ناشر منبع

null ائتلاف دولت و شرکت‌های دانش بنیان در حال شکل‌گیری است
در نشست شرکت‌های دانش بنیان پیشگام در حوزه رنگ، رزین و پلیمر مطرح شد؛ 10:17

ائتلاف دولت و شرکت‌های دانش بنیان در حال شکل‌گیری است

نشست شرکت‌های دانش بنیان پیشگام در حوزه رنگ، رزین و پلیمر صبح امروز 17 دی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.


صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برای شنیدن پیشنهادهای شرکت‌های دانش بنیان و عملیاتی کردن آنها آمادگی دارد.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، در این نشست که با  حضور رضا قربانی معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی ، سیاوش ملکی فر معاون توسعهصندوق نوآوری و شکوفایی، ابوالفضل باقری مدیرکل هماهنگی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از مدیران شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه رنگ، رزین و پلیمر تشکیل شد، دکتر ملکی‌فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در سخنانی هدف از برپایی این جلسه را شنیدن پیشنهادات و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه بیان کرد و گفت: تاکنون ۶ جلسه مشترک با شرکت‌های پیشگام در حوزه‌های مختلف چون سلامت، نفت و گاز و توربین تشکیل شده است و این جلسه هفتم محسوب می‌شود که به صورت موضوعی با شرکت‌های دانش بنیان پیشگام در حوزه رنگ، رزین و پلیمر برگزار می‌شود. در این جلسات تلاش داریم تا شرکت‌های برتر حوزه‌های مختلف بتوانند در برنامه مشترک و یا به طور جداگانه و به صورت اختصاصی مشکلات و درخواست‌های خود را مطرح کنند.
وی افزود: درخواست های شرکت‌های دانش بنیان برای اجرایی شدن پیگیری خواهد شد و با وجود اینکه در این جلسه تسهیلات و خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی تشریح خواهد شد اما هر شرکت دانش بنیان که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر داشته باشد می‌تواند در جلسات اختصاصی با کارشناسان صندوق در جریان قرار بگیرد.
در ادامه این نشست نیز ابوالفضل باقری، مدیرکل هماهنگی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ‌و فناوری ریاست به برنامه پیشگامان اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و گفت: رویکرد ما در معاونت علمی تاثیرگذاری بیشتر شرکت‌های پیشگام در اقتصاد دانش بنیان است. در برنامه پیشگامان اقتصاد دانش بنیان با وزارتخانه‌هایی که تقاضا یا بازار دارند ارتباط برقرار شده تا ائتلاف دولت و شرکت‌های دانش بنیان شکل بگیرد. بر همین اساس اولین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش بنیان با وزارت بهداشت برگزار شده و این شرکت‌ها با وزیر بهداشت و معاونان آن روبرو شدند
وی برنامه دیگر معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری برای تقویت اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان را توسعه اقتصاد این شرکت‌ها عنوان کرد و گفت: در حال تدوین برنامه در حوزه غذا، سلامت و لوازم خانگی که بازار بزرگ دارند هستیم. قصد داریم حضور شرکت‌های دانش بنیان را در هر بخشی که بازار بزرگی دارد تقویت و شرایط پیوند با برند را برای این شرکت‌ها فراهم کنیم. برای حوزه‌هایی که توان ساخت داخل ندارند نیز برنامه تولید بار اول را پیش‌بینی کرده‌ایم که ضمن تضمین خرید از طرف خریدار، شیوه تامین مالی مناسب و پوشش ریسک و R&D تولید اول را نیز فراهم خواهیم کرد.
در ادامه این نشست، فرهاد امیری مقدم، مدیر ارزیابی صندوق نوآوری و شکوفایی به مشکلات و درخواست‌های مطرح شده از سوی شرکت‌های دانش بنیان پاسخ گفت. وی با بیان اینکه تغییرات تدریجی است و برای ایجاد یک ساختار مالی جدید به زمان نیاز است، اظهار داشت: دوره ارزیابی طرح‌های دانش بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی از ۵ ماه به ۲۰ روز کاری کاهش یافته است.
وی افزود: بیشترین دلیل طولانی بودن زمان دریافت مصوبه پرداخت، مربوط به عدم ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز شرکت‌ها به کارشناسان صندوق است.
مدیر ارزیابی صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه با اشاره به اینکه در بخش تسهیلات بانکی، منابع به خود بانک‌ها تعلق دارد و ما تنها نرخ سود بانکی را کاهش می‌دهیم، گفت: بانک‌ها الزامات خاص خود را دارند که باید رعایت شود.
امیرمقدم با اشاره به تاسیس صندوق‌های پژوهش و فناوری در کشور گفت: برای تسهیل امور شرکت‌های دانش بنیان در شهرهای مختلف، بخشی از نظارت‌ها و ارزیابی‌های صندوق نوآوری و شکوفایی، به این صندوق‌های استانی واگذار شده است که این مسئله به تسهیل امور این شرکت‌ها کمک خواهد کرد.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل