ناشر منبع

null نشست هیات عامل صندوق نوآوری با مهندس ترکان
05:20

نشست هیات عامل صندوق نوآوری با مهندس ترکان

نشست هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به ریاست دکتر علی وحدت و با حضور مهندس اکبر ترکان، عضو حقیقی هیات امنای صندوق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این نشست مهندس ترکان نسبت به همکاری‌های آینده برای رفع مشکلات و چالش‌های قانونی صندوق نوآوری اعلام آمادگی کرد.
ترکان حوزه‌هایی که صندوق نوآوری و شکوفایی به آن ورود کرده است را برای توسعه کشور موثر دانست و گفت: حوزه‌هایی نظیر پسماند، انرژی خورشیدی و آب کشاورزی که صندوق به آن ورود کرده است از جمله موضوعاتی است که دنیا نیز با آن درگیر است و یافتن راهکار مناسب می‌تواند در عرصه بین‌المللی نیز موثر باشد.
وی با تاکید بر حمایت دستگاه‌ها و نهادها از بنگاه‌های صنعتی گفت: بنا بر آماری که در این جلسه ارائه شد 95 درصد بنگاه‌های کسب و کار در ایران دارای کمتر از 50 نفر نیروی کار هستند که نمی‌توانند سهم بزرگی در ایجاد اشتغال داشته باشند. در اصل بنگاه‌های کوچک در قالب ساختار صنعتی قرار نمی‌گیرند، بنابراین یکی از راهکارهای افزایش بنگاه‌های صنعتی ادغام بنگاه‌های کوچک و شکل‌گیری شرکت‌های بزرگ است که این امر نیازمند آن است که بتوانیم کار گروهی انجام دهیم. اینکه بنگاه‌های کوچک بتوانند در هم ترکیب شوند در ایتالیا انجام شده است و بنگاه‌های کوچک در این کشور در دو دهه اخیر به سمت ساختار بزرگ حرکت کرده‌اند تا در صحنه رقابت باقی بمانند.
عضو حقیقی هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان خاطرنشان کرد که بنگاه‌های اقتصادی با ساختار کوچک برای مرحله جهش مناسب هستند اما ایجاد یک نظام صنعتی مستلزم ساختارهای بزرگتر و بنگاه‌های صنعتی است.
در ادامه این نشست دکتر علی وحدت رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در سخنانی به تشریح عملکرد این صندوق در یک سال گذشته پرداخت و گفت: در یک سال اخیر بیش از هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شده است. همچنین آمار صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش بنیان رشد قابل توجه ۲۳ برابری نسبت به عملکرد کل صندوق داشته است.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل