ناشر منبع

null رویداد ارائه نیازهای فناورانه در 8 حوزه صنایع بهپرور برگزار شد
15:27

رویداد ارائه نیازهای فناورانه در 8 حوزه صنایع بهپرور برگزار شد

رویداد ارائه نیازهای فناورانه بهپرور صبح امروز 21 دی ماه به همت هلدینگ گسترش و توسعه صنایع بهپرور در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار و طی آن نیازهای فناورانه در هشت حوزه مختلف به شرکت‌های دانش بنیان معرفی شد. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر بهروز، مدیر کارگروه صندوق پژوهش و فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی در رویداد ارائه نیازهای فناورانه بهپرور در مورد صندوق‌های پژوهش و فناوری توضیح داد و گفت: این صندوق‌ها برخلاف بانک‌ها که صرفا تامین مالی انجام می‌دهند، نهاد تامین مالی حوزه علم و فناوری با رویکرد توسعه این زیست‌بوم است. در حال حاضر 55 صندوق پژوهش و فناوری در تمامی استان‌ها و تهران فعال هستند که خدمات مختلفی چون ارائه انواع تسهیلات با نرخ پایین 4 تا 9 درصد، ضمانت‌نامه و سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند.
بهروز در ادامه افزود: صندوق‌های پژوهش و فناوری تاکنون 2400 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و فناور و و استارت‌آپی پرداخت کرد‌اند. صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت مالی از شرکت‌ها قید دانش بنیان دارد و از غیر دانش بنیان‌ها به لحاظ قانونی نمی‌تواند حمایت کند اما صندوق‌های پژوهش و فناوری از شرکت‌های فناور، خلاق و استارت‎آپی نیز می‌توانند حمایت کنند.
مدیر کارگروه صندوق پژوهش و فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان خاطرنشان کرد: حوزه بهپرور تقاضای فناوری دارد که همراه با صندوق پژوهش و فناوری کشاورزی و صندوق نوآوری و شکوفایی مثلثی برای حمایت از شرکت‌های فعال در این حوزه فراهم می‌کند و می‌توانند به رشد این حوزه کمک کنند؛ به عبارت دیگر صندوق پژوهش و فناوری کشاورزی به عنوان واسط، منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی را در اختیار توسعه زیست‌بوم فناورانه کشاورزی قرار می‌دهد.


تشریح اهداف صندوق نوآوری در بهم‌رسانی طرف عرضه و تقاضای فناوری
در ادامه این رویداد، دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی برخی از خدمات این صندوق در حوزه بهم‌رسانی طرف عرضه و تقاضای فناوری را تشریح کرد و گفت: حوزه تمرکز صندوق نوآوری و شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان است اما در سال‌های اخیر مسیرهایی برای کمک به استارت‌آپ‌ها و فناوران نیز طراحی شده است. 
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: رویدادهای بهم‌رسانی با هدف کمک به صنایع بزرگ در شرایط تحریم، تزریق فناوری، توسعه بازار دانش بنیان، تقویت روحیه خودباوری جوانان، جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال پایدار برای دانش آموختگان دانشگاه برگزار می‌شود. نزدیک به 300 نیاز فناورانه در رویدادهای بهم‌رسانی عرضه و تقاضا معرفی شده و بیش از 300 جلسه مذاکره B2B نیز بین عرضه کننده کالای دانش بنیان و متقاضیان برگزار شده است.
در ادامه این رویداد نیازهای فناورانه هلدینگ گسترش و توسعه صنایع بهپرور در هشت حوزه مطرح شد که شامل واحد فروش گوشت مرغ، واحد کنترل و فرآوری/توزیع، واحد تولید/بهداشت و دامپزشکی، واحد ارتباط با مشتری برای حمل مرغ و جوجه و کمک به تربیت نیروی انسانی کارگر، واحد تامین مالی و سرمایه‌گذاری و آمادگی جهت سرمایه‌گذاری در نرم‌افزارها و فناوری‌های مالی مبتنی بر هوش مصنوعی، واحد مالی، حسابداری و حسابرسی، واحد سیستم‌ها و روش‌ها است.
همچنین در این رویداد شرکت دانش بنیان یوتاب نیازهای فناورانه‌ای چون ارائه ‌غذای ‌گرم ‌از ‌طریق‌ Vending Machine، ظروف ‌بسته‌بندی ‌با ‌فرم، ‌اندازه ‌و ‌رنگ‌ ‌مناسب ‌برای ‌غذای‌گرم و سرمایه‌گذاری ‌در ‌طرح‌های ‌استارت‌آپی ‌در ‌حوزه‌ IT و شیوه‌های‌ تاثیرگذار ‌در ‌آموزش ‌نیروی ‌انسانی ‌موثر‌ و ارزیابی ‌عملکرد ‌سیستماتیک را مطرح کرد. 
نیازهای فناورانه واحد سیستم‌ها و روش‌ها نیز شامل ابزار ‌شمارش‌ و‌ کنترل‌ هوشمند ‌موجودی‌ خط‌ تولید (مرغ‌زنده‌ در ‌زنجیره/‌مرغ‌ مادر/ ‌مرغ‌گوشتی‌/ ‌گوشت‌ مرغ‌سرد) ‌راحت،‌ سریع ‌و ‌مقرون‌به‌صرفه‌ بر‌ پایه‌ هوش‌ مصنوعی‌، ابزار ‌شمارش‌ کنترل ‌هوشمند‌ تلفات، تشخیص‌ مریضی ‌در‌فارم‌ها‌ بر ‌پایه ‌فناوری و کنترل‌ زنجیره ‌توسط‌ هوش‌ مصنوعی ‌به ‌جای ‌اشخاص بود.
 

ارسال ایمیل