ناشر منبع

null شرکت‌های دانش بنیان سرمایه عظیمی در حل مشکلات مرتبط با کرونا هستند
در مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب‌‌وکارهای آسیب دیده از کرونا مطرح شد؛ 09:16

شرکت‌های دانش بنیان سرمایه عظیمی در حل مشکلات مرتبط با کرونا هستند

مرحله سوم حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ در حالی آغاز شد که سه بانک آینده، کارآفرین و صنعت و معدن موظف به پرداخت تسهیلات کرونایی تا سقف 10 میلیارد تومان با نرخ سود 9 درصد به شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات وزارت بهداشت و عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم آغاز مرحله سوم حمایت از کسب‌‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ، توسعه نوآوری و فناوری در شرایط سخت را بیشتر دانست و گفت: در حال حاضر کرونا شرایط سختی را ایجاد کرده و تلفات انسانی و اجتماعی زیادی برای جهان داشته است. بر همین اساس شیوع ویروس کرونا یک فرصت است تا یاد بگیریم چگونه مشکلات را حل کنیم.
ملک‌زاده ادامه داد: بخش عظیمی از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت مشغول به فعالیت هستند که سرمایه عظیمی برای کمک به حل مشکلات مرتبط با کرونا هستند. در این چند ماه پیشرفت خوبی داشتیم و با حمایت صندوق نوآوری و بانک‌ها توانستیم از واردات دارو و تجهیزات پزشکی مرتبط با کرونا بی‌نیاز شویم و داروهایی تولید شود که پیش از این امیدی به تولید آنها نداشتیم.
معاون تحقیقات وزارت بهداشت از بانک‌ها خواست تا بیشتر به شرکت‌های دانش بنیان اعتماد کنند و گفت: با استفاده از توانمندی‌های شرکت‌ها و استفاده از فرصت ایجاد شده و شرایط سخت، توانایی حل مشکلات آینده بیشتر فراهم خواهد شد.
همچنین در این مراسم مهندس نصرالله جهانگرد، عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی هدف از پرداخت تسهیلات را توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: در طرح حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا ویژه شرکت‌های دانش بنیان متوسط و بزرگ، تلفیقی از بانک‌های تجاری و بانک‌های تخصصی برای اعطای تسهیلات حضور دارند که با این تسهیلات ظرفیت بالاتر و بهتری برای کسب و کارها ایجاد می‌شود و منجر به توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان می‌شود.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در مرحله سوم حمایت موثری از شرکت‌های دانش بنیان صورت گیرد و گفت: در این دوره سبد توانمندی با کمک مالی موثر تهیه شده است و تلاش داریم تا در آینده با مشارکت نظام پولی، خدمات بهتری برای نظام تولید کشور که توسعه آن مورد تاکید مقام معظم رهبری است در نظر گرفته شود.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل