ناشر منبع

null ارائه 91 تقاضای سرمایه‌گذاری در 15 «دوشنبه استارت‌آپی» صندوق نوآوری
در رویداد جذب سرمایه در حوزه معدن اعلام شد؛ 14:29

ارائه 91 تقاضای سرمایه‌گذاری در 15 «دوشنبه استارت‌آپی» صندوق نوآوری

پانزدهمین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با هدف جذب سرمایه در حوزه معدن صبح امروز دوشنبه 22 دی ماه با حضور 6 استارت‌آپ این حوزه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی در این رویداد با ارائه گزارشی از عملکرد صندوق نوآوری در برگزاری 14 رویداد جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها در حوزه‌های مختلف، گفت: در 14 رویداد گذشته بیش از 90 استارت‌آپ محصول خود را به سرمایه‌گذار معرفی کردند و بیش از 270 میلیارد تومان تقاضای سرمایه گذاری داشتند. نزدیک به 3 هزار نفر نیز در رویدادهای گذشته حضور داشتند و 8 تیم موفق به جذب سرمایه مورد نیاز خود شدند و تعداد قابل توجهی نیز در حال انجام مذاکرات هستند. 
وی همچنین در ادامه به تشریح خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به اکوسیستم نوآوری کشور پرداخت و گفت: قانون حمایت از موسسات و شرکت‌های دانش بنیان به منظور تقویت اقتصاد دانش بنیان تصویب شد. در همین راستا مجموعه‌ای از خدمات در راستای ظرفیت قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در صندوق نوآوری تعریف شده است. رویداد امروز نیز برای مجموعه‌های استارت‌آپی طراحی شده است که هنوز دانش بنیان نشده‌اند. همچنین در نظر داریم برای چرخه عمر استارت‌آپ‌ها رویدادهایی را تدارک ببینیم به عنوان مثال رویداد پیوند برای کمک به رشد استارت‌آپ‌ها در مراحل اولیه که هنوز محصول قابل ارائه به بازار ندارند با همراهی شتابدهنده‌ها در حال طرح‌ریزی است.
در ادامه رویداد جذب سرمایه در حوزه معدن، دکتر اله‌وردی دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر لزوم معرفی استارت‌آپ‌های حوزه معدن در کمیته معدن کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد و گفت: طرح‌های استارت‌آپی که در رویداد امروز معرفی شد، بسیار به‌روز و کارآمد هستند، لذا بنا داریم در کمیته معدنی کمیسیون صنایع جلسه‌ای با حضور اعضای انجمن معدن کاران و نمایندگان وزارت صمت برگزار و از این استارت آپ‌ها دعوت ‌کنیم تا محصولات و تکنولوژی‌های خود را به آنها معرفی کنند. تلاش می‌کنیم تا محصولات جدید در حوزه معدن و صنایع پایین دست معدنی استفاده شود.
نماینده ورزقان در مجلس ادامه داد: ما از نظر وجود معادن جزو 10 کشور برتر دنیا هستیم اما از نظر تولید و استخراج در این جایگاه قرار نداریم و برای اکتشاف، استخراج و بهره برداری و صنایع پایین دستی معدن همچنان از روش‌های سنتی استفاده می‌کنیم.
وی در مورد اصلاح قوانین مرتبط با حوزه معدن در مجلس نیز گفت: در حال حاضر معادن توسط اشخاص حقیقی و حقوقی شخصی‌سازی شده است که ما در حال بازنگری اصول آن هستیم. قصد داریم برای سرمایه‌گذاران این حوزه امتیازهایی را در قانون درنظر بگیریم. معادن بزرگ در مناطق محروم کشور قرار دارند و تلاش داریم که سرمایه‌گذاران در صنایع پایین دستی معدن نیز به آن ورود کنند تا فرصتی برای رشد منطقه و ایجاد اشتغال و شکوفا شدن این مناطق فراهم شود. در حال اصلاح و قانونگذاری برای شفاف‌سازی عملکرد سازمان‌هایی هستیم که برای اکتشاف و استخراج بهره برداران ایجاد اشکال می‌کنند.

 

ارسال ایمیل