ناشر منبع

null استارت‌آپ‌های حوزه اینترنت اشیا به ۱۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارند
10:45

استارت‌آپ‌های حوزه اینترنت اشیا به ۱۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارند

چهارمین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با هدف جذب سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی در حوزه اینترنت اشیا (IOT) امروز دوشنبه ۳۰ تیر ماه جاری به همت صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور ۶ استارتاپ فعال در این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در رویداد جذب سرمایه در حوزه اینترنت اشیا IOT ، ۶ استارت‌آپ این حوزه توانمندی‌های خود را به سرمایه‌گذاران خطرپذیر ارائه کردند. همچنین خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه سرمایه‌گذاری تشریح شده و شرایط استفاده از این خدمات به مخاطبان ارائه شد.
در این رویداد دکتر علی ناظمی، معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در هر رویداد جذب سرمایه، بیش از ۱۷۰ نفر به صورت حضوری و آنلاین مشارکت داشته‌اند، گفت: بعضی از استارت‌آپ‌های سه رویداد گذشته جذب سرمایه از امکان هم‌سرمایه‌گذاری استفاده کردند و طرح‌های آن‌ها از طرف عاملین صندوق ارسال شده است.
وی افزود: استارت‌آپ‌های حاضر در رویداد جذب سرمایه اینترنت اشیا به ۱۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارند و در صورت ورود عامل‌های سرمایه‌گذاری ما در قالب هم‌سرمایه‌گذاری در پروژه سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.
ناظمی تاکید کرد: آرزو داریم که استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران از این رویداد نتایج مثبت بگیرند. این رویداد در حوزه‌های دیگر به صورت منظم برگزار خواهد شد و در صورتی که سازمان‌ها، مراکز علمی و صنایع، حوزه خاصی که دارای اولویت هستند را مدنظر داشته باشند آن را برگزار خواهیم کرد.
گفتنی است در طرح هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق منابع مالی را در قالب سرمایه‌گذاری و نه تسهیلات ارایه می‌دهد، به طوری که هر طرحی را که عاملان صندوق یعنی صندوق‌های پژوهش و فناوری، حاضر به مشارکت ۲۰ درصدی در آن طرح باشند صندوق نوآوری و شکوفایی بسته به سطح فناوری و اولویت راهبردی تا ۸۰ درصد از منابع باقیمانده را تامین کرده و در سود و زیان طرح سهیم خواهد بود.
آمادگی معاونت علمی برای سرمایه‌گذاری در استارت آپ‌های حوزه اینترنت اشیا
در ادامه این رویداد، دکتر مهدی محمدی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به برنامه حمایتی این معاونت از استارت‎آپ‌های ۵ حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، بلاک چین،AI  و فناوری‌های مرتبط با تولید هوشمند اشاره کرد و گفت: ما برای سرمایه‌گذاری در استارت آپ‌های حوزه اینترنت اشیا اعلام آمادگی می‌کنیم و بخشی از منابع ما تسهیلات با بهره کم خواهد بود که در مواردی قابلیت بلاعوض شدن نیز دارد.
محمدی در مورد میزان استقبال جهانی برای استفاده از فناوری‌های هوشمند گفت: تعداد اشیا متصل در دنیا تا پایان سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۵۰ میلیارد اشیا خواهد بود که ۲.۵ برابر سال ۲۰۱۶ بوده و نشان دهنده ترند بالای اینترنت اشیا است. همچنین بازار اینترنت اشیا بالای ۱.۷ تریلیون دلار خواهد بود که نزدیک به تولید ناخالص داخلی یک کشور مانند ترکیه است.
وی بر تمرکز بیشتر استارت آپ‌ها در حوزه شهر هوشمند تاکید کرد و گفت: در رویداد امروز تمرکز بیشتر در جذب سرمایه برای ساختمان هوشمند است، این درحالی است که در سال ۲۰۱۸ بیشترین میزان جذب سرمایه در حدود ۲۵ درصد در حوزه شهر هوشمند بوده است. همچنین سال گذشته ۲۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خطرپذیر در این حوزه اتفاق افتاد که تلنگری برای جایگزینی روند جدید فناوری به جای اکوسیستم گذشته استارت‌آپی است.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل