ناشر منبع

null تولید داروهای گیاهی انسانی و طیور با حمایت صندوق نوآوری
09:42

تولید داروهای گیاهی انسانی و طیور با حمایت صندوق نوآوری

یک شرکت دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید داروهای گیاهی انسانی و طیور در کشور شد.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، علی شریعتمداری مدیرعامل شرکت دانش بنیان داروهای سلفچگان در فصل سوم برنامه رادیویی «جوان‌‌آپ» رادیو جوان در مورد فعالیت این شرکت گفت: شرکت ما در سال 79 در منطقه ویژه اختصاصی سلفچگان تاسیس و در سال 86 به منظور تولید داروهای گیاهی دامپزشکی و انسانی به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: در ابتدای فعالیت‌مان داروهایی را که تولید می‌کردیم، صرفا شیمیایی بود اما با ارتباطی که با اساتید مجرب داشتیم، موفق به تشکیل واحد تحقیق و توسعه در شرکت شدیم و به تولید داروهای گیاهی انسانی و طیور پرداختیم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان داروهای سلفچگان به تولید اولین دارو در حوزه دامپزشکی در این شرکت اشاره کرد و گفت: ما اولین دارو در حوزه دامپزشکی را با عنوان «آنزوفین» تولید کردیم. این دارو در زمانی تولید شد که در کشور آنفولانزای طیور به صورت اپیدمی ‌و گسترده شیوع پیدا کرده بود.
شریعتمداری داروهای تولیدی شرکت سلفچگان را صد درصد گیاهی و در حوزه‌های انسانی، دامپزشکی، آرایشی و بهداشتی اعلام کرد.
وی با بیان اینکه محصولات دارویی شرکتما عمدتا در حوزه جلدی تعریف شده است، اظهارکرد: این محصولات شامل درمان برای انواع زخم‌ها، سوختگی و... است و اثربخشی آن در ترمیم بافت‌ها است. 
مدیرعامل شرکت دانش بنیان داروهای سلفچگان ادامه داد: وجه تمایز محصولات ما برای ترمیم زخم است که در حداقل زمان بافت‌سازی را انجام می‌دهد و زخم را به حالت اولیه برمی‌گرداند. همچنین در برخی درمان‌های سوختگی درجه سه به بالا که نیاز به پیوند است، با استفاده از محصولات گیاهی دارویی شرکت ما دیگر نیازی به پیوند نیست.
شریعتمداری در بخشی از سخنان خود به کارآزمایی محصولات تولیدی این شرکت در حوزه انسانی اشاره کرد و گفت: همه محصولات تولیدی گیاهی ما در حوزه انسانی، کارآزمایی شده و تست‌های فارمی را برای اخذ مجوز تولید دارو انجام داده است.
وی محصولات تولیدی گیاهی این شرکت در حوزه طیور را قابل استفاده برای زنبور عسل، آبزیان، دام کوچک و پیشگیری از برونشیت‌ها اعلام کرد و گفت: این محصولات پروتئین مناسب ارائه می‌کنند که دیگر نیازی به مصرف آنتی‌بیوتیک برای طیور نیست.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان داروهای سلفچگان در مورد صادرات محصولات این شرکت نیز اظهار کرد: محصولات تولیدی ما در بازارهای جهانی قابل عرضه است و تاکنون به کشورهای منطقه، شرق آسیا، آمریکا، کانادا و اسپانیا صادرات داشته‌ایم و این در حالی است که تقاضای محصولات ما از سوی خود این کشورها بوده است.
گفتنی است برنامه «جوان‌آپ» کاری مشترک از صندوق نوآوری و شکوفایی و رادیو جوان است که طی روزهای شنبه تا چهارشنبه با هدف بررسی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها روی آنتن می‌رود.

ارسال ایمیل