ناشر منبع

null رویداد پیوند در حوزه جلبک و صنعت ساختمان برگزار می‌شود
14:42

رویداد پیوند در حوزه جلبک و صنعت ساختمان برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، اولین رویداد پیوند به منظور بهم‌رسانی صاحبان ایده‌های استارت‌آپی در اولین مراحل شکل‌گیری ایده و شتابدهنده‌های دانش بنیان به عنوان عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه جلبک و صنعت ساختمان، صبح دوشنبه 27 اردیبهشت ماه در حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی خواهد شد.
بر اساس این گزارش، اولین رویداد پیوند به دو حوزه جلبک و صنعت ساختمان اختصاص خواهد داشت.فناوری‌هایی که در حوزه جلبک جزییات طرح خود را به شتابدهنده‌های دانش بنیان معرفی خواهند کرد شامل تولید زیست توده هماتوکوکوس پلوویالیس حاوی آستاگزانتین، تولید محرک رشد گیاهی همراه با ریز جلبک، تولید آستازانتین در گرید انسانی از ریز جلبک، استخراج رنگدانه‌های طبیعی از ریز جلبک‌ها، استخراج آلژینات از جلبک، تولید و استحصال رنگدانه‌های جلبکی و تولید مکمل غذایی و دارویی بر پایه میکروجلبک است.
همچنین طرح‌هایی که برای جذب شتابدهنده در اولین رویداد پیوند در حوزه صنعت ساختمان توانمندی‌های خود را معرفی خواهند کرد شامل طرح توجیه ربات‌های خدماتی، طرح سنتز پلیمر با قابلیت جذب CO2، طرح دیوارباغ، طرح ژئوکان، Silencer، طرح اصلاح و ارتقاء خواص روسازی آسفالتی، بهسان، اِویمو و مدل‌سازی سازه با استفاده بسته آموزشی ارغوان است.
لازم به ذکر است فعالیت شتابدهنده‌ها، هزینه‌های چشمگیری دارد و با ریسک‌های مختلفی نیز همراه است. بنابراین در اغلب کشورها، نهادهای دولتی و عمومی، با کمک‌های بلاعوض از این نوع فعالیت‌ها حمایت می‌کنند. صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در راستای كمك به تحقق و توسعه اقتصاد دانش‌بنيان، تكميل زنجيره ايده تا بازار و تجاري‌سازي نوآوري‌ها، دستاوردهاي پژوهشي و اختراعات و كاربردي کردن دانش از فعالیت شتابدهی ایده‌‌های فناورانه حمایت می‌کند. این حمایت از طريق رویداد «پیوند» به این شکل خواهد بود که ایده‌پردازان و استارت‌آپ‌هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده‌اند طی فراخوانی شناسایی شده و آماده ارائه به شتابدهنده‌ها می‌شوند.

 

 

ارسال ایمیل