ناشر منبع

null پرداخت بلاعوض 90 درصد هزینه‌های اعزام هیات تجاری و فناوری به خارج از کشور توسط صندوق نوآوری
12:50
مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد:

پرداخت بلاعوض 90 درصد هزینه‌های اعزام هیات تجاری و فناوری به خارج از کشور توسط صندوق نوآوری

مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: 90 درصد هزینه‌های اعزام هیات تجاری و فناوری به خارج از کشور را صندوق نوآوری به صورت بلاعوض پرداخت می‌کند و شرکت‌های دانش بنیان صرفا با پرداخت 10 درصد از هزینه‌ها می‌توانند در این هیات‌ها حضور داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، مهندس محسن نوتاش در فصل سوم برنامه رادیویی «جوان‌آپ» رادیو جوان در مورد خدمات صادراتی صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش بنیان بیان ‌کرد: این خدمات شامل اعزام و پذیرش هیات تجاری در حوزه‌های مختلف فناوری برای شرکت‌های دانش بنیان، برگزاری رویدادهای «یکشنبه‌های صادراتی» به عنوان کلینیک مدیریت صادرات برای شرکت‌ها، حضور در نمایشگاه‌های خارجی و پایگاه‌های صادراتی محصولات دانش‌بنیان‌ها در کشورهای مقصد صادراتی، استانداردسازی برای ورود شرکت‌ها به بازارهای بین‌المللی و آموزش و مشاوره در حوزه صادرات است.
وی افزود: در ثبت نشان تجاری و ثبت اختراع در کشورهای مقصد نیز از دانش بنیان‌ها حمایت می‌کنیم.  
مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: اعزام هیئت تجاری و فناوری که توسط صندوق انجام می‌شود، بر اساس فراخوانی است که توسط صندوق منتشر و در آن مقصد صادراتی نیز تعیین می‌شود. این هیات‌های تجاری در حوزه‌های مختلف فناوری اعزام می‌شوند و بر آن اساس طی یک برنامه پنج روزه در کشور مقصد، شرکت‌های طرفین شناسایی می‌شوند و ما برنامه‌ریزی‌های لازم را برای آن‌ها انجام می‌دهیم.
نوتاش برگزاری جلسات B2B، نشست‌های تجاری بین طرف داخلی و خارجی و برپایی نمایشگاه‌ها جهت توسعه محصولات دانش بنیان‌ها را از برنامه‌های صندوق نوآوری در اعزام هیات تجاری به کشورهای مقصد اعلام کرد.
وی خاطرنشان کرد: 90 درصد هزینه‌های اعزام هیات تجاری و فناوری به خارج از کشور را صندوق نوآوری به صورت بلاعوض پرداخت می‌کند و شرکت‌های دانش بنیان صرفا با پرداخت 10 درصد از هزینه‌ها می‌توانند در این هیات‌ها حضور داشته باشند. 
مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی به حضور شرکت‌های دانش بنیان‌ در نمایشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: حضور دانش بنیان‌ها به دو روش صورت می‌گیرد؛ روش اول این است که به صورت مستقل در آن حضور می‌یابند یعنی خودشان غرفه اجاره می‌کنند که در این روش صندوق 70 درصد هزینه‌ها را تا سقف 120 میلیون تومان به شرکت‌ها پرداخت می‌کند و مدل دیگر این است که پاویون شرکت‌های دانش بنیان توسط صندوق نوآوری برپا و فضایی در حدود 300 متر همراه با غرفه‌سازی به آنها اختصاص می‌یابد که می‌توانند در آن حضور یافته و به نمایش محصولات خود بپردازند.
نوتاش افزود: صندوق نوآوری در مدل پاویون شرکت‌های دانش بنیان، 90 درصد هزینه‌ها تا سقف 150 میلیون تومان را به صورت بلاعوض و سالانه به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت می‌کند. 
وی در ادامه به برگزاری سلسله رویدادهای «یکشنبه‌های صادراتی» اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این رویداد، شبکه‌سازی کارگزاران، تجار، مشتریان خارجی و شرکت‌های دانش بنیان در راستای بسترسازی برای ورود دانش‌بنیان‌ها و توسعه فروش محصولاتشان در بازارهای بین‌المللی است. 
مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: اتفاقی که در «یکشنبه‌های صادراتی» می‌افتد این است که از بازرگانان، تجار و واسطه‌های تجاری در حوزه فناوری خاص که در کشورهای خارجی فعال هستند، دعوت می‌کنیم تا در صندوق حضور پیدا کنند تا دانش بنیان‌ها به صورت مستقیم با طرفین خارجی، مشاوران صادراتی و افرادی که در بازار مقصد مشغول به فعالیت هستند، مذاکره داشته باشند و با ظرفیت‌های آن بازار آشنا شوند.
نوتاش در ادامه با اشاره به برخورداری صندوق نوآوری از کارگزاران جهت فراهم آوردن بازاریابی در کشور مقصد و پایگاه‌های صادراتی در کشورهای مقصد، اظهار کرد: پایگاه‌های صادراتی ما می‌توانند مقصد صادراتی ما باشند چرا که از شریک خارجی برخوردارند تا کاتالوگ‌های محصولات دانش بنیان‌ها در فضای نمایشگاهی در معرض عموم قرار بگیرد و بازایابی انجام شود. 
وی گفت: تاکنون پایگاه‌های صادراتی ما از عملکرد مثبتی برخوردار بوده و در این پایگاه‌ها قراردادهای خوبی نیز برای شرکت‌های دانش بنیان‌ داخلی منعقد شده است.
مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: صندوق بابت خدمات پایگاه‌های صادراتی 70 درصد هزینه‌های بازارهای صادراتی را پرداخت می‌کند و شرکت‌های دانش بنیان صرفا با پرداخت حدود 30 درصد هزینه، می‌توانند از بازاریابی خوبی در کشورهای مقصد برخوردار شوند.
نوتاش با بیان اینکه حدود 120 نمایشگاه صادراتی تحت حمایت صندوق نوآوری قرار دارد، گفت: شرکت‌ها می‌توانند برای حضور در این نمایشگاه‌ها، مبلغ بلاعوضی از صندوق دریافت کنند که بر این اساس ما یکسری فراخوان منتشر می‌کنیم که دانش بنیان‌ها بر اساس آن می‌توانند جهت حضور در نمایشگاه ثبت‌نام و از این خدمت استفاده کنند. 
وی خاطرنشان کرد: اگر شرکت دانش بنیانی درنظر داشته باشد در نمایشگاهی حضور پیدا کند که در فهرست نمایشگاهی صندوق نوآوری نباشد، می‌تواند به ما اعلام کند که ما بعد از بررسی‌های لازم و اطمینان از اعتبار نمایشگاه، به لیست نمایشگاه‌های صندوق اضافه خواهیم کرد. 
گفتنی است برنامه «جوان‌آپ» کاری مشترک از صندوق نوآوری و شکوفایی و رادیو جوان است که طی روزهای شنبه تا چهارشنبه با هدف بررسی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها روی آنتن می‌رود.

ارسال ایمیل