ناشر منبع

null مشارکت در قالب شرکت سهامی خاص، اولویت صندوق نوآوری است
13:38
مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی:

مشارکت در قالب شرکت سهامی خاص، اولویت صندوق نوآوری است

مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: اولویت صندوق این است که مشارکت، در قالب یک شرکت سهامی خاص انجام شود. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مهندس محسن نوتاش در سمینار آنلاین با موضوع «بررسی راهکارهای تامین مالی و جذب سرمایه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها» گفت: طبق قانون، صندوق نوآوری به منظور کمک به تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات و کاربردی کردن دانش فنی از طریق ارائه کمک و تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان تاسیس شده است.
وی در مورد ضمانت‌نامه‌های مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان که با حمایت صندوق نوآوری صادر می‌شود، بیان‌ کرد: این ضمانت‌‌نامه‌‌ها برای شرکت در مناقصه یا مزایده، حسن انجام کار و پیش پرداخت صادر می‌شود.
مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی به بحث هم‌سرمایه‌گذاری این صندوق در طرح‌های فناورانه نیز اشاره ‌کرد و گفت: امکان مراجعه به صندوق‌های جسورانه بورسی به عنوان عامل سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری تا سقف مشارکت 50 درصد وجود دارد. در این راستا با هدف افزایش سرعت در تصمیم‌گیری و حمایت حداکثری از اکوسیستم نوآوری مقرر شده است حداقل 20 درصد تامین مالی توسط شرکت و عامل سرمایه‌گذاری صورت گیرد و تا سقف 80 درصد نیز از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی هم‌سرمایه‌گذاری صورت گیرد.
نوتاش افزود: اولویت صندوق این است که مشارکت، در قالب یک شرکت سهامی خاص انجام شود. شرکت مذکور ممکن است موجود بوده یا پس از عقد قرارداد ثبت شود.
وی در پایان به سلسله رویدادهای دوشنبه‌های استارت‌آپی که از سوی صندوق نوآوری برگزار می‌شود اشاره کرد و گفت: این رویداد با هدف شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر جذاب و توانمند و معرفی آن‌ها به عاملان سرمایه‌گذاری صندوق و سایر سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، با حضور استارت‌آپ‌ها، شتابدهنده‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی و خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارت‌آپ‌ها برگزار می‌شود.
 

ارسال ایمیل