ناشر منبع

null آمادگی سیستم بانکی در کاهش نرخ سود به ۹ درصد برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان
09:56

آمادگی سیستم بانکی در کاهش نرخ سود به ۹ درصد برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

سه بانک آینده، کارآفرین و صنعت و معدن در مرحله سوم حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی قرار دارند و با ارزیابی و معرفی صندوق نوآوری به شرکت‌ها تسهیلات ارائه خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن در مراسم مرحله سوم حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ، اقدامات گسترده این بانک در این عرصه را تشریح کرد و گفت: بانک صنعت و معدن برای ورود به حوزه‌های تخصصی به ویژه شتاب دهنده‌ها و شرکت‌های دانش بنیان تفاهم نامه‌هایی با دانشگاه امیرکبیر و جهاد دانشگاهی امضا کرده است که با دانشگاه امیرکبیر وارد فاز عملیاتی شده است. بر این اساس در سال ۹۸ به ۸۰ شرکت دانش بنیان تسهیلات پرداخت شد که نشان از رشد ۶۸ درصدی دارد. این میزان رشد در سه ماهه نخست سال جاری به ۱۰۰ درصد رسیده است. همچنین برای کمک به مقابله با بحران ایجاد شده از شیوع ویروس کرونا در کشور از اسفند سال گذشته تا ۲۶ تیر ماه به ۳۱ شرکت تولید کننده محصولات پیشگیری از کرونا، تسهیلات پرداخت شده است.
دکتر مهری ادامه داد:  شرکت‌های دانش بنیان پیشران توسعه هستند و با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی شاهد رشد و توسعه این حوزه نیز خواهیم بود بنابراین باید از فرصت ایجاد شده برای تقویت و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا استفاده کنیم. بانک صنعت و معدن برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان آمادگی کامل دارد.
بر اساس این گزارش دکتر محمد فطانت، مدیرعامل بانک آینده نیز در این مراسم از استفاده حداکثری این بانک از منابع مالی داخلی خود و منابع مالی صندوق نوآوری در نزد بانک آینده خبر داد و گفت: بانک آینده تا حد توان و امکانات خود، به شکل گسترده در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی قرار می‌گیرد و ما از منابع بانک و صندوق نوآوری برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان استفاده خواهیم کرد. پرداخت تسهیلات به شرکت‌های بزرگ و متوسط آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا ابعاد گسترده‌ای دارد.
دکتر فطانت ادامه داد: صندوق نوآوری صنایعی که می‌توانستند به نحوی در مدیریت بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا کمک کنند را به خوبی شناسایی کرده است. بر این اساس در کنار صندوق نوآوری با چابکی تمام، تسهیلات را در اختیار داوطلبان قرار خواهیم داد.
بانک کارآفرین سومین بانکی است که در طرح حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی قرار گرفته است. دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین در این باره ضمن تاکید بر کاهش نرخ سود به ۹ درصد برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: صندوق نوآوری با هدف حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده و به نظر می‌رسد که در مراحل اولیه تامین منابع مالی توانسته به خوبی عمل کند. نرخ سود تسهیلات به شرکت‌های دانش‌‌بنیان را از ۱۲ درصد به ۹ درصد با اهرمی کردن منابع صندوق نوآوری کاهش داده‌ایم تا حمایت بیشتری از این شرکت‌ها کنیم.
دکتر فرزین ادامه داد: بانک کارآفرین به دلیل رسالت خود در توسعه کارآفرینی در سرمایه‌گذاری نیز مشارکت خواهد کرد و آماده همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری است.  ما بخشی از منابع خود را برای سرمایه‌گذاری اختصاص می‌دهیم. علاوه بر این در بانک کارآفرین یک بسته سلامت تعریف کردیم که در قالب آن تسهیلات ویژه‌ای به پزشکان ارائه می‌شود و امیدواریم که با مشارکت دوستان این حوزه نیز تقویت شود.

ارسال ایمیل