ناشر منبع

null همکاری شبکه بانکی در دور سوم حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد: 09:41

همکاری شبکه بانکی در دور سوم حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی از پرداخت تسهیلات به بیش از ۶1 طرح منتخب در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، روح‌الله ذوالفقاری در مراسم مرحله سوم حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ که صبح امروز 29 تیرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گزارشی از حمایت‌های صورت گرفته این صندوق ارائه کرد و گفت: در جهان بیش از ۱۴ میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۶۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند که ایران در جایگاه یازدهم از نظر میزان ابتلا قرار دارد. با توجه به آسیب‌های وارد شده به کسب و کارهای مختلف تاکنون ۱۷۰ هزار کسب و کار آسیب دیده از کرونا شناسایی و به بانک‌ها معرفی شده‌اند. صندوق نوآوری نیز از ابتدای شیوع ویروس حمایت خود را آغاز کرده و بیش از ۶1 طرح منتخب شناسایی و برای تولید بیشتر تسهیلات دریافت کرده‌اند.
ذوالفقاری ادامه داد: برای پیشگیری از آسیب، قریب به ۲۶۰ شرکت آسیب دیده در دور دوم حمایت‌های صندوق نوآوری تسهیلات دریافت کرده و ۴۰ شتاب دهنده و ۷۹ شرکت خلاق مورد حمایت قرار گرفتند. ارائه تسهیلات به شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری نیز در جریان است. امروز دور سوم حمایت‌های صندوق با همکاری سه بانک کارآفرین، آینده و صنعت و معدن آغاز شده که بازپرداخت آن ۱۸ ماهه با نرخ سود ۹ درصد است.
همچنین در ادامه مراسم دکتر حسین اسفندیاری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نزدیکی بیشتر دانش بنیان‌ها به شبکه بانکی را در مدیریت جدید صندوق نوآوری مثبت دانست و گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان بود و بر این اساس صندوق نوآوری و شکوفایی برای دستیابی بیشتر به این هدف ایجاد شده است. البته در مدیریت جدید صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش بنیان به شبکه بانکی نزدیک‌ شده‌ و از پتانسیل سیستم بانکی کشور برای توسعه کسب و کار شرکت‌های دانش بنیان به خوبی استفاده شده است.
اسفندیاری در مورد حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری بعد از شیوع ویروس کرونا حمایت‌هایی از شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات پزشکی برای جلوگیری از شیوع ویروس و همچنین شرکت‌های آسیب دیده از این بیماری فراهم کرد که آمارهای آن وجود دارد.
وی در پایان نرخ سود را 9 درصد اعلام کرد و گفت: نرخ سود در این دوره از ۱۲ به ۹ درصد با اهرمی کردن منابع صندوق نوآوری کاهش یافته و در حال حاضر مصوبه‌هایی در کارگروه بانک برای پرداخت به شرکت‌ها وجود دارد.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل