ناشر منبع

null انتشار فراخوان « توسعه فرمولاسیون مکمل لاغری با استفاده از گیاه گارسینیاکامبوجیا» با حمایت صندوق نوآوری
14:37

انتشار فراخوان « توسعه فرمولاسیون مکمل لاغری با استفاده از گیاه گارسینیاکامبوجیا» با حمایت صندوق نوآوری

شصت و هفتمین فراخوان « توسعه فرمولاسیون مکمل لاغری با استفاده از گیاه گارسینیاکامبوجیا » با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکورباید تا 15 آبانماه ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
یکی از روش های متداول و فراگیر برای لاغری و کاهش وزن استفاده از داروها و مکمل های گیاهی است که از عوارض جانبی کمتر و گاه پتانسیل بیشتر د درمان چاقی برخوردار هستند.
گیاه گارسینیا کامبوجیا یک گیاه بومی آسیای شرقی است و عصاره آن به علت وجود یک ترکیب آلی به نام هیدروکسی سیتریک یا HCA از اثرات درمانی مختلفی مانند کاهش وزن و کاهش چربی برخورداراست. مکمل‌های گیاهی لاغری متعددی با استفاده از این گیاه تولید و تجاری شده اند. هدف اصلی این طرح پژوهشی توسعه فرمولاسیون جدیدی از گیاه گارسینیاکامبوجیا، با هدف برطرف کردن معایب محصولات مشابه و تولید محصولی با کارایی بیشتر است.
انتظار می‌رود: تیم مجری این طرح پژوهشی در فاز اول روشی را برای استخراج عصاره از گیاه گارسینیاکامبوجیا طراحی و پیاده سازی کند که درصد نهایی HCA در عصاره به بیش از 50 درصد و در بدن به بیش از 60 درصد برسد.
در فاز دوم  این طرح پژوهشی تیم مجری به روشی برای تثبیت شکل اسیدی و ناپایدارHCA در فرآورده نهایی به مدت طولانی، دست یابد. 
شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 15 آبان ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.

 

 

 

 

ارسال ایمیل