ناشر منبع

null افزایش ظرفیت تولید استارت چراغ‌های خیابانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی
10:00

افزایش ظرفیت تولید استارت چراغ‌های خیابانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با هدف بهبود و افزایش راندمان در سیستم‌های برق و الکترونیک با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به افزایش ظرفیت تولید انواع بالاست الکترونیک و ایگنایتور و منابع تغذیه و لامپ فلورسنت T5 شده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، بهناز به‌نژاد رییس هیات مدیره شرکت اوژن الکترونیک آزما در مورد استارت چراغ‌های خیابانی یا ایگنایتور گفت: ایگنایتور (استارت چراغ‌های خیابانی بخار سدیم و متال هالید) تولیدکننده پالس‌های ولتاژ بالا با عرض کم برای ایجاد محیط پلاسما است. این محصول به لحاظ فنی یعنی روند تولید و مدار محصول، با نمونه‌های دیگر متفاوت است و علاوه بر قیمت پایین‌تر می‌تواند نواقص چراغ‌های خیابانی را رفع کند. 
رییس هیات مدیره شرکت اوژن الکترونیک آزما ادامه داد: عمده تولیدات شرکت در جهت ارتقای بهره‌وری انرژی برق در سیستم‌های روشنایی، برق و الکترونیک است که شامل محصولاتی چون انواع ایگنایتور (استارت چراغ‌های خیابانی بخار سدیم و متال هالید) و دستگاه تستر اجزای چراغ، لامپ فلورسنت T5، انواع بالاست‌های الکترونیکی، ساعت فرمان نجومی، منابع تغذیه سوئیچینگ، چراغ اضطراری و سایر محصولات کنترل روشنایی می‌شود. برخی از این محصولات دانش بنیان و برخی دیگر در پروسه دانش بنیان شدن قرار دارند.
به‌نژاد در مورد میزان ظرفیت کنونی تولید در شرکت نیز توضیح داد و گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید ما سالانه 200 هزار قطعه ایگنایتور (استارت چراغ‌های خیابانی بخار سدیم و متال هالید) است، اما در سال جاری به دلیل نوسانات قیمت ارز و شرایط تولید، در مناقصات شرکت نکردیم و میزان تولید کمتر از این میزان بوده است.
وی در مورد برنامه‌های آینده این شرکت نیز خاطرنشان کرد: در نظر داریم تا ظرفیت تولید را با راه‌اندازی خطوط تولید جدید ارتقاء دهیم و بعد از دریافت بازخوردهای مرتبط با محصول از شرکت‌های مصرف کننده، در جهت بهبود فرآیند و ایجاد تغییر و بروزرسانی محصول متناسب با نیاز مشتری اقدام کنیم. با توجه به اینکه خط تولید کنونی نیز توسط تیم تحقیقاتی شرکت راه‌اندازی شده است می‌توانیم به راحتی مطابق با تغییرات مورد نیاز، خط تولید را به‌روزرسانی کنیم.
رییس هیات مدیره شرکت اوژن الکترونیک آزما در مورد تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز خاطرنشان کرد: اگر تسهیلات مختلف صندوق نوآوری و شکوفایی نبود تمامی محصولاتی که تاکنون تولید کرده بودیم به مرحله تولید نمی‌رسید. تاکنون 450 میلیون تومان سرمایه در گردش، 300 میلیون تسهیلات تولید صنعتی و یک میلیارد تومان سرمایه در گردش فوری بانکی از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کردیم که برای توسعه و تولید انبوه محصولات مختلف استفاده شده است.

ارسال ایمیل