ناشر منبع

null تقدیر عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس از صندوق نوآوری برای ترغیب شرکت‌های دانش بنیان در صادرات به سوریه
13:48

تقدیر عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس از صندوق نوآوری برای ترغیب شرکت‌های دانش بنیان در صادرات به سوریه

کلینیک مدیریت صادرات دانش بنیان با هدف معرفی و مشاوره حضور در بازار سوریه با حضور عباس گلرو رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به‌صورت مجازی ‌و دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین فعالان بازار سوریه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، عباس گلرو رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ‌در این نشست ضمن تقدیر از برگزاری این رویداد برای افزایش تعاملات تجاری و اقتصادی میان دو کشور اظهار کرد: از صندوق نوآوری برای برگزاری این رویداد و ترغیب شرکت‌های دانش بنیان به توسعه صادرات در سوریه تشکر می‌کنم. بنده پیش از این سه سال در سوریه معاون سفیر بودم و در اوج بحران در این کشور حضور داشتم و با توانمندی‌های این کشور آشنایی دارم. در این مدت با مسئولان بخش‌های علمی ‌و فناوری و المپیادی سوریه مذاکره داشتم تا تبادل علمی ‌بین دو کشور را فراهم کنیم. لازم می‌دانم تاکید کنم که سوریه ظرفیت‌های علمی‌ بالایی دارد.
وی ادامه داد: ما در مجلس شورای اسلامی‌ از هرگونه گسترش همکاری‌های علمی ‌و فناورانه بین دو کشور حمایت می‌کنیم زیرا سوریه جوانان نخبه‌ای دارد که در اوج بحران در حوزه علمی ‌و المپیادی تمرکز داشتند. بر این اساس یکی از ظرفیت‌های توسعه همکاری‌ها و تعاملات بین دو کشور بر مدار دانش می‌چرخد و توجه صندوق نوآوری به این حوزه نشان دهنده هوش بالای مسئولان امر است.
رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی‌ به شرایط سیاسی موجود در سوریه نیز اشاره کرد و گفت: سوریه بعد از یک دهه بحران تحمیلی از شرایطی سختی خارج شده است و توانست با آرامش تمام انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کرده و فعالانه از شرایط سیاسی کشورش حمایت کند. به نظر می‌رسد سطح مناسبات اقتصادی و تجاری بین ایران و سوریه باید ارتقاء یابد زیرا ظرفیت بالایی در دو کشور وجود دارد؛ بر این اساس با همراهی معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری تفاهمنامه‌ای بین دو کشور برای توسعه همکاری‌های علمی ‌و فناوری امضا شده است که باید بر آن تمرکز شود.
نماینده مردم سمنان، سوریه را گلوگاهی برای صادرات به دنیا معرفی کرد و گفت: سوریه در حوزه مدیترانه و غرب آسیا می‌تواند ما را در دستیابی به بازارهای صادراتی بزرگی چون اروپا، شامات و شمال آفریقا کمک کند.
گلرو در پایان بر همراهی مجلس در رفع مانع‌زدایی از اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد و گفت: یکی از طرح‌های مورد بررسی در قانون، مانع‎زدایی از مسیر اقتصاد دانش بنیان است که کلیات آن در صحن مصوب شده و تلاش می‌کنیم که موانع را برطرف کرده و زمینه را برای توسعه این حوزه تسهیل کنیم.

ارسال ایمیل