ناشر منبع

null برگزاری وبینار آشنایی با موافقتنامه تجاری ایران و اوراسیا به همت صندوق نوآوری و شکوفایی
12:22

برگزاری وبینار آشنایی با موافقتنامه تجاری ایران و اوراسیا به همت صندوق نوآوری و شکوفایی

وبینار آشنایی با موافقتنامه موقت تجارت آزاد بین جمهوري اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادي اوراسیا از ساعت 14 تا 16 روز یکشنبه 25 آبان ‌ماه جاری به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، موضوعات این دوره شامل معرفی اتحادیه اقتصادی اوراسیا، تشریح تجارت اتحادیه اقتصادي اوراسیا با ایران، تشریح موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاري بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادي اوراسیا، آشنایی با نحوه صدور و تأیید گواهی مبدا در ایران، آشنایی با حقوق صادرکنندگان و واردکنندگان و بایدها و نبایدهای ورود به بازار اوراسیا خواهد بود.
سهراب آسا، مدیر امور بین‌الملل صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام این خبر، ضمن تاکید بر ظرفیت‌های بالای بازار اوراسیا برای شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه همکاری‌های فناورانه، در تشریح جزئیات این وبینار گفت: در راستای همکاری‌های مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی با سازمان توسعه تجارت و به منظور تشریح ظرفیت‌های موافقتنامه موقت تجارت آزاد بین جمهوري اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادي اوراسیا، وبیناری برای آشنایی شرکت‌های دانش‌بنیان جهت ورود به این بازار و فراهم شدن فرصت‌های صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان شرکت‌های دانش‌ بنیان ایرانی برگزار می‌شود. در این نشست ابعاد مختلف موافقتنامه توسط میر‌هادي سیدي، مشاور امور بین‌الملل و موافقتنامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت تشریح خواهد شد.
آسا در مورد ظرفیت‌های موجود در بازار اوراسیا خاطرنشان کرد: موافقتنامه موقت تجارت آزاد بین جمهوري اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادي اوراسیا که با همت سازمان توسعه تجارت در مرحله‌‌ اجرایی ‌شدن قرار گرفته است، نخستین گام برای گسترش تجارت و همگرایی اقتصادي بین ایران و اوراسیا خواهد بود و هدف اصلی آن تشکیل یک منطقه بزرگ تجارت آزاد بین ایران و اوراسیا، گسترش بیشتر روابط متقابل بین طرف‌ها بر پایه اعتماد متقابل، شفافیت و تسهیل تجاري، ایجاد شرایط مناسب براي تشدید همگرایی بین اعضا در نظام تجارت چندجانبه و همکاري میان طرف‌هاي این موافقتنامه است.
شرکت‌های دانش‌بنیان علاقه‌مند به شرکت در این رویداد می‌توانند برای حضور به آدرس https://online.inif.ir/ch/eurasia مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 42170233-021 تماس حاصل کنند.
لازم به ذکر است که کشورهاي عضو اتحادیه اقتصادي اوراسیا شامل کشورهای روسیه، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس هستند.

ارسال ایمیل