ناشر منبع

null دومین رویداد «استان‌آپ» روز 12 آبان در قزوین برگزار می‌شود
13:42
دکتر بغدادی اعلام کرد:

دومین رویداد «استان‌آپ» روز 12 آبان در قزوین برگزار می‌شود

مدیر توسعه اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه دومین رویداد «استان‌آپ» روز 12 آبان در قزوین برگزار می‌شود، گفت: تیم‌های علاقمند جهت حضور در استان‌آپ قزوین می‌توانند تا 21 مهر ماه با مراجعه به لینک https://www.inif.ir/web/startup-market جهت ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مصطفی بغدادی در فصل سوم برنامه «جوان‌آپ» رادیو جوان در مورد فعالیت‌های صندوق نوآوری بیان‌کرد: کمک به تامین مالی شرکت‌های دانش بنیانی که نیاز به جذب سرمایه دارند و نیز استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا، از فعالیت‌های صندوق است که در این راستا از سال 99 یکسری رویدادهایی با عنوان «دوشنبه‌های استارت‌آپی» و «پیوند» در استان تهران در محل صندوق نوآوری تعریف شد تا طرح‌های سرمایه‌پذیر را از جنس استارت‌آپ و کسب و کارهای نوپا شناسایی کنیم تا تیم‌ها طرح‌های خود را به سرمایه‌گذار عرضه کنند.
وی افزود: وقتی عملکرد یکساله خودمان را در برگزاری «دوشنبه‌های استارت‌آپی» بررسی کردیم، متوجه حضور بیش از 40 درصد تیم‌های خارج از تهران در رویدادها شدیم لذا اقدام به برگزاری رویداد «استان‌آپ» در سایر استان‌های کشور کردیم چرا که ظرفیت‌های خوبی در استان‌های مختلف کشور وجود دارد و احتمال عدم دسترسی استارت‌آپ‌ها جهت حضور در رویدادهای تهران وجود داشت. 
مدیر توسعه اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه «استان‌آپ» یک رویداد نیست، بلکه یک فرایند توانمندسازی است، گفت: این رویداد قرار است با شعار (31 قدم تا شکوفایی)، در 31 استان کشور برگزار شود. 
بغدادی با اشاره به اینکه ما در هر استان با پارک علم و فناوری آن استان جهت برگزاری رویداد «استان‌آپ» مذاکراتی خواهیم داشت، بیان ‌کرد: پارک علم و فناوری هر استان، شناخت خوبی از اقلیم، شرکت‌های دانش بنیان، ظرفیت‌های استارت‌آپ‌ها، کسب و کارهای نوپا و بازیگران اکوسیستم آن استان دارد و می‌تواند مابقی بازیگران را با این رویداد همراه کند.
 وی ادامه داد: ما برای برگزاری رویداد «استان‌آپ» در استان مربوطه با ذینفعان و همه بازیگران اکوسیستم نوآوری استان ارتباط برقرار کرده و طی جلسه‌ای، هماهنگی‌های اولیه را انجام می‌دهیم و فراخوانی را با محوریت پارک علم و فناوری استان منتشر می‌کنیم.
مدیر توسعه اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: با کمک پارک علم و فناوری استان و کارگزاری که در بخش خصوصی داریم، در بازه‌ای که فراخوان منتشر کردیم، از تیم‌های مستعد نیازمند جذب سرمایه دعوت می‌کنیم تا وارد فراخوان ما شوند و اطلاعات اولیه‌ مورد نیاز را ارائه دهند. 
بغدادی در ادامه با اشاره به اینکه بورس یکی از فرایندهای تامین مالی طرح‌های فناورانه است، تصریح کرد: در «استان‌آپ» که در حال بلوغ است، هیچ‌کدام از استارت‌آپ‌ها آمادگی ورود به بورس جهت تامین مالی را ندارند، بنابراین مسیرهای دیگر تامین مالی برای آن‌ها پیش‌بینی می‌شود که جذب سرمایه از سرمایه‌گذاران خطرپذیر یا سرمایه‌گذاران جسورانه کشور از جمله آن است. 
وی گفت: ما قبل از ارائه تیم‌ها، فرایند غربالگری و توانمندسازی آن‌ها را انجام می‌دهیم تا از جذابیت طرح‌ها اطمینان حاصل کنیم که سرمایه‌گذار تمایل به سرمایه‌گذاری بر طرح مربوطه داشته باشد.
مدیر توسعه اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی تیم‌هایی که محصول اولیه دارند و یا هنوز در مرحله ارائه ایده هستند را شامل دو دسته دانست و افزود: دسته اول شامل تیم‌هایی است که محصول اولیه دارند و نیازمند جذب سرمایه جهت ورود به بازار هستند که در رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» حضور پیدا می‌کنند و دسته دوم نیز شامل تیم‌هایی است که فقط ایده دارند و این دسته در رویداد «پیوند» قرار می‌گیرند. 
بغدادی اظهار کرد: در رویداد پیوند، تیم‌هایی که نیاز به سرمایه بذری و سرمایه‌های اندکی دارند، از خدمات شتابدهی همچون جلسات منتورینگ، بازار، مشاوره و فضایی برای استقرار برخوردار می‌شوند تا بتوانند ایده خود را به محصول اولیه تبدیل کنند. 
وی تاریخ برگزاری دومین رویداد «استان‌آپ» را 12 آبان سال جاری در استان قزوین اعلام کرد و گفت: برای برگزاری این رویداد از سرمایه‌گذاران و صنایع بزرگ استان دعوت به‌عمل می‌آید چرا که بخشی از مخاطبینی که ما به دنبال آن‌ها هستیم، صنایع بزرگ استان هستند. 
مدیر توسعه اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: صنایع بزرگی در استان وجود دارد که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری بر طرح‌های تیم‌ها هستند و فرصت تجاری‌سازی محصولات را فراهم می‌کنند. 
بغدادی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های صندوق نوآوری در قالب هم‌سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد، گفت: فقط کافی است که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری همچون صندوق‌های جسورانه بورسی و صندوق‌های پژوهش و فناوری که در حال حاضر از 63 صندوق پژوهش و فناوری برخوردار هستیم، علاقه به سرمایه‌گذاری برای استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا داشته باشد که 20 درصد سرمایه را آن‌ها و تا 80 درصد سرمایه را صندوق نوآوری تامین می‌کند.
وی در پایان یادآور شد که تیم‌های علاقمند جهت حضور در استان‌آپ قزوین می‌توانند تا 21 مهر ماه با مراجعه به لینک https://www.inif.ir/web/startup-market ثبت نام کنند.
گفتنی است برنامه «جوان‌آپ» کاری مشترک از صندوق نوآوری و شکوفایی و رادیو جوان است که طی روزهای شنبه تا چهارشنبه با هدف بررسی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها روی آنتن می‌رود.

ارسال ایمیل