ناشر منبع

null توجه ویژه صندوق نوآوری به صنایع خلاق و هویت‌ساز در سال جاری
دکتر بغدادی مطرح کرد؛ 15:25

توجه ویژه صندوق نوآوری به صنایع خلاق و هویت‌ساز در سال جاری

بیست و ششمین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» تحت عنوان آفرینه با هدف جذب سرمایه در حوزه خلاق، صبح امروز دوشنبه 10خرداد ماه با حضور پنج استارت‌آپ این حوزه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری در این رویداد بر توجه ویژه صندوق نوآوری به حوزه خلاق تاکید کرد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در سال جاری برای توسعه صنایع خلاق و هویت‌ساز برنامه‌های ویژه تدارک دیده است و بر این اساس با مخاطبان و فعالان این حوزه ارتباط برقرار کرده است. در این راستا 5 رویداد پیوند و یک فستیوال در حوزه صنایع خلاق با بنیاد سپهر برنامه‌ریزی شده است.
وی ادامه داد: در رویدادهای گذشته صندوق نوآوری، به حوزه خلاق کمتر توجه شده بود و این در حالی است که اکوسیتم حوزه خلاق نیازمند جذب سرمایه برای تقویت توانمندی و اثرگذاری بیشتر است. بر این اساس یک رویداد دو روزه جذب سرمایه مورد نیاز برای ارائه استارت‌آپ‌های این حوزه تحت عنوان «آفرینه» با همکاری صندوق پژوهش و فناوری گیلان در حال برگزاری است و در کنار آن پنل‌های آموزشی مختلفی نیز طراحی شده تا اثرگذاری رویداد بیشتر شود.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی، حوزه فعالیت استارت‌آپ‌های رویداد آفرینه را آموزش، گردشگری، مدیریت بازار و تبلیغات بیان کرد و گفت: بیشتر استارت‌آپ‌های این رویداد از سایر استان‌ها هستند بر این اساس رویدادهای گذشته دوشنبه‌های استارت‌آپی را با رویکرد محل استقرار بررسی کردیم و در 25 رویداد گذشته دوشنبه‌های استارت‌آپی حدود 62 درصد از استارت‌آپ‌ها از تهران و 38 درصد از سایر استان‌ها بودند.
وی در ادامه افزود: از منظر چرخه عمر نیز حدود 32 درصد از استارت‌آپ‌های رویداد جذب سرمایه در مراحل اولیه نیازمند سرمایه بذری بودند که 61 درصد از تیم‌ها نیاز به سرمایه سریA، سه درصد نیاز به سرمایه سری B و 4 درصد نیاز به سرمایه سری C داشتند. این نشان می دهد که رویدادهای دوشنبه‌‎های استارت‌آپی به درستی بخشی از چرخه عمر استارت‌آپ‌ها که بیشترین فراوانی را داشتند هدف‌گذاری کرده است.
بغدادی در پایان در مورد وضعیت11 استارت‌آپ متقاضی جذب سرمایه در حوزه فین تک نیز گفت: رویداد هفته گذشته به حوزه فین تک اختصاص داشت و در طول این یک هفته 3 استارت‌آپ این رویداد در جریان دستیابی به سرمایه مورد نیاز خود هستند.
در ادامه این رویداد نیز دانیال سمیعی، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری گیلان بر تمرکز بر حوزه صنایع خلاق تاکید کرد و گفت: هنر خلاقیت و کشف کردن و رسیدن به دانسته‌های جدید در کسب وکارهای کنونی کمرنگ شده است و در آینده ما از مهارت فهمیدن به دلیل وجود کلان داده‌ها غافل می‌شویم. بر این اساس صندوق گیلان تلاش دارد تا ادبیات خلاقیت در کسب و کار را پیگیری کند زیرا در آینده خلاقیت موجب خلق ثروت می‌شود.
وی ادامه داد: در کشور مقاله علمی زیادی تولید می‌شود اما فقدان خلاقیت در کسب و کار به شدت احساس می‌شود بنابراین در صندوق پژوهش و فناوری استان گیلان یک برنامه بلندمدت برای سرمایه‌گذاری در حوزه خلاق طراحی کردیم و قصد داریم دبیرخانه دائمی رویداد آفرینه را در زمینه صنایع خلاق در صندوق راه‌اندازی کنیم تا استارت‌آپ‌های این حوزه به صورت مداوم بتوانند ایده‌ها و محصولات خود را برای جذب سرمایه در سامانه مرتبط ارائه کنند.

ارسال ایمیل