ناشر منبع

null تحقق 50 مدل هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی تا پایان سال جاری
معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری گفت: 12:37

تحقق 50 مدل هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی تا پایان سال جاری

معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی از 300 میلیارد تومان اعتبار برای بحث سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش بنیان از طریق صندوق‌های عامل خبر داد و گفت: در نظر داریم تا پایان سال جاری 50 مدل هم‌سرمایه‌گذاری را محقق کنیم.

به گزارش روابط عمومی‌ صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی ناظمی‌، در نشست معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی برای پروژه‌های دانشگاهی که صبح امروز دوشنبه 20 بهمن ماه با حضور معاونان پژوهشی و فناوری دانشگاه‌های دولتی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، بر تقویت روابط بین این صندوق و دانشگاه‌های کشور تاکید کرد و گفت: صندوق در نظر دارد از نظرات دانشگاهیان برای پیشبرد مسیر به صورت عملیاتی‌تر استفاده کند. در حال حاضر صندوق در حوزه سرمایه‌گذاری ۶ ابزار دارد که این ابزارها چرخه عمر شرکت‌ها را پوشش می‌دهد.
معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به مدل هم‌سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: صندوق نوآوری آمادگی این را دارد که از طرح‌های دانشگاهی از طریق مدل هم‌سرمایه‌گذاری حمایت کند، در این امر صندوق‌های پزوهش و فناوری به عنوان عامل صندوق و دانشگاه‌ها به عنوان ارایه دهنده طرح و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز به عنوان ارگان دولتی عامل حمایتی خواهد بود. در مدل هم‌سرمایه‌گذاری هر طرحی که عامل صندوق یعنی صندوق‌های پژوهش و فناوری، حاضر به مشارکت ۲۰ درصدی روی طرح باشند صندوق نوآوری و شکوفایی ۸۰ درصد باقی را تامین خواهد کرد.
ناظمی‌ افزود: در همین راستا، طرح هم‌سرمایه‌گذاری نیز برای پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است به طوری که این نهادها علاوه بر صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی، می‌توانند صرفا با تامین 20 درصد هزینه طرح‌ها، 80 درصد منابع مالی باقی مانده را از صندوق دریافت کنند. در این طرح صندوق نوآوری و شکوفایی منابع مالی را در قالب سرمایه‌گذاری و نه تسهیلات ارایه می‌دهد.
وی در مورد میزان اعتبارات صندوق‌های پژوهش و فناوری در حوزه سرمایه‌گذاری گفت: 300 میلیارد تومان اعتبار برای صندوق‌های عامل در بحث سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است  که در صورت اتمام این مبلغ قابل شارژ است. در نظر داریم تا پایان سال جاری 50 مدل هم‌سرمایه‌گذاری را محقق کنیم.
معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، در ادامه به تشریح خدمات مالی و اعتباری این صندوق پرداخت و گفت: در حال حاضر 11 مدل تسهیلات  با نرخ 4 تا 11 درصد  در صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است که برخی از آنها شامل تسهیلات خرید محل کار، اشتغالزایی و انواع خدمات سرمایه در گردش است.
ناظمی‌ در پایان خاطرنشان کرد: پرداخت کمک بلاعوض برای اخذ استاندارد‌ها و تاییدیه‌ها، ثبت پتنت و حضور در نمایشگاه‌ها از دیگر خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی است. در بخش سرمایه‌گذاری نیازی به ضمانت نامه نیست اما در بخش دریافت تسهیلات، ضمانت نامه الزامی‌ است.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل