ناشر منبع

null فراخوان «توسعه فرومون جنسی پروانه کرم بید کلم (شب پره پشت الماسی)»
13:56

فراخوان «توسعه فرومون جنسی پروانه کرم بید کلم (شب پره پشت الماسی)»

چهل و چهارمین فراخوان «توسعه فرومون جنسی پروانه کرم بید کلم (شب پره پشت الماسی)» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 30 تیرماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazl.inif.ir/grant ارسال کنند.
سالیان متمادی است که کشاورزان علیه اکثر آفات از جمله بیدکلم از سموم پرخطر استفاده می‌کنند. از چالش‌های مهم مبارزه با آفات باقی ماندن سموم در محصولات کشاورزی، مقاوم شدن حشرات نسبت به سموم، آلوده شدن محیط زیست و عدم اطلاع باغداران از زمان دقیق استفاده از سموم است.
شرکت متقاضی، نیازمند توسعه فرومون جنسی پروانه کرم بیدکلم است. طبق بررسی‌های انجام شده این محصول می‌تواند جایگزین مناسبی برای سموم پرخطر باشد. لازم به ذکر است این محصول می‌تواند برای خانواده کلم و کلزا استفاده شود.
مجری تحقیق باید در گام نخست، فرومون جنسی پروانه کرم بید کلم را سنتز و خالص‌سازی کند، سپس با توجه به اقلیم موردنظر، فرومون بومی موردنیاز را در کشور توسعه دهد.
شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
 

 

 

ارسال ایمیل