ناشر منبع

null ساخت محفظه بی‌هوازی و هوازی دستکش‌دار با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی
07:01

ساخت محفظه بی‌هوازی و هوازی دستکش‌دار با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

یک شرکت دانش بنیان داخلی با استفاده از تسهیلات نمونه‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به ساخت محفظه بی‌هوازی و هوازی دستکش‌دار (گلاوباکس) شد.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، مسعود بابایی فروتن مدیرعامل شرکت سامانه‌های نوین آزمایشگاهی و پزشکی سوگند با تاکید بر ضرورت بومی‌سازی گلاوباکس بی‌هوازی در کشور درباره ویژگی‌های این دستگاه که در شرکت متبوعش با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی تولید می‌شود، گفت: محفظه‌های بی‌هوازی دستکش امکان ایجاد یک اتمسفر کنترل شده را برای کاربر دارد. این محفظه‌ها از دو بخش اصلی محفظه آماده‌سازی و محفظه اصلی تشکیل شده‌اند. محفظه آماده‌سازی این دستگاه در زمان بسیار کوتاه شرایط بی‌هوازی/ نیمه بی‌هوازی را برای انتقال نمونه‌ها و ابزار آلات به محفظه اصلی فراهم می‌آورد. طراحی خلاق و کنترل دقیق گاز‌ها در این محفظه امکان استفاده از آن در حوزه‌های متنوع را فراهم می‌آورد. در این محفظه‌ها امکان کنترل کامل اتمسفر اعم از کنترل غلظت گازها، حذف اکسیژن، کنترل ذرات، کنترل دما و کنترل رطوبت وجود دارد.
وی افزود: شرکت ما برای ساخت محصول دانش بنیان محفظه بی‌هوازی و هوازی دستکش دار (گلاوباکس) از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات نمونه‌سازی دریافت کرد و در حال حاضر در مرحله نصب قطعات و سیستم کنترلی است.
بابایی درباره امکانات دستگاه گلاوباکس بی‌هوازی خاطرنشان کرد: ویژگی‌های بارز این دستگاه شامل آماده‌سازی محیط بی‌هوازی مطلق و نیمه هوازی، فناوری ورود بدون دستکش، تنظیم دما (دمای محیط تا 45 درجه سانتیگراد)، رطوبت زدایی تا 90 درصد، فیلتراسیون پیشرفته چند مرحله، آماده‌سازی سریع، مصرف پایین گاز، کنترل اتوماتیک فشار و ایمنی بالا (مجهز به شیر خودکار کنترل فشار) می‌شود.
وی ضمن اشاره به کاربردهای این دستگاه در صنایع مختلف نیز اظهار کرد: کاربرد این محصول بسته به ماژول‌هایی که روی آنها نصب می‌شود در صنایع مختلفی مانند میکروبیولوژی، آزمایشگاهی، بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی، داروسازی، دامپزشکی و کشاورزی، بیوتکنولوژی، کنترل کیفی، مراکز تحقیقاتی و کشت سلولی و میکروبی است.
مدیرعامل شرکت سامانه‌های نوین آزمایشگاهی و پزشکی سوگند درباره دیگر محصولات این شرکت که برای تولید انبوه از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت خواهد کرد گفت: دستگاه سمپلر یا پیپتور وسیله‌ای جهت جابه جایی مایعات در مقیاسی کوچک و دقیق برای کاربردهای آزمایشگاهی، پزشکی و غیره است. این ابزار دقیق در دو نوع متغیر و ثابت به طور گسترده توسط محققان به‌کار گرفته می‌شود که برای اولین بار در ایران ساخته شده است. هدف از ساخت این دستگاه تامین نیاز آزمایشگاه‌های کشور است زیرا با توجه به افزایش قیمت نمونه خارجی، آزمایشگاه‌ها برای تامین این دستگاه یا قطعات آن با مشکل مواجه شده‌اند. بر اساس نمونه‌سازی که در سال گذشته انجام شد می‌توانیم بین 10 تا 15 نمونه در ماه تولید کنیم. فرآیند تولید با قالب‌سازی گسترش می‌یابد، بر همین اساس در نظر داریم که برای افزایش کیفیت و قالب‌سازی این محصول و امکان تولید انبوه، از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات تقاضا کنیم.
وی خاطرنشان کرد که بازار صادرات محصولات شرکت سامانه‌های نوین آزمایشگاهی و پزشکی سوگند سال آینده فعال خواهد شد و گفت: در نظر داریم که بازار صادرات را برای محصولات شرکت فراهم کنیم اما ابتدا باید بازار داخل را تثبیت کنیم و پیش بینی می‌کنیم که ایجاد بازار صادراتی در سال آینده عملیاتی شود.
مدیرعامل شرکت سامانه‌های نوین آزمایشگاهی و پزشکی سوگند در مورد چشم انداز این شرکت نیز گفت: دستیابی به جایگاه مطلوب در کشور در زمینه ساخت و تامین تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، بیو مواد، مهندسی زیستی با نگاهی به بازارهای جهانی، چشم اندازی که ما در شرکت برای محصولات خود پیش بینی کرده‌ایم.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل