ناشر منبع

null انعقاد قرارداد یک شرکت دانش بنیان با یک شرکت تولیدی برای ساخت دستگاه اتوماسیون چسب حرارتی با حمایت صندوق نوآوری
09:40

انعقاد قرارداد یک شرکت دانش بنیان با یک شرکت تولیدی برای ساخت دستگاه اتوماسیون چسب حرارتی با حمایت صندوق نوآوری

یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی ‌و تحقیقاتی اصفهان که در زمینه تولید دستگاه اتوماسیون چسب حرارتی برای بسته‌بندی فعالیت می‌کند در حاشیه رویداد بهم‌رسانی صنایع غذایی که در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، تفاهم‌نامه فروش تجهیزات با شرکت بهنوش ایران را منعقد کرد که این تفاهم‌نامه منجر به عقد قرارداد و فراهم کننده همکاری‌های بیشتر برای این شرکت دانش بنیان با صنایع دیگر شده است.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، دستگاه تزریق چسب حرارتی، شیلنگ‌های هیتردار هوشمند، مدول‌های تخصصی تزریق چسب حرارتی به صورت تزریق با فرکانس‌های بالا و الگوهای دلخواه به انضمام المان‌های جانبی، از محصولات شرکت دانش بنیان صدرا طرح و تجهیز اسپادانا است که در حاشیه رویداد صنایع غذایی که در تاریخ 10 تا 12 شهریور 98 در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد موفق به عقد تفاهمنامه با شرکت بهنوش ایران برای تامین تجهیزات مربوط به اتوماسیون شد.
بر اساس این گزارش، شرکت دانش بنیان صدرا طرح و تجهیز اسپادانا تاکنون از بسیاری از خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی مانند خدمت حمايتي استانداردها، حضور در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته و یادگیری شرکتی و همچنین تسهیلات اشتغال‌زايي پايدار (قرض‌الحسنه) و سرمایه در گردش استفاده کرده است.
حامد محمودپور، مدیرعامل شرکت صدرا طرح و تجهیز اسپادانا، ظرفیت تولید این شرکت را سالانه هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: این محصول برای بسته‌بندی بدون نیاز به اپراتور استفاده می‌شود که فناوری آن در ایران وجود نداشته و شرکت ما پنج سال پیش با بومی‌سازی این فناوری در کشور، مبدع تولید این دستگاه شده است. به‌طور کلی این دستگاه در تمامی ‌صنایع که نیاز به بسته‌بندی محصول دارند قابل استفاده است و ما در حال حاضر مشتریانی در حوزه‌های صنایع چاپ و بسته‌بندی، صنایع غذایی، کاشی و سرامیک، صنعت چرم و کیف و کفش و صنعت سلولزی و بهداشتی داریم.
مدیرعامل شرکت صدرا طرح و تجهیز اسپادانا مزیت رقابتی این محصول نسبت به نمونه آمریکایی را توسعه تکنولوژی و بروزرسانی مداوم آن عنوان کرد و گفت: پیش از این تعدادی محصول وارداتی در کشور وجود داشته که قطعات یدکی آن وجود ندارد. همچنین به دلیل هزینه‌های بالای واردات دستگاه، عدم ارائه خدمات پس از فروش، هزینه بالای تعمیر و نگهداری و طولانی بودن زمان دریافت قطعات یدکی، تولید این دستگاه مقرون به صرفه نیست.
وی ادامه داد: شرکت صدرا طرح و تجهیز اسپادانا پس از چند سال پژوهش توانست برای اولین بار در کشور، سیستم‌های فوق را با قیمت پایین‌تر نسبت به نمونه خارجی، خدمات پس از فروش مطلوب‌تر و تامین ارزان قیمت قطعات یدکی تولید و به بازار عرضه کند. نیاز به فناوری بالا در طراحی و عدم وجود ماشین و ابزارهای خاص و همچنین مواد اولیه در تولید برخی از قطعات مورد نیاز باعث شده تا این تجهیزات به‌صورت بومی‌ تولید نشود.
محمودپور ضمن اشاره به هدف‌گذاری این شرکت برای تصاحب 50 درصد از سهم بازار، در توصیف ویژگی‌های فنی این دستگاه گفت: دستگاه تزریق چسب دستگاهی است که چسب جامد را ذوب و سپس دمای دستگاه را در یک دمای مطلوب برای چسب موجود در دستگاه ثابت نگه می‌دارد. زمانی که پمپ شروع به کار می‌کند چسب را از طریق شیلنگ به گان و سپس به بیرون برای استفاده هدایت می‌کند. این دستگاه برای بهبود اتوماسیون و افزایش سرعت تولید، موثر است و در حال حاضر بنا بر تقاضای مجموعه‌های مختلف این دستگاه شخصی‌سازی شده است و ما 600 قلم محصول در حوزه چسب گرم تولید می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت صدرا طرح و تجهیز اسپادانا در مورد قرارداد این با شرکت بهنوش ایران نیز خاطر نشان کرد: شرکت بهنوش به دلیل داشتن شعبه در شهرهای مختلف کشور به 200 دستگاه احتیاج دارد. در حاشیه رویداد صنایع غذایی در صندوق نوآوری و شکوفایی، تفاهم‌نامه فروش محصول با این شرکت را منعقد کردیم و به موجب این تفاهم‌نامه یک دستگاه برای انجام آزمایشی به بهنوش عرضه کردیم و بعد از ارزیابی انجام شده قرارداد امضا می‌شود. البته متاثر از همکاری با شرکت بهنوش و درج آن در رزومه خود، توانستیم با مجموعه‌های دیگری نیز قرارداد امضا کرده و محصول خود را عرضه کنیم.
 

ارسال ایمیل