرتبط با ردیابی خودرویی، مدیریت ناوگان، مدیریت سوخت و اپلیکیشن‌هایی است که برخی سازمان‌ها برای ارائه گزارش‌ها از خدمات حمل و نقلی از این محصول استفاده می‌کنند تا این سازمان‌ها بتوانند ناوگان خود را به شکل مطلوب‌تری مدیریت کنند و به طور معمول دقت‌ها در این حوزه‌ها 5 تا 30 متر است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان هیرنگار با بیان اینکه حوزه دقیق موقعیت‌یابی ما به شکلی است که کاربری‌های مربوط به دقت‌های سانتیمتری و بهتر از یک متر را شامل می‌شود، عنوان‌کرد: راهکارهای کاربری‌هایی که بیشتر خطابشان نقشه‌برداری و فعالیت‌های با دقت بالا است، شامل دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است که در هر دو بخش راهکار ارائه می‌شود. 
غنی زاده خدمات موقعیت‌یابی و نقشه‌برداری دقیق با استفاده از دوربین‌های نقشه‌برداری را از روش‌های ردیابی در گذشته اعلام کرد و گفت: در حال حاضر بخش اعظم آن با گیرنده‌های نقشه‌برداری ماهواره‌ای جایگزین شده که موجب افزایش سرعت، دقت و سهولت و کاهش هزینه‌های فعالیت‌ها می‌شود.
وی گیرنده‌های ماهواره‌ای را شامل دو بخش اصلی اعلام کرد که در گذشته فقط از GPS و در حال حاضر از سیستم‌های GNSS جهت ردیابی خودروها استفاده می‌شود.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان هیرنگار خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد خدمات موقعیت‌یابی دقیق در کشور توسط گیرنده‌های ماهواره ای انجام می‌شود. 
غنی‌زاده در ادامه به موقعیت‌یابی عادی که شامل دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است، اشاره کرد و گفت: با توجه به استفاده روزمره از موقعیت‌یابی خودرو، تقریبا همه مردم با اپلیکیشن‌های موقعیت‌یابی کار می‌کنند. حوزه ردیابی و موقعیت‌یابی ناوگان در بحث سخت‌افزاری شامل یک قطعه کوچک گیرنده GPS است که در داخل خودرو نصب می‌شود و اطلاعات لحظه‌ای خودرو را به کاربر اطلاع می‌دهد و این اطلاعات می‌تواند شامل موقعیت، سنسورها و اطلاعات دیگری از خودرو باشد.
 وی افزود: در حال حاضر اگر قطعه GPS بر روی خودرو نصب شود از راه دور و از طریق اپلیکیشن می‌توان خودرو را متوقف کرد که تفاوت آن با دزدگیر این است که دزدگیر در آن لحظه فعالیتی انجام می‌دهد اما GPS از طریق موبایل موقعیت‌یابی انجام می‌دهد و در صورت خاموش بودن موبایل، دسترسی کاربر قطع نمی‌شود. 
مدیرعامل شرکت دانش بنیان هیرنگار در مورد توسعه صنعت موقعیت‌یابی اظهارکرد: با توجه به اینکه این صنعت در حال گسترش است، در دنیا پیش‌بینی شده که تا 10 سال آینده تقاضای این صنعت به دو برابر می‌رسد، چرا که شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های مختلف با رویکردهای نوین در این حوزه در حال شکل‌گیری و سرمایه‌گذاری هستند.
غنی‌زاده با اشاره به اینکه در این حوزه بیشتر باید تولید و سرمایه‌گذاری کنیم، بیان کرد: طی چند سال اخیر در حوزه واردات این صنعت، دسترسی به برخی از برندهای متفاوت فراهم شده است.
وی دانش بنیانی این شرکت را با تولید محصولات در حوزه موقعیت‌یابی اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان هیرنگار در مورد صادرات محصولات این شرکت نیز بیان کرد: صادرات اولین گزینه‌ای است که شرکت‌های استارت‌آپی دارند و ما هم با این هدف فعالیت می‌کنیم که امیدواریم در سال‌های آتی بتوانیم محصولاتمان را صادر کنیم.
غنی‌زاده، آموزش‌های لازم در حوزه توانمندسازی و اخذ تسهیلات ارزان‌قیمت از صندوق نوآوری و شکوفایی را کمک بزرگی در زمینه تولیدات این شرکت عنوان‌ کرد و گفت: برگزاری جلسات منتورینگ در راستای رسیدن شرکت‌های دانش بنیان به رشد پایدار از نقاط مثبت صندوق نوآوری است و امیدواریم این خدمات همچنان ادامه پیدا کند.
گفتنی است برنامه «جوان‌آپ» کاری مشترک از صندوق نوآوری و شکوفایی و رادیو جوان است که طی روزهای شنبه تا چهارشنبه با هدف بررسی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها روی آنتن می‌رود.

ارسال ایمیل