ناشر منبع

null ضرورت نفوذ بیشتر شرکت‌های دانش بنیان به حوزه قضایی
دکتر وحدت مطرح کرد؛ 14:55

ضرورت نفوذ بیشتر شرکت‌های دانش بنیان به حوزه قضایی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بر ضرورت نفوذ بیشتر فناوری و نیز شرکت‌های دانش بنیان به حوزه‌های قضایی و حقوقی تاکید کرد و گفت: امروز رشد زیست بوم نوآوری کشور تا جایی پیش رفته که قوه قضاییه و شخص رییس قوه نسبت به استفاده از توان دانش بنیان اهتمام دارند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی طی سخنانی در رویداد ارائه نیازهای فناورانه سازمان پزشکی قانونی کشور که صبح امروز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی قوه قضائیه برگزار شد، بر ورود شرکت‌های دانش بنیان در عرصه حل چالش‌های قضایی کشور تاکید کرد و گفت: در چند سال گذشته همراهی شرکت‌های دانش بنیان با قوه قضاییه دور از ذهن بود و بیشتر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان معطوف به حوزه‌های صنعتی و تجهیزاتی بود اما رشد زیست بوم نوآوری کشور تا جایی پیش رفته که قوه قضاییه و شخص رییس قوه نسبت به استفاده از توان دانش بنیان اهتمام دارند.
وحدت در مورد برنامه‌های قوه قضاییه در این حوزه خاطرنشان کرد: در افتتاح پردیس نوآوری قضایی رییس قوه قضاییه دو محور اصلی رفع نیازهای فناورانه حقوقی و قضایی با همراهی شرکت‌های دانش بنیان و نفوذ فناوری در این حوزه را تبیین کردند و انتخاب دکتر صاحبکار یعنی معمار اصلی شرکت‌های دانش بنیان و این زیست بوم در کشور به عنوان معاون رییس قوه، پیام‌آور توجه ویژه ایشان به توان این اکوسیستم است. امیدوارم بستری فراهم شود که نفوذ شرکت‌های دانش بنیان به حوزه‌های قضایی بیشتر شود.
وی درباره اقدامات صورت گرفته در صندوق نوآوری و شکوفایی برای توسعه فناوری‌های این حوزه نیز خاطرنشان کرد: همراهی شرکت‌های دانش بنیان با قوه قضاییه، با رویداد ارائه نیازهای فناورانه سازمان زندان‌ها آغاز و امروز معرفی نیازهای سازمان پزشکی قانونی را داشتیم و به‌زودی نیز نیازهای سازمان ثبت اسناد کشور به شرکت‌های دانش بنیان معرفی خواهد شد. خروجی این رویدادها به بخش‌های دیگر این مجموعه نشان می‌دهد که شرکت‌های دانش بنیان چه میزان اثربخشی بالایی داشته‌اند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان افزود: امیدواریم در صندوق نوآوری و شکوفایی بتوانیم مسیری که برای توسعه این زیست بوم فراهم شده را ادامه داده و کمک‌های موثر داشته باشیم.

 

اعلام آمادگی 43 شرکت برای رفع 29 نیاز سازمان پزشکی قانونی
در این برنامه همچنین دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی بر رویکرد توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان را بر عهده دارد اما بیشتر به توسعه بازار آنها و حضور در زنجیره ارزش کشور توجه دارد. سازمان‌ها کمک می‌کنند تا شرکت‌های دانش بنیان برطرف کننده نیازهای کشور باشند.
ملکی‌فر در مورد سلسله رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه برگزار شده در صندوق نوآوری و شکوفایی نیز توضیح داد و گفت: در سال گذشته 14 رویداد ارائه نیاز فناورانه برای دستگاه‌های مختلف کشور برگزار شد و بیش از 580 میلیارد تومان از نیازهای ارائه شده منجر به قرارداد قطعی شدند و این میزان رو به افزایش است. در سال جاری 11 رویداد ارائه نیازهای فناورانه به‌صورت مجازی و حضوری برگزار و 227 نیاز ارائه و 256 جلسه B2B انجام شد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: از رویداد ارائه نیازهای فناورانه سازمان زندان‌ها دو شرکت توانستند قرارداد امضا کنند و مذاکرات همچنان ادامه داد. در این رویداد نیز 29 نیاز احصاء و 200 شرکت فناورانه شناسایی و معرفی شدند. از این میان 43 شرکت اعلام آمادگی کرده و 16 مذاکره B2B قبل از رویداد انجام شد. به دلیل کمی وقت برخی از نیازهای سازمان پزشکی قانونی کشور با شرکت‌های دانش بنیان در میان گذاشته نشده است.
لازم به ذکر است در حاشیه این رویداد نیز 15 شرکت دانش بنیان در نمایشگاهی در طبقه همکف پردیس نوآوری قضایی توانمندی‌های خود را معرفی کردند.


نیازهای فناورانه پزشکی قانونی کشور
در این رویداد نیازهای فناورانه حوزه آزمایشگاه، حوزه تشریح، حوزه کمیسیون و حوزه معاینات از معاونت‌های سازمان پزشکی قانونی کشور بیان شد که نیازهای خود را به شرح زیر ارائه کردند.
نیازهای معاونت پزشکی و آزمایشگاهی آزمایشگاه‌های ژنتیک قانونی شامل کارت‌های نگهداری نمونه بیولوژیک و کیت تشخیص هویت ژنتیکی است.
همچنین نیاز فناورانه حوزه معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی، شامل نرم‌افزار تعاملی صوت و تصویر است و نیاز فناورانه کمیسیون پزشکی سازمان پزشکی قانونی نیز نرم‌افزار تبدیل گفتار به نوشتار با قابلیت تشخیص صدا، سرعت در انجام تایپ، قابلیت کار در محیط‌های شلوغ و قابلیت تعریف چند کاربر است.
 

ارسال ایمیل