ناشر منبع

null دیپلماسی نوآوری و شبکه‌سازی بین‌المللی از جمله اولویت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی است
مشاور بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی: 13:37

دیپلماسی نوآوری و شبکه‌سازی بین‌المللی از جمله اولویت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی است

مشاور بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی از دیپلماسی نوآوری و شبکه‌سازی بین‌المللی به عنوان اولویت‌های این صندوق نام برد و گفت: دیپلماسی نوآوری و فناوری موجب کاهش درد و فقر بشر، ایجاد اشتغال و توسعه و رفاه در تعاملات بین‌المللی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، سهراب آسا در آخرین روز از دومین گردهمایی سرمایه‌‎گذاری فناوری (TIM2020) با بیان اینکه حفظ و استمرار دیپلماسی نوآوری و شبکه‌سازی بین‌المللی از جمله اولویت های صندوق نوآوری و شکوفایی است، درباره اهداف برگزاری این رویداد گفت: یکی از اهداف  اصلی برگزاری چنین رویدادهایی رسیدن به شناخت ظرفیت‌های متقابل و شبکه‌سازی است و حاضران رویداد از این ظرفیت ها بهره‌مند خواهند شد.
آسا بر تاثیرگذاری همکاری‌های بین‌المللی تاکید کرد و گفت: وقایع و اتفاقات هر روزه بر همگان این مهم را روشن ساخته که در دنیای امروزی، بدون همکاری‌های نزدیک و تعریف تعاملات بین‌المللی مناسب هیچ کشوری به تنهایی قادر به حل مشکلات و رفع موانع نخواهد بود.
وی افزود: این موانع خواه از نوع بیماری‌های فراگیر و صعب العلاجی نظیر کرونا، سارس، ایدز یا ابولا باشند یا تغییرات زیست محیطی، نظیر آتش‌سوزی جنگل‌ها، طوفان‌ها یا سونامی‌های عظیم، خواه انسانی و خود ساخته باشند یا طبیعی، بی‌شک نیازمند اتحاد بشر برای همکاری‌های همگرایانه بین‌المللی است.
مشاور بین‌الملل صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد آثار توسعه روابط بین‌المللی نیز خاطرنشان کرد: در همین راستا حفظ و استمرار دیپلماسی نوآوری و فناوری یکی از ابزارهای ایجاد فضای مناسب برای تعامل و توسعه روابط بین‌المللی است که سعی دارد تا کاهش درد و فقر بشر، ایجاد اشتغال و توسعه و رفاه را به ارمغان آورد.
آسا به دفاع از اعتماد و امید به عنوان دو اصل اساسی برای توسعه و پیشرفت اقتصادی تاکید کرد و گفت: در جهان وارونه‌ای که رسانه‌های فراگیر به جای استقبال از خبرهای خوب و تشویق به همدلی از بحران سخن می‌گویند و سعی دارند تا با اخبار وحشت‌بار روح زندگی و لذت کشف را از ما دریغ کنند، دفاع از اعتماد و امید به عنوان دو اصل اساسی برای توسعه و پیشرفت اقتصادی، امری گریز ناپذیر است. این اعتماد و امید حاصل شناخت، خوش‌بینی و تکرار تجربه‌های خوشایند است. این مهم صورت نمی‌گیرد مگر با اراده ما بر با هم بودنمان تا کلمه «ما» را نقش کنیم. ما با تسهیم اخبار خوب از تشریح توانمندی‌هایمان می‌توانیم معنای واقعی اتحاد را به این کلمه بازگردانیم.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل