ناشر منبع

null انعقاد قرارداد یک شرکت دانش بنیان با یک شرکت تولیدی برای ساخت مجموعه CVVT با حمایت صندوق نوآوری
09:25

انعقاد قرارداد یک شرکت دانش بنیان با یک شرکت تولیدی برای ساخت مجموعه CVVT با حمایت صندوق نوآوری

یک شرکت دانش بنیان مستقر در مشهد که در زمینه تولید قطعات فلزی به روش متالورژی پودر فعالیت می‌کند، در حاشیه رویداد بهم‌رسانی صنعت خودرو، تفاهم‌نامه تولید مجموعهCVVT  با شرکت ساپکو را منعقد کرد که این تفاهم‌نامه در نهایت منجر به عقد قرارداد با ساپکو و نیز همکاری‌های بیشتر برای این شرکت دانش بنیان با صنایع دیگر شده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت متالورژی پودر مشهد، یک شرکت دانش بنیان و از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور و تامین کننده اصلی قطعات پودری برای صنعت خودرو است که اخیرا صادرات محصولات خود به روسیه را آغاز کرده است. همچنین آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت این شرکت نیز به عنوان آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد ایران مطرح است. 
علیرضا عشقی، مدیرعامل شرکت متالورژی پودر مشهد در مورد کارکرد و ویژگی‌های مجموعه CVVT گفت: این مجموعه که برای موتور خودروهای ایران‌خودرو طراحی شده، قطعه‌ای است که روی میل بادامک خودرو نصب می‌شود و زمان حرکات بادامک‌ها و سوپاپ‌های خودرو را تنظیم و بهینه می‌کند. 
وی افزایش راندمان و بهره‌‌وری و کاهش مصرف سوخت را از دیگر مزیت‌های استفاده از این قطعه در خودرو اعلام کرد که تاکنون به صورت واردات، تامین شده است.
مدیرعامل شرکت متالورژی پودرمشهد گفت: ما با یک شرکت آسیایی که صاحب برند در تولید این قطعه خودرویی است، توافقاتی کردیم که بخشی از دانش فنی آن را از این شرکت اخذ و بخشی هم توسط خودمان در داخل کشور ایجاد شده است که این رویه از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده است چرا که حدود 50 یورو ارزبری برای هر خودرویی است که از این مجموعه استفاده می‌کند. 
وی بیان کرد: ما طی پنج سال گذشته خرید خارجی همه قطعات فلزی که به روش متالوژی پودری ساخته می‌شوند را صفر کردیم و خودمان آن را با کیفیت و قیمت رقابتی تولید می‌کنیم. قیمتی که به خودروساز اعلام کرده‌ایم، کمتر از قیمت مشابه خارجی است.
عشقی افزود: با فرصتی که در اختیار داریم و در صورت کمک صندوق نوآوری و شکوفایی می‌توانیم نیمه دوم امسال خط تولید خود را با همه امکانات شامل تجهیزات تولیدی و دستگاه‌ها، راه‌اندازی کنیم و خودروساز را از واردات مجموعه CVVT  بی‌نیاز کنیم.
وی به حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از تولید مجموعه CVVT  اشاره کرد و گفت: صندوق نوآوری در حوزه سرمایه در گردش از ما حمایت کرده که جای تقدیر دارد اما باز هم نیازمند حمایت مالی در بخش سرمایه‌گذاری ثابت هستیم چرا که بازار هدف ما سایر خودروسازان کشور و جلوگیری از خروج ارز از کشور و توسعه اشتغال پایداردر این واحد تولیدی دانش بنیان است. 
 

ارسال ایمیل