ناشر منبع

null جذب سرمایه 48 میلیارد تومانی در «دوشنبه‌های استارت‌آپی» صندوق نوآوری
09:13
دکتر بغدادی خبر داد:

جذب سرمایه 48 میلیارد تومانی در «دوشنبه‌های استارت‌آپی» صندوق نوآوری


مدیر اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در 31 رویداد پیشین دوشنبه‌های استارت‌آپی، 48 میلیارد و 500 میلیون تومان جذب سرمایه صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مصطفی بغدادی در سی‌و‌دومین رویداد «‌دوشنبه‌های استارت‌آپی» که در محل صندوق نوآوری برگزار شد، بیان‌کرد: در 31 رویداد گذشته میزبان بیش از 220 تیم بودیم که 7/7 درصد از طرح‌های ارائه شده در دوشنبه‌های استارت‌آپی، موفق به جذب سرمایه شدند که این مهم نشان می‌دهد که ما مسیر را به خوبی طی کردیم.
وی افزود: همچنین در 31 رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی، بیش از 370 جلسات B2B برای 60 تیم برگزار شد و جذب سرمایه بیش از 48 میلیارد تومانی اتفاق افتاد  و در حال حاضر 14 تیم جهت طی کردن مراحل جذب سرمایه در حال مذاکره هستند.
مدیر اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: بر اساس مطالعات انجام شده، میزان سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های VC بین یک تا چهار درصد است، به این معنا که یک تا چهار درصد این طرح‌ها سرمایه لازم را جذب کردند.
مدیر اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی به برگزاری رویداد «استان‌آپ» اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه 40 درصد تیم‌های حاضر در «دوشنبه‌های استارت‌آپی» از خارج از تهران بودند، تصمیم به برگزاری «استان‌آپ» جهت بهم‌رسانی بین طرح‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاران گرفتیم که اولین رویداد استان‌آپ در استان کرمان برگزار شد و از 13 تیم 6 تیم موفق به جذب سرمایه شدند.
بغدادی ادامه داد: دومین و سومین رویداد استان‌آپ نیز به ترتیب در قزوین و سمنان برگزار می‌شود. 
وی یادآور شد: در این رویدادها تلاش داریم تا تیم‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر را شناسایی و آن‌ها را به سرمایه‌گذاران معرفی کنیم. ما در زمینه توانمندسازی تیم‌های استارت‌آپ و سرمایه‌گذاری جسورانه، بر روی طرح‌ها و کسب و کارهای استارت‌آپی اقدام کرده‌ایم.


استان گلستان آمادگی برگزاری «استان‌آپ» را دارد
در ادامه برگزاری این رویداد، محمد رضایی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان گلستان با بیان اینکه حوزه آموزش در این استان از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: در حوزه آموزش در استان گلستان از سه تیم فناور «سایرا» در حوزه زبان انگلیسی، «کاخ» در حوزه کلاس آنلاین خصوصی و «شتاب آموز» در حوزه آموزش‌های مهارتی برخوردار هستیم که در حال فعالیت هستند.
وی افزود: اولین چالش در حوزه آموزش، بسترها و زیرساخت‌های موردنیاز است که در ایام کرونا با آن مواجه بودیم. نخستین استارت‌آپ‌های تشکیل شده طی دو سال اخیر، در حوزه آموزش دروس درسی  بوده است.
 مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان گلستان با بیان اینکه بیش از 40 درصد جمعیت کشور را روستائیان تشکیل می‌دهند، بیان کرد: در روستاها افراد به مشاغلی فعال هستند که در راستای دانش بومی‌ همان منطقه است که شامل صنایع دستی، موسیقی و همچنین فعالیت‌های مرتبط با صنایع خلاق هستند و نیاز است افرادی که در روستاها زندگی می‌کنند از فناوری‌های روز کشور بهره‌مند شوند.
رضایی ادامه داد: حوزه نوآوری در آموزش از شاخصه‌های استان گلستان جهت جذب سرمایه است و وظیفه ذاتی ما سرمایه‌گذاری خطرپذیر است.
وی در پایان آمادگی گلستان را جهت برگزاری «استان‌آپ» در این استان تا قبل از پایان سال جاری اعلام کرد.
حوزه آموزش در مناطق کم‌برخوردارمغفول مانده است
در ادامه این رویداد نیز مهندس مرتضی دانش، مدیر شتابدهنده دینا آپ از تجربیات خود در حوزه آموزش گفت و تصریح کرد: بورسیه کردن افراد در مناطق کم‌برخوردار، برد خوبی برای استارت‌آپ‌ها است چرا که این حوزه در مناطق کم‌برخوردار مغفول مانده است. 
وی افزود: حوزه آموزش حوزه جذابی است و استارت‌آپ‌ها می‌توانند در این حوزه فعالیت گسترده‌ای داشته باشند.
 

ارسال ایمیل