ناشر منبع

null صندوق نوآوری و شکوفایی در مدل تامین مالی جمعی، اصل سرمایه سرمایه‌گذاران را تضمین می‌کند
15:41
مدیرعامل سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری شرکت کارن:

صندوق نوآوری و شکوفایی در مدل تامین مالی جمعی، اصل سرمایه سرمایه‌گذاران را تضمین می‌کند

مدیرعامل سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری شرکت کارن با تاکید بر اینکه رویکرد سامانه کارن در موضوع تامین مالی جمعی، ارزش‌گذاری با هدف نظارت است، گفت: ارزش‌گذاری نهایی یک شرکت با نظر عموم مردم در بازار تعیین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی‌ صندوق نوآوری و شکوفایی، علی عمیدی در فصل سوم برنامه رادیویی «جوان‌آپ» رادیو جوان در مورد فعالیت شرکت کارن بیان کرد: فعالیت اصلی شرکت ما این است که مسیر جذب سرمایه به استارت‌آپ، شرکت دانش بنیان و فردی که ایده‌ای دارد و می‌تواند به سرمایه‌گذار ارائه دهد را تسهیل می‌کنیم و صندوق نوآوری و ستادهای دولتی و خصوصی نیز به توانمندسازی و آموزش این افراد کمک می‌کنند تا قدرت علمی ‌و توانایی‌‌هایشان جهت ارائه طرح به سرمایه‌گذاران ارتقاء یابد.
وی افزود: کارن کراد استارت‌آپ‌های مستعد را به سرمایه‌گذاران باتجربه متصل کرده و این ارتباط را با حضور منتور‌های حرفه‌ای پررنگ‌تر می‌کند و این امکان را برای همه مردم ایجاد کرده تا بتوانند برای کسب و کار خود منابع مالی جذب کرده و روی بزرگترین ایده‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
مدیرعامل سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری شرکت کارن به دو مدل سرمایه‌گذاری کلان و سرمایه‌گذاری جمعی (تامین مالی جمعی) اشاره کرد و گفت: در سرمایه‌گذاری کلان دست سرمایه‌گذاران اعم از صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران خطرپذیر و شتابدهنده‌ها را در دست استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهیم اما در مدل تامین مالی جمعی که مدل نوظهوری است، افرادی که از احراز هویت سجامی ‌برخوردار باشند، می‌توانند با حداقل سرمایه ( 100 هزار تومان) به تامین مالی بپردازند و در طرح‌های فناورانه سرمایه‌گذاری کنند.
عمیدی یادآور شد: قرار است تامین مالی 24 شرکت در قالب مدل تامین مالی جمعی انجام شود.
وی در مورد تضمین سرمایه‌گذاری مردم در طرح تامین مالی جمعی نیز گفت: صندوق نوآوری برای ایجاد اعتماد هرچه بیشتر مردم در راستای سرمایه‌گذاری در مدل تامین مالی جمعی، اصل سرمایه سرمایه‌گذاران را تضمین می‌کند تا این اطمینان را داشته باشند که هر فردی به هر میزانی که سرمایه‌گذاری می‌کند، در صورت شکست طرح، به اصل سرمایه‌ خود خواهد رسید. 
مدیرعامل سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری شرکت کارن اظهار کرد: این سامانه با استفاده از نظارت‌ها و پیگیری‌های دقیق مشخص می‌کند که هزینه‌کرد طرح‌ها به چه صورت خواهد بود. بنابراین از هرگونه انحرافی جدی جلوگیری خواهد شد.
عمیدی گفت: طرحی که به تازگی فرایند جذب سرمایه آن در بازار تامین مالی جمعی آغاز شده، اولین طرح تامین مالی جمعی در پلتفرم کارن است و افراد حقیقی یا حقوقی می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت در این طرح سرمایه‌گذاری کنند.
گفتنی است برنامه «جوان‌آپ» کاری مشترک از صندوق نوآوری و شکوفایی و رادیو جوان است که طی روزهای شنبه تا چهارشنبه با هدف بررسی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها روی آنتن می‌رود.


 

ارسال ایمیل