ناشر منبع

null ساخت سیستم ثبت حرکت بدن برای کمک به بررسی میزان پیشرفت توانبخشی بیماران
با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گرفت؛ 06:12

ساخت سیستم ثبت حرکت بدن برای کمک به بررسی میزان پیشرفت توانبخشی بیماران

یک شرکت دانش بنیان داخلی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری موفق به تجاری‌سازی سامانه سیستم ثبت حرکت بدن شد که به پزشکان و فیزیوتراپ‌ها کمک می‌کند میزان پیشرفت بیمار را به طور دقیق در طول زمان محاسبه کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوی، شرکت دانش بنیان صنعت و دانش ره‌پویان افلاک (صدرا) از سال ۱۳۹۰ به ارایه خدمات مشاوره،‌ طراحی، ساخت و تامین در زمینه‌ سامانه‌‌های تجمیع داده، پایش و مانیتورینگ آنلاین، ابزار دقیق و سیستم‌‌های ناوبری و ثبت رفتار می‌پردازد. این شرکت با حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری توانسته است سامانه سیستم ثبت حرکت بدن را که کاربردهای متنوعی دارد، بسازد.
کاوه مرآت، رئیس هیئت مدیره شرکت صنعت و دانش ره پویان افلاک، اظهار داشت: سعی ما بر این است تا با کمک دانش و تجربه‌ کسب شده از انجام پروژه‌‌های تحقیقاتی و اجرایی متعدد و بهره‌‌گیری از تیم متخصص، راهکارهایی بهینه و متمایز ارایه دهیم. با همین خط مشی توانسته‌ایم سامانه سیستم ثبت حرکت بدن را با چندین کاربرد طراحی کنیم؛ این محصول به صورت یک لباس، کل بدن را فرا می‌گیرد و می‌تواند کل حرکات بدن را در تمامی اعضا به کامپیوتر منتقل کند.
وی در خصوص ویژگی‌های دیگر این سامانه، گفت: این محصول که با نام مخفف «نما» معرفی می‌شود، قابلیت نصب بر روی لباس و اعضای بدن انسان را دارد و قیمت آن نسبت به مشابه خارجی خود بسیار پایین‌تر بوده و با توجه به وضعیت بازار، عرضه محصول ما با نمونه خارجی در بحث قیمت به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. در بحث کیفیتی نیز با حد متوسط بازار جهانی برابری می‌کنیم و برای کاربردهای پزشکی می‌توان گفت که این دستگاه دقت قابل قبولی دارد.
مرآت افزود: این سامانه در انیمیشن‌سازی و بازی‌های آنلاین نیز کاربرد دارد، اما کاربردی که ما بر روی آن تمرکز کرده‌ایم، کاربرد پزشکی این محصول در بحث توانبخشی است چرا که با کمک این محصول پزشکان و فیزیوتراپ‌ها می‌توانند میزان پیشرفت بیمار را به طور دقیق در طول زمان محاسبه کنند. از همین رو بازار هدف ما علاوه بر فعالان حوزه انیمیشن‌سازی و حوزه بیومکانیکی، بخش توانبخشی و پزشکی را نیز شامل می‌شود.
رئیس هیئت مدیره شرکت صنعت و دانش ره‌پویان افلاک، افزود: برای این محصول از صندوق نوآوری و شکوفایی وام تجاری‌سازی دریافت کردیم که این تسهیلات بسیار کارآمد بود و باعث شد که تحقیق و پژوهش سامانه سیستم ثبت حرکت بدن به ثمر بنشیند.
وی گفت: ما یک مجموعه در نزدیکی دانشگاه شریف هستیم که در حوزه تامین دانش و مشاوره فعالیت می‌کنیم، از همین رو نمی‌توانیم به صورت مستقیم کارآفرینی گسترده‌ای داشته باشیم، اما آنچه که مسلم است ساخت سامانه سیستم ثبت حرکت بدن می‌تواند به صورت غیر مستقیم افراد بسیاری را وارد عرصه کار کند.
مرآت در پایان اظهار داشت: تصمیم ما بر این است که در آینده‌ای نه چندان دور از طریق بازاریابی گسترده و اصولی، فروش شرکت را افزایش دهیم تا از این طریق بتوانیم بازار هدف را در دست بگیریم. علاوه بر این با یک شرکت خارجی در زمینه فروش خدمات مهندسی در همین زمینه قراردادی منعقد کردیم که صادرات خدمات فنی- مهندسی آن را بر عهده داشتیم.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل