ناشر منبع

null مجهزترین خط تولید مبدل‌های انرژی الکتریکی در سطح خاورمیانه راه‌اندازی شد
با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی 08:49

مجهزترین خط تولید مبدل‌های انرژی الکتریکی در سطح خاورمیانه راه‌اندازی شد

مجهزترین خط تولید پیوسته مبدل‌های انرژی الکتریکی در سطح خاورمیانه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در شهرستان چناران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، محمدعلی چمنیان، مدیر عامل شرکت نیان الکترونیک در مورد ویژگی محصولات دانش بنیان تولیدی این شرکت، به استفاده از فناوری مبدل انرژی از طریق توسعه دانش الکترونیک قدرت تاکید کرد و گفت: مبدل‌های مختلف قابل استفاده در صنایع مختلف نظیر لوازم خانگی، خودروسازی، پنل‌های خورشیدی و توربین‌های بادی و مخابرات و تلفن همراه با بهره‌مندی از دانش الکترونیک قدرت در شرکت ما ساخته می‌شود.
مدیر عامل شرکت نیان الکترونیک در مورد بازار هدف محصولات این شرکت خاطرنشان کرد: دانش الکترونیک قدرت یک دانش بین رشته‌ای است و مبدل‌ها کمک می‌کنند تا انرژی الکتریکی به شکل قابل استفاده در صنایع مختلف تبدیل شود، به عنوان مثال صنایع لوازم خانگی مانند یخچال و کولرهای جدید که به اینورتر‌ها مجهز شده‌اند می‌توانند بازار هدف محصولات شرکت باشند.
وی با اشاره به افتتاح کارخانه این شرکت در شهرستان چناران که هفته گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد، گفت: این واحد با بالاترین ظرفیت تولید در این حوزه در سطح خاورمیانه جزو برترین شرکت‌های دانش بنیان تولیدی کشور در مدیریت فناوری و نوآوری به شمار می‌آید. کارخانه در فضایی در حدود ۳۰ هزار متر مربع شامل ۱۸ هزار متر مربع سالن‌، احداث شده است و تجهیزات مورد نیاز مبدل‌های تولید BTS تلفن همراه و اینورتر‌های خورشیدی را تولید می‌کند.
چمنیان به حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در راه‌اندازی این کارخانه اشاره کرد و گفت: برای راه اندازی این کارخانه 12.5 میلیارد تومان تسهیلات تولید صنعتی از صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت و احداث کارخانه دریافت کردیم. ظرفیت تولید کارخانه تا 10 هزار اینورتر 100 کیلو واتی خورشیدی یا 10 هزار سیستم BTS تلفن همراه است و برای 400 نفر اشتغالزایی مستقیم و هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می‌کند.
مدیر عامل شرکت نیان الکترونیک چشم‌انداز آتی این شرکت را توسعه صادرات عنوان کرد و گفت: با صادرات وسیع می‌توانیم با تمام ظرفیت تولید داشته باشیم. در حال حاضر در مناقصه بزرگ بهینه‌سازی زیرساخت مخابراتی سوریه برنده شدیم و قرارداد پروژه به مدت یک سال نیز منعقد شده است؛ این قرارداد شامل تامین محصولات مرتبط و خدمات مهندسی مانند طراحی، نصب و راه‌اندازی سیستم مخابراتی برای سوریه خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین از سه ماه گذشته برای دریافت استاندارد ملی روسیه اقدام کردیم و تست‌های آزمایشگاهی نیز به پایان رسیده و به نتایج خوبی از آزمون آزمایشگاهی دست یافتیم و در حال طی کردن پروسه اداری اخذ استاندارد ملی روسیه هستیم. بعد از اخذ این استاندارد به عنوان اولین شرکت ایرانی حوزه تجهیز برقی و الکترونیکی دارنده این استاندارد محسوب می‌شویم. با این استاندارد علاوه بر صادرات به روسیه به 10 کشور متحد المنافع اطراف روسیه نیز می‌توانیم صادرات داشته باشیم.
چمنیان در مورد سابقه فعالیت این شرکت هم گفت: از 27 سال پیش استارت آپ ما با سه نفر شکل گرفت و از آن زمان تاکنون توانستیم به فناوری مبدل انرژی از طریق توسعه دانش الکترونیک قدرت دست یابیم. در حال حاضر در مجموعه ما 600 نیروی کار در شهر صنعتی توس و شهرستان چناران مشغول فعالیت هستند.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل