ناشر منبع

null حمایت صندوق نوآوری از شتابدهنده‌های دانش بنیان برای گذراندن دوره شتابدهی
15:16
کارشناس توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد:

حمایت صندوق نوآوری از شتابدهنده‌های دانش بنیان برای گذراندن دوره شتابدهی

کارشناس توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در حال حاضر از 200 شتابدهنده در کشور برخورداریم که از این تعداد 80 شتابدهنده، دانش بنیان شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری وشکوفایی، نسرین صلح خواه در هشتمین رویداد «پیوند» در حوزه معدن و صنایع معدنی گفت: رویداد «پیوند» به منظور شتاب دادن به ایده پردازانی که ایده‌ای دارند، برگزار می‌شود و ما به دنبال شناسایی استارت‌آپ‌ها و معرفی آن‌ها به شتابدهنده‌ها در این رویداد هستیم.
وی افزود: در حال حاضر از 200 شتابدهنده در سطح کشور برخورداریم که از این تعداد 80 شتابدهنده، دانش بنیان شده‌اند و می‌توانند از حمایت‌های صندوق نوآوری بهره‌مند شوند.
کارشناس توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: صندوق بعد از شناسایی صاحبان ایده، شش کارگاه سه ساعته برای تیم‌ها برگزار و چگونگی ارائه ایده‌ها و طرح‌هایشان را آموزش می‌دهد.
صلح خواه بیان کرد: در رویداد «پیوند» بعد از معرفی تیم‌ها به شتابدهنده‌ها، صندوق نوآوری از 80 تا 120 میلیون تومان از شتابدهنده‌های دانش بنیان برای گذراندن دوره شتابدهی حمایت می‌کند و در حال حاضر 11 شتابدهنده به عنوان عاملان صندوق برای سرمایه‌گذاری در تیم‌ها مشغول به فعالیت هستند.
وی خدمت هم‌سرمایه‌گذاری با استارت‌آپ‌ها و شتابدهنده‌ها را از دیگر حمایت‌های صندوق اعلام کرد.
شرکت‌های دانش بنیان به حوزه مزیت‌دار صنایع معدنی ورود پیدا کنند
در ادامه دکتر یاسر نیک‌پرست، مدیرعامل شرکت نوآوری احیاء با بیان اینکه شناخت درستی در حوزه صنایع معدنی در شرکت‌های دانش بنیان شکل نگرفته است، گفت: شرکت‌های دانش بنیان به حوزه مزیت‌دار صنایع معدنی ورود و از تجربیات موفق سایر شرکت‌های فناور استفاده کنند.
وی افزود: به دلیل ماهیت حوزه معدن، این صنعت خارج از دسترس شرکت‌های دانش بنیان بوده است اما طی سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری جسورانه در این حوزه شکل گرفته است.
مدیرعامل شرکت نوآوری احیاء ادامه داد: مهمترین چالش در حوزه استارت‌آپ‌های حوزه معدن، اثبات و معرفی محصول فناورانه آنها است که اثبات محصول به دلیل هزینه بر بودن، به کندی پیش می‌رود.
نیک پرست اظهار داشت: در شرکت سرمایه نوآوری احیاء با تسهیل دسترسی به شبکه کسب و کار مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان به رشد سریعتر و بهتر شرکت‌های نوآور و دانش بنیان کمک خواهیم کرد. 
وی محورهای سرمایه‌گذاری شرکت نوآور احیاء را فناوری‌های نوین و هوشمند در زنجیره ارزش معادن و صنایع معدنی، ایده‌های ارزش آفرین در استحصال عناصر نادر خاکی، تولید زغالسنگ، آهن، مس، طلا و منگنز، صنایع فلزی و پایین دستی، کاربردهای نوین مواد معدنی، بازرگانی و لجستیک مواد معدنی، تولید مواد و تجهیزات پیشرفته، بهینه‌سازی خطوط فرآوری و تولید مواد معدنی، بازیافت باطله‌ها و پسماند معادن و صنایع معدنی و افزایش راندمان ماشین آلات و تجهیزات معدنی اعلام کرد.


 
 

ارسال ایمیل