ناشر منبع

null برگزاری رویداد استارتاپی کارآفرینی اجتماعی در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان
12:56

برگزاری رویداد استارتاپی کارآفرینی اجتماعی در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، رویداد استارتاپ ویکند با موضوع «نوآوری های اجتماعی» ۶ الی ۸ آذر ۹۷ در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان برگزار می شود.

این رویداد میزبان افراد متخصص، مشتاق و صاحب فکری خواهد بود که به دنبال راه اندازی کسب و کار یا راه‌کاری برای حل چالش های اجتماعی هستند.

در استارتاپ ویکند، تیم‌های مستعد و نیز افراد صاحب ایده‌ای یا علاقه‌مندی که به هر شکل دسترسی به امکانات، افراد متخصص و منابع مالی ندارند، دور هم جمع شده و با بر هم نهی افکار و تخصصشان، سعی می کنند طی حدود ۵۴ ساعت (در ۳ روز آخر هفته)، یک نمونه اولیه و مقدماتی از محصول مورد نظرشان (MVP) را بسازند.

در استارتاپ ویکند اجتماعی، برای آشنایی افراد با مفهوم کارآفرینی اجتماعی، ورکشاپ هایی قبل از اجرایی شدن این رویداد برگزار خواهد شد و از طریق بیان مشکلات واقعی درک شده توسط برخی از فعالان حوزه خیریه‌ها، سمن‌ها و فعالان اجتماعی، تصویر واقعی‌تری از مشکلات و چالش‌های اجتماعی برای شرکت کنندگان شکل گرفته و در انتخاب ایده‌های مطلوب می‌تواند موثر باشد. چنین رویدادهایی با فعال کردن و شکل دادن به جامعه نوپای کارآفرینی اجتماعی می‌توانند در شکل گیری مراکز رشد و شتابدهنده‌های اجتماعی در آینده نزدیک موثر باشند.

روند رویداد اینگونه است که پس از ارائه توضیحات اولیه و بیان مسئله از سوی کارشناسان و برگزارکنندگان رویداد، ابتدا شرکت کنندگان ایده‌هایشان را ارائه می‌کنند سپس رأی گیری صورت گرفته و ایده های برتر با رای خود شرکت کنندگان انتخاب می شوند بعد از آن تیم ها شکل گرفته و در مدت زمان باقی‌ مانده به تکمیل ایده مورد نظر، رفع نواقص احتمالی آن و آماده سازی نمونه اولیه پرداخته و در پایان روز سوم ایده های برتر مشمول حمایت مادی و معنوی خواهند شد.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل