ناشر منبع

null ثبت‌نام هزار فناور و احصای 800 نیاز فناورانه در گردهمایی فناورانه صنعت نفت
دکتر ملکی‌فر خبر داد: 10:34

ثبت‌نام هزار فناور و احصای 800 نیاز فناورانه در گردهمایی فناورانه صنعت نفت

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با همکاری شرکت ملی نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت ملی گاز ایران، شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران، گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌‌های دانش ‌بنیان و استارت‌‌آپ‌های حوزه نفت را از 27 تا 29 بهمن ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد میزان استقبال از گردهمایی شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت گفت:هزار نفر برای حضور در این گردهمایی سه روزه ثبت نام کرده‌اند و ثبت نام همچنان ادامه خواهد داشت. همچنین بالغ بر 800 نیاز فناورانه از سوی شرکت‌های صنعت نفت احصا شده است.
ملکی‌فر هدف از  برگزاری این گردهمایی را کمک به توسعه بازار شرکت‌‌های دانش ‌بنیان، حمایت از تولید داخل و توسعه همکاری‌‌های فناورانه میان تولیدکنندگان بزرگ و صاحب‌نام حوزه نفت کشور و شرکت‌‌های دانش ‌بنیان عنوان کرد و گفت: این رویداد با حضور فعالان این حوزه در راستای رویکرد صندوق نوآوری و شکوفایی مبنی بر حمایت از رونق تولید و ساخت داخل محصولات و ملزومات صنعت نفت کشور برگزار می‌شود و محورهای آن شامل مواد و محصولات شیمیایی، نرم‌افزار و پلتفرم، خدمات، تجهیزات و قطعات است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: در این گردهمایی ۱۰ شتابدهنده حضور فعال خواهند داشت و نمایشگاه جانبی این رویداد نیز با حضور 250 شرکت دانش بنیان برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: بخش‌‌های این گردهمایی سه روزه شامل برگزاری بالغ بر 35 نشست‌‌ معرفی نیازهای فناورانه حوزه نفت، نشست‌‌های معرفی توانمندی‌‌های فناورانه شرکت‌‌های دانش‌ بنیان، فناور و استارت ‌آپ‌‌ها، نشست‌‌های  تجاری یا  B2B، نشست‌‌‌های انتقال تجربه، شناسایی، ارزیابی و انتخاب شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه صنعت نفت به منظور بهره‌مندی از مزایا و حمایت‌های درون و برون سازمانی پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت، دیدار با مدیران و کارشناسان صنعت نفت، معرفی خدمات و حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های این صنعت است.
ملکی‌فر با تاکید بر خدمت لیزینگ صندوق نوآوری و شکوفایی برای خریداران محصولات دانش بنیان گفت:  صندوق به عنوان برگزارکننده این گردهمایی و اصلی‌‌ترین نهاد تامین مالی شرکت‌‌های دانش ‌بنیان، خدمات و ابزارهای مالی متنوع خود را در این گردهمایی معرفی خواهد کرد و قراردادهای همکاری فناورانه‌‌ای را که طی این گردهمایی میان شرکت‌‌های دانش ‌بنیان و تولیدکنندگان منعقد شود را از طریق خدمات لیزینگ تامین مالی خواهد کرد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد اهداف برگزاری رویدادهای تخصصی از سوی این صندوق نیز گفت: رویدادهای فناورانه با هدف توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از ابزارهای صندوق نوآوری برای بهره‌مندی در قراردادها با صنایع مختلف کشور برگزار می‌شود. صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه دارد که به شرکت‌های دانش بنیان در صنایع مختلف کمک کند و صنایع بزرگ به عنوان خریداران، نیازهای فناورانه را به میدان بیاورد و در طرف دیگر عرضه کنندگان فناوری حضور دارند.
به گفته ملکی‌فر در گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌‌های دانش ‌بنیان و استارت‌‌آپ‌های حوزه نفت، نشست‌های ارائه نیازهای فناورانه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت نفت و گاز پارس، شرکت نفت مناطق مرکزی، شرکت نفت خزر، شركت توسعه پترو ايران، شركت بهينه‌سازي مصرف سوخت، شرکت نفت فلات قاره ایران، سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، شرکت نفت و گاز اروندان، شركت پايانه‌هاي نفتي ايران، شركت مهندسي و ساختمان صنايع نفت، شرکت گسترش انرژي پاسارگاد، شرکت پتروشیمی بندر امام، هلدینگ خلیج فارس، شرکت پتروشیمی خارک،  شرکت پتروشیمی اروند، شرکت پتروشیمی تبریز، شرکت پتروشیمی فجر انرژی خلیج فارس و شرکت پتروشیمی بوعلی سینا برگزار خواهد شد.
وی افزود: همچنین نیازهای فناورانه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، شرکت پتروشیمی زاگرس، شرکت پتروشیمی مارون، شرکت پتروشیمی نوری، شرکت پتروشیمی تندگویان، شرکت پتروشیمی غدیر، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، شرکت ملی پخش و پالایش، شرکت خطوط لوله و مخابرات، پالایش نفت شازند اراک، شرکت پالایش نفت تبریز، شرکت پالایش نفت تهران، اداره‌كل بهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غير عامل، شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، شرکت مهندسي و توسعه گاز، شرکت گاز استان تهران، شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، شرکت انتقال گاز ایران، شرکت پالایش گاز  پارسيان و شرکت پالايش گاز سرخون و قشم ارائه می‌شود.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل