ناشر منبع

null شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند دغدغه‌های مرتبط به پسماند را کاهش دهند
15:00
رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران:

شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند دغدغه‌های مرتبط به پسماند را کاهش دهند

رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران گفت: شرکت‌های دانش بنیان خوبی در حوزه فرآوری و... در کشور داریم که می‌توانند دغدغه‌های موجود در حوزه پسماند را کاهش دهند.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی معتمدزادگان به مشکلات پسماند در استان مازندران اشاره کرد و افزود: مشکل زباله در مازندران به دلیل شکنندگی و حساسیت‌های محیط زیستی و همچنین گردشگر پذیر بودن همواره یکی از مهمترین دغدغه مردم استان و دوستداران محیط زیست بوده است و برخی از این مشکلات نیز جنبه‌های بین‌المللی دارد.
وی افزود: طی 6 سال گذشته چندین بار برای حل مشکلات پسماند مازندران ورود پیدا کردیم اما تعدد افراد تصمیم گیرنده، ذائقه‌های مختلف و ایجاد بار مالی و نیز منافع مالی، مانع کاهش پسماند و حل این معضل در مازندران شده است و در این میان نیز پسماند برای برخی افراد، سود سالیانه به همراه دارد، اما هر تکنولوژی که داشته باشیم، دولت‌ها باید در این حوزه ورود پیدا کنند. 
رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران، عوامل اصلي تخريب محيط زيست مازندران را ازدياد مکان‌هاي تلنبار پسماند و پراکندگي آن‌ها، کارايي ناکافي عناصر موظف مثل کاهش از مبدا و پردازش، انتشار شيرابه به محيط و کمبود فضا براي يافتن مکان مناسب به منظور دفن بهداشتي پسماند اعلام کرد.
معتمدزادگان در ادامه با اشاره به اینکه با توسعه حوزه شهری، پسماندهای شهری، خانگی و صنعتی به رودخانه‌ها هدایت شدند و متاسفانه وارد دریای خزر نیز شده است، گفت: پسماند وقتی به خطر می‌افتد که به آن بی‌توجهی شود. بنابراین این موضوع در اولویت کاری دولت‌ها قرار دارد و طبق قانون، شهرداری وظیفه دفن و بی‌خطر کردن زباله‌های عفونی را برعهده دارد.
 

ارسال ایمیل