ناشر منبع

null برگزاری اولین «کمپ مالکیت فکری تا تجاری‌سازی»
08:11

برگزاری اولین «کمپ مالکیت فکری تا تجاری‌سازی»

صندوق نوآوری و شکوفایی علاوه بر نقش حمایتی در ثبت اختراعات داخل و خارج از کشور با هدف آموزش و ترویج مفاهیم مرتبط در میان شرکت های دانش بنیان، اقدام به برگزاری سلسله کمپ‌های مالکیت فکری نموده است. اولین ماژول «کمپ مالکیت فکری تا تجاری سازی» با تمرکز بر اختراعات با همکاری کانون پتنت ایران در تاریخ ۲۴ تا ۲۶ خرداد 1399 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، جامعه مخاطب این دوره شرکت های دانش بنیان، شتابدهنده‌های دانش‌بنیان، صندوق‌های پژوهش و فناوری، شرکت های خلاق و فناور است. در این دوره علاوه بر آشنایی با اقسام مالکیت فکری و شرایط حفاظت، لزوم مدیریت دارایی های فکری، استراتژی‌های  جستجو، مسیر ملی حفاظت از اختراعات، پیمان همکاری ثبت اختراع (PCT)، حفاظت از اختراعات در اداره ثبت اختراعات آمریکا (USPTO)، دعاوی حقوقی و پیگیری نقض حق اختراع بیان خواهد شد.
لازم به ذکر است به منظور حفظ پروتکل‌های بهداشتی در دوران شیوع کرونا، ظرفیت این کمپ محدود است و همچنین امکان حضور در دوره به صورت مجازی نیز فراهم شده است. شرکت‌ها، شتابدهنده‌ها و صندوق‌های پژوهش و فناوری دانش‌بنیان، می‌توانند از طریق سامانه غزال (ghazal.inif.ir) برای شرکت در این کمپ ثبت‌نام کنند و از حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده نمایند. سایر علاقه‌مندان نیز، با مراجعه به سایت کانون پتنت و انجام ثبت‌نام، امکان بهره‌مندی از حمایت‌های کانون پتنت برای حضور در کمپ را خواهند داشت. صندوق‌های پژوهش و فناوری غیر دانش‌بنیان نیز می‌توانند با حمایت دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری در این دوره شرکت کنند.
موسسه دارایی های فکری و فناوری پلکان به عنوان کارگزار اجرایی این دوره، صندوق نوآوری و شکوفایی را همراهی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 05137679797 تماس بگیرید.

ارسال ایمیل